1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontosa yemleri.

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde mustafa.elmas06 tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. mustafa.elmas06

mustafa.elmas06

Yer:
    ankara/polatli
    İsim:
    mustafa elmas
    16 adet 7-10 cm arasi frontosa brundi besliyorum. Kac çeşit yem almaliyim. Karistirarak mi yoksa ayri ayri mi vermeliyim. Gunde kac kez vermeliyim. Arada hamsi vermeli miyim. Karidesi internetten alabilir miyim.?Ve yemleri internetten almak istiyorum. Lutfen yrdm.. herkese tsk.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Frontoza sevdiğim bir tür ve beslenmeleri çok yavaş olsa da keyifli balıklardır. Balıkların yem çeşitliliğini sınırlayan aslında biraz da nasıl yem içerikleri seçtiğimizdir. Örnek olarak bir marka yemde birden fazla besin içerikli değerler vardır, eğer diğer yem markasını aynı içerikten seçmezsek daha zengin bir besin değeri elde ederiz, kısaca yem içeriklerini okumak gerekiyor. Frontoza doğada leşçi balıktır ve bu yüzden çok hızlı hareket etmez, etçil gıdalar kadar kısmen günün tek periyotunda bitkisel karışım yapmak iyi olur.

Sera Krill, donmuş mysis, donmuş malawi mix eğer kuru yem olarak alınacak olan çeşite eklenirse güzel bir diyet olur. Kuru yem olarak Spectrum thera güzel yemdir, tetra bitkisel pul yem ve yine tetra bits karması toplamda iyi bir diyettir. Donmuş yemler temin edilirse hamsi etine gerek kalmaz ama bu tarz mutfak yemleri kullanılacaksa donmuş karides, dana yüreği verilebilir.

Balıkların günlük besleme sayısı ergen durumlarına göre seçebilirsin, balıklar gençse günde 4-5 sefer yeterli miktarlarda beslenebilir. Erişkin boylarda bu sayı günde iki sefere düşebilir.

3. mustafa.elmas06

mustafa.elmas06

Yer:
    ankara/polatli
    İsim:
    mustafa elmas
    Cok tesekkur ederim bu bilgiler cok isime yaradi.

Sayfayı Paylaş