1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontoza Balıkları Cinsiyet Ayrımı Bilgi

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde TETRAEX tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. TETRAEX

TETRAEX

İsim:
    ömür erdem
    Frontoza balıkları cinsiyet ayırmama yardım edin. Fotoğraflarda balıklarıma numara vermiş bulunmaktayım, ayrca cinsiyet belirlemede yardımcı olan arkadaşlarımın hangi kritere göre cinsiyeti belirlediğini belirtirse çok makbule geçer, yorum yapanlara şimdiden çok teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Frontoza Balıkları Cinsiyet Ayrımı Bilgi

7 numara olan diğer balıklarla birlikte mi alınıp gelişti diğerlerine nazaran? Koloni parça parça mı oluşturuldu?

7 numara verdiğin balık bence erkek. Yüzgeç uçlarının sivriliği ve uzunluğu ile kafa yapısına dayanarak söylüyorum. Diğerleri henüz küçük ama 3 numara yine sıraladığım kriterlere bakarak dişi diyorum.

3. TETRAEX

TETRAEX

İsim:
    ömür erdem

7 ve 2 numarayı ayrnı diğerlerini ise 7 ay sonra aldım, koloni parça parça, aralarında oldukça ay farkı var, aslında 7 numaranın ağzında geçen sene yumurta vardı, tükürdü, heralde erkekler ağızda yumurta tutmaz o yüzden dişi olduğunu düşünmekteyim ve en emin lduğum frontozam 7 numara. Bunun dışında 2 numaranın erkek olması durumunda bir hayalim olacak yavru almak için :), diğer frontozalarımın daha geleşmesi için 1 yılları daha var. Amcım 1 erkek 3 dişi sayısını tutturmak umarım biraz biraz cinsiyetler belirginleşmiştir.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Parça parça alınmış ise gelişen yavruları gözlem ile takip edip karar vermen en güzeli. Fotoğraflardan Frontoza cinsiyeti kolay iş değil.

5. TETRAEX

TETRAEX

İsim:
    ömür erdem

Dediğin gibi kolay değil ayrıca zor balıklar, iştahlı yem yemiyorlar, gelişmeleri uzun sürüyor, çok hareketli değiller, 2 senedir bekliyorum inan başa dönsem frontozaları bukadar küçük alıp büyütmeyi gözüm yeniden yemezdi :)

Sayfayı Paylaş