1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fotoğraf'lı malawi tank'ım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde terelelli_34 tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ
    Arkadaşlar bunlar benim sarı prenseslerim ama nası sarı prenses bilemedim hem balıklar açısından beni aydınlatırsanız sevinirim dekorumu biliyorum çok işim var ama dedimki suyunu yeni koydum balıkları rahatsız etmeyeyim fazla. Balıkları değişmeyi düşünüyorum zaten o zaman kumunu kayasını ayarlarım dedim. renkleri cinsleri hadi bakam üstadlar bi akıl verin :) Bu arada arkadaşlar akvaryum 70*25*30h

Buda erkeğin yuvası komple boşaltmış kayanın altını :)

Genel Görünüm

Buda videosu pek iyi değil ama hiç yoktan iyidir :)

View My Video

Buda diğer video

View My Video

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Fotolu malawi

Ellerine sağlık fotoğraflar ve videolar için. Akvaryum hakkında ne yazsam diye düşünürken ilk önce güzel seçilmemiş olan taban kumundan başlamak istedim. Çok fazla beyaz olan bu kum balıklar dahil gözü rahatsız ediyor ve bunun yanında aralarında çok fazla tortu tutacaktır. Balık ise beyaz prenses ile sarı prenses var sanırım. Tür seçiminde sorun yok ancak Malawi türü dişili erkekli olduğunda keyif verir. Erkek balık güzelliğini dişi olduğunda sergiler.

Genel olarak güzel ama ellerine sağlık.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Fotolu malawi

Emrullah biraz yıkıcı eleştiri yapacağım kardeşim kusura bakma.:em:
    1: Akvaryumun bu balıklar için çok ufak.
    2: Taban kumun çok kalın. Ve beyaz rengi çok açık.
    3: Dekoru bol mağara şeklinde kayalardan oluşturmalısın.
    4: O misketler hiç olmamış akvaryumda.
    5: Sarı prenseslerin eğer bu gördüğüm herzamanki renkleriyse hiç güzel değil.

Biraz daha sayarsam kaçarsın. O yüzden susayım en iyisi.:sar: Genel olarak akvaryumun benden geçer not almadı.:shh:

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Cevap: Fotoğraf'lı malawi tank'ım

İlk önce hoşgeldiniz demekte fayda var abilerim üstadlarım benim diyeceklerimi zaten söylemişler sizden ricam balık sayısı, tankınızın hacmi ve kullandığınız rengi söylerseniz sevinirim sarı prensesleriniz yerli kırmaya benziyor...iyi forumlar

5. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ

Valla Temel abi Aslında o kumu japonlarım için almıştım japonlarımı verince suyu daha yeni değişmiştim zaten birdaha uğraşamadım böyle kaldı. En kısa zamanda değişeceğim. Olcay abinin dediği gibi balıklari hiç beğenmedim. Bende bi acaipler serdar kardeşimizin dediği gibi kırmamılar acaba? Birde ben 2d 1e diye aldım bunları off bilmiyorum abi vericem bunları elden alıcam birdaha akvaryumcudan balık falan almam acayip tongaya geldim ya :( aliye:gif kırmalarmı acaba? kaya işinide halledicem olcay abi en kısa zamanda :) diyorumki balıklarla beraber hepsini değişeyim tank hariç :)

6. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ

Serdar kardeş tank 70*25*30h 52buçuk lt :) 3 adet sarı prenses var (nası sarılarsa :) renk derken anlayamadım. Bir de Sera vipagran veriyorum yemiyolar, ağızlarına alıyolar sanki içini yiyip posasını atıyolar gibi bişey. Hani bazılarımız mandalinanın suyunu içip posasını atarız ya öyle işte neden yaparlar?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Öyle hemen pes etmek yok, normal bu durumlar ama bir daha ki sefere akvaryumcuna bilinçlenmiş ve ne istediğini bilerek gidersen senin de söylediğin gibi tufaya düşmezsin. Yemi almalarında sorun olmamalı, sarımsak suyu emdirrek vermeyi deneyebilirsin. Balıklar bir yeme alışmıştır senin aldığın yeme mesafeli kalabilirler normaldir. Tetra bits al bir dahaki sefere.

8. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ

Temel abi pes etmicem de bu balıkları değişicem kırma diyolar. Sence nasıllar kırma balıktan yavru alınır mı?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kırma ifdesinin doğruluğunun anlamak o kadar kolay değil. Erkek ağırlıklı olan yerde renkler gizlenir vs ama sen de bir hatalı balık seçimi olduğunu da inkar etmmek lazım. Ben kırma balık ve yavru alımına cevap yazarsam yorumum evet yavru alınabilir ama ben olsam bunu asla kovalamam. İyi bir akvarist renk güzelliğini, formunu kaybetmiş balıkları üretmeyi kovalamak yerine saf yavrular almayı hedeflemelidir. Unutma ki yavru aldığında bu yavrular dağılacaktır hobiye ve aynı şikayetleri duymaya devam ederiz. Fakat hemen gönülsüz olma. Renkler akvaryuma adaptasyondan, dişi erkek dengesizliğinden de olur. Yakın plan fotoğraflar eklersen iyi olur. Olmadı tür değişimi yaparsın.

Zaten aramızda kalsın Sarı prenes balığını pek sevmem.

10. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ

Heh tam beni tarif ettin abi. Renk yok can yok melet bi balık benimkiler :) Ben diyorumki bu balıkları aldığım yere vereyim yerine kum, kaya, fon yem vs alayım. Elden temiz balık alayım mantıklı geliyo bana ya sana :cicek:

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bana da mantıklı geliyor ama elinde kova...kova içinde balıklar esnafa gidince bir anda senin balıkların balık değil kılçık değerinde olunca ve 100 gr yem değeri görünce aynı mantık sende ve ben de devrede olur mu onu bilemem.:D Yürü be keyif almadıktan sonra yemişim akvaryumunu ve balığını.:dikkat:

terelelli_34 bunu beğendi.
  12. terelelli_34

terelelli_34

İsim:
    emrullah ERSÖZ

Valla Temel abi alalı on gün oldu kavga ederim valla verdiği paraya almazsa :) En iyisi ben değişeyim ondan sonra yeni resimlerimi atacam bayılacaksın bak tankıma :)):horon:

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş