1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fosfat Reaktörü

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde meerdogan tarafından 27 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. meerdogan

meerdogan

İsim:
    Mehmet
    Arkadaşlar, yeni akvaryum kurucam. 2 sorum olucak. Aydınlatma 39*4 t5 aydınlatmam var. 2 mavi bir de beyaz metal fanlı aydınlatma. Acaba 3w 100 cm power led aydınlatma yaptırsam daha ekonomik vede faydalı olur mu? 2 sorum ise Fosfat reaktorü işin başında iken koymalı mıyım? Gerekir mi daha işin başında ekipmanları koyup profesyonel bir başlangıç yapmak istiyorum.

Doğru mu düşünüyorum sizce?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Fosfat Reaktörü

Hayırlı olsun. Power Led mavide güzel ama beyaz işin içine girdiğinde kelvin değerindeki denge önem kazanıyor. Yosun sorunu yaşayanlar var. Ülkemizde henüz yaygın değil satışı ve uygun renklerde Powder led temini.

Başlangıç aşamasında yani yeni kurulumda fosfat rektörü acil değildir ve beslenecek canlılara göre gerek olmayabilir de. Akvaryuma fosfat girişiyle alakalı bir durumdur. Güçlü Ps alımına Reaktör farkını ayırmak daha akıllıca olacaktır. Fosfat Reaktörünü almak, DIY yapmak kolaydır.

Sayfayı Paylaş