1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Fotoğrafta beyaz ayarı nasıl yapılır?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Montimahir tarafından 20 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Akvaryum fotoğraflarını istediğimiz gibi almak önemli. Fotoğraf makinesi beyaz ayarı önemli bir ayar ve video da nasıl yapıldığı anlatılıyor.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Temmuz 2015
    MESUT_KERİM, TencoMelih, zipkinteam ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mahir çok güzel anlatmislar. Akvaryum uygulamasında ise akvaryumun içerisine bu kart konulmalıdır. Aksi halde sensöre düşecek ışık değişecektir. Ben yıllardır beyaz kart ile yapıyorum ama 2 farklı A4 kağıtta bile renkler değişiyor beyazın ayarı yok :). o sebeple bu kart hayat kurtarır.

Ayrıca ne olursa olsun raw formatında çekmenizi öneriyorum.

MESUT_KERİM, TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Çok güzel. Tecrübeleri paylaşalım bu konuda.

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    400d de bu kelvin ayari yok, ama yeni makinelerde default sanirim. Bu durumda lambalarimizin kelvinine ayarlamak yetebilir gibi?

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Giriş seviyelerinde yine yok galiba mahir. Örneğin 600D ve 100Dde yoktu.

işin doğrusu şu şekilde yapılabilir. Örneğin kelvin değeri ayarlanabilir bir makine olsun elimizde manuel olarak beyaz ayarını ayarladik. sonra bir fotoğraf cekelim tanktan özel ayarda. Bunu da raw olarak pc de bakalım. kelvin değeri kaçmış veya o sırada biraz ton ayarlamak ister ise ayarlarını değiştirelim. Yazan değeri makinede ayarladiktan sonra doğru ölçümü uygulariz. Ancak ışıkların guclerinde azalma olacağından birkaç ay sonra değişiklik ya da yeni ayar gerekecektir. Gri kartı yarın arkadaslara sorayım en iyisi. Çok pahalı olduğunu sanmıyorum.

MESUT_KERİM, TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş