1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frogspawn Octopus Coral Kolları Neden Uzar

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde harfuzmani tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mercanın ismini yanlış yazmış olabilirim.Fakat sıkıntım kesin :)
    Kollarını uzatıp duruyor acaba bunu neden yapıyor rahatsız olduğu bir durum mu var ?

Tapatalk...

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Hayır rahatsız olduğu bir durum yok...Klasik avcılık içgüdüsüdür...Etrafından geçen,geçecek besinleri toplayabilmesi için verdiği tepkidir.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bence o hemen yanda bulunan leadher a saldırıyor .

Seyyar cihazdan online.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Kol atma mesafesindeyse olabilir Halil +1 benden de

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bazen benim octopus da kollarını anormal şekilde uzatıyor hatta okadar çok uzuyor ki kopacak zannediyorum.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Besleniyor garibim, rahat bırakın :)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Benimki de uzun kolu bazen uzatıp sağı solu kontrol ediyor...:)

8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sadece bir tarafından yapması bir sorun olabilirmi sorusunu aklıma getirdi
    Ayrıca Halilin dediği gibi arkasında bulunan leather ıda rahatsız etmekten geri kalmıyor arkadaş :)

Tapatalk...

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Açmış "sweeper tentakülleri", ya saldırı ,ya savunma yapıyor. Leather da toksik birşeyler salıyor olmasın. Kimyasal olarak ta savaşıyorlar, çok mu yakınlar.

Benim frogspawn da yine birgün sağa sola uzanırken bu kollardan birini düğme poliplerden birine kaptırmıştı, yarın foto bulursam eklerim.

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İşte söz ettiğim savaş, button polip "sweeper" ı kaptığına kapacağına pişman oldu, yarım saat kadar bembeyaz kesildi, kendini toparlaması çok uzun sürdü, sanırım acı geldi. Frogspawn'ın bir "sweeper" tentakülü ise sadece boydan kaybetti :)

murat parin, taakaa, ozgun_cyprus ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Düğme polip yemiş gibi görünüyor savunma kolunu.:) İlginç bir kare yakalamışsın Mahir.

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bence yediğine çook pişman oldu abi :) Frogspawnların nematosistleri baya güçlüdür çünkü. Frog sanırım kolu kendi bıraktı veya button kopardı tam bilemiyorum.

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Vay beee küçücük düğmenin yaptığı işe bak.

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Gerçekten ilginç bir kare olmuş Mahir hocam
    Benimkiler aslında çok yakın değiller birbirine ama sanırım dediğin gibi anlaşamıyorlar aralarında.Ancak yapacak bir şey yok çünkü başka yer yok :)

Tapatalk...

15. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    "Önce indir o elini" dedikten sonra koparmış

16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu mercanları çözemedim
    Konuyu açmama neden olan olayı biliyorsunuz.Coral kollarını uzatıp finger leatherimi rahatsız ediyordu. Aralarındaki mesafeyi daha fazla açmama rağmen yinede kollarını uzatabiliyordu.Bende coral'ı olduğu yerde ters çevirerek leatherimi rahatsız etmesini önleyebilmiştim.Ancak coral yeni şeklini sevmemiş olacak ki yaklaşık
    10 gündür eskisi gibi şişmiyordu.
    Gelelim asıl ilginç olan olaya! İlk resimde göreceğiniz coralın arkasında kalan ismini bilmediğim fosforlu yeşil olan coralı ters çevirdiğimden beridir ikinci resimdeki gibiydi.Yakın zamanda dalga motorunu küçültüğüm için muhtemelen ondandır deyip alışır diyerek geçiştiriyordum.
    1- [​IMG]
    2-

Bugün dur şu coralı eski yönüne bir çevireyim bakayım ne olacak dedim
    İnanılmaz bir şekilde 10 gündür kapalı olan o mercanlar 10 dakika içinde şiştiler ve ilk resimdeki görüntülerini aldılar.Şaşırdım kaldım!
    Hadi coralı bir nebze anlıyorum yeri eski haline geldi(gelir gelmez leatherima uzanmaya başladı sanki gözü var)
    Peki diğerine ne olduda bir anda düzeldi?

Tapatalk...

17. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    İlginç, Tam zaten açacağı zamanamı denk geldi, yoksa akıntıyı alma yönü yada şekli bukadarmı etkili.!?

ikaros bunu beğendi.
  18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi gercekten ilginç akıntı ve Isık degismiyordur herhalde acaba kendine yeni kafa oluşturacak diye kapattida sen çevirinde tehlike var diyerek üremeyi bırakıp avlanmaya mı başladı ?

Seyyar cihazdan online.

19. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tanka el sokmadan önce, yem, yemek, gıda vs. ile temasınız oldu mu?

Hacim ufak, değişiklik yaparken oluşan akıntıdan dolayı tabanda ve kayalar üzerinde birikmiş atıklar suya karışmış ve buna tepki vermiş olabilirler.

İkisi muhtemelen savaşa devam edecekler, Sinularia (finger leather) güçlü kimyasal zehir ile karşılık veriyor olabilir. Sistemde karbon var mı ? Frogspawn da baya agresifmiş.

20. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mahir Hocam tanka elimi sokmadan gerçekleştiriyorum bu tarz işlemleri,maşa yardımı ile ve bulanma vs söz konusu değil

Ayrıca sanırım meramımı tam anlatamadım.Benim şaşırdığım frogspawnın döndürüldüğünde vermiş olduğu tepki değil.Onun arkasında olan ismini bilmediğim (ikinci resimde kapalı olarak gözüken fosforlu mercan) mercanın frogspawnı ilk döndürdüğümde kapanması,dün akşam eski haline döndürdüğümde tekrar şişmeye başlaması.Yani onun şartlarında oluşan hiçbir değişim yok ve ilk resimdende anlaşılacağı üzere aralarında baya bir mesafe var.Ona ne oluyorda açılıp kapanıyor

Yoksam aralarında gizli bir aşk mı söz konusu temo25
    Gül yüzlümü goremedim ni zamandııırrrrr,hade kapanayım:D

Sayfayı Paylaş