1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fotoğraf Makine tavsiyesi

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde harfuzmani tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    D90 biraz eski ama çok kaliteli foto çeken bir makine. Biraz daha yeni arıyorsanız d5100 olabilir.haa derseniz ki aldım mı iyisini aliim ozaman d7000 yada video da benim için önemli diyor saniz. 650d Fiyat daha ucuz ve lens çeşitleri çok sigma vs.. Eğer lens le ugrasamam derseniz. Panasonic fz200 tavsiye ederim. Yalnız burda pahalı. Bakalım bende almayı planlıyorum parakalirsa dubai den bakicam yarın.

2. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selamlar,
    Dubai'de dün Carrefour a baktım fiyatlar Türkiye ile nerdeyse aynı.Bugün birkaç yer daha gezicem uygun fiyatlı bulursam yazarım.
    Saygılar. .

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Koskoca dubai de bulamadım :( fiyatlar tr ile aynı gibi. belkide ben bilmiyorum ucuz mağazaları.
    Dubai den selamlar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

harfuzmani bunu beğendi.
  4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Amaç akvaryumdaki mercanları makro çekimse tek geçerim. Geçen hafta istanbuldaydım, Teknosada 600 TL gibi birşeydi fiyatı.

5. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Merhaba,
    Bu hobiye bulaşınca insan çekim konusunda kabiliyetini kesinlikle sorgulamalı diye düşündüğümden araştırmaya başladım.
    Özellikle Özgün bey bu konuda açık ara örnek çalışmalar yapıyor ve makinası yanılmıyorsam:
    18-55 standart lensli nikon D3000
    Ve soyle bir acıklaması var :"sabit bir yere koyup ordan çekmeye çalııyorum ki el titremeleri resim kalitesini bozmasın. Bir de genelde hareketli modda çekim yapıyorum ki perde hızlıca açılıp kapansın, odakladığım obje dışındakiler flue çıksın. Bazen de yakın çekimler için Sony HDR-CX115 küçük el kameram var onun fotoğraf modu ile çekim yapıyorum çünkü makro çekime uygun tasarımı. Ama her türlü çektiğim fotoğrafların mavi dengesi ile photoshopda oynuyorum çünkü tüm fotoğraflar, T5 lerden dolayı çekimde mavi çıkıyorlar."

Söylediğim gibi bende fotograf işini bir araştırayım dedim, kuzenim bu işle yıllarca amatorce ilgilenen prof kameralarla super cekimler yapan bir hobici. Kendisine bahsettim ve yuksek maliyeti olmadan güzel resimleri nasıl alabilirim dedim
    Ayrıca netten arastırmalarımı paylaştım kendisi ile...özetle bu işe yeni başlayanlara önerilen makinalar
    Canon eos 650D ve Nikon D5200...dogru lenslerle kullanıldığı taktirde bence bunlar çok iyi iş görür diye düşünüyorum.

Kuzenin öneriside şu oldu
    Sirkecide bir han, Turkiyenin bu konudaki en iyi fiyatları ile satış yapılan lokasyonuymus sakın bana sormadan alma gider oradan seceriz ayrıca yukarıdaki ürün fiyatına daha üstün bi makinayı, çok temiz ikinci el alma şansımızda olabilir dedi.

Kısaca
    Eger hala makina almadıysanız benim yapacağım araştırmalardan sizi bilgilendirebilirim

Kolay gelsin

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Murat Bey bu iş sadece makine ile olmuyor bunu kesinlikle anladım.Makinenin yanında büyük ölçüde tecrübe lazım.Verdiğiniz örnekle devam edersem Özgün beyin kullandığı handycam iki üst modelini satın almama rağmen onun çektiği fotoğrafların yanına dahi yanaşamadım.Çektiği fotoğrafları bilgisi ile güzelleştiriyor bunu anladım ve aldığım makineyi geri verdim. :)
    Araştırmalarım devam ediyor, fikir veren herkese teşekkür ediyorum.Ancak henüz netleşmiş bir şey yok.

Tapatalk...

Sayfayı Paylaş