1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontoza Brundi Buldum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kutay tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Merhabalar arkadaşlar. Yardım lütfen. Geçen gün Ankara'da bir hobistten frontoza brundi yavrusu diye aldım ama yedi bantlı çıktı balıklarım. Bir de boylamasına tam ortadan kahverengimisi bir şerit var sanki. Acaba balıklar orjinal değil mi ?

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar Kingoma türü büyük ihtimalle. 7 bant onlarda bulunur.

Kahveringi uzunlamasına çizgi balıkların stres, akvaryum şartları, besin kalitesi gibi unsurlardan zaman zaman çıkardığı bir renktir. Orjinal değil mi derken pek anlamadım ama Frontozalarda bu tabir pek kullanılmaz ve gördüklerinizin orjinallik ile değil balık kalitesi ve bakım kalitesi ile alakası vardır.

3. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Sahte frontoza adlı bir balık türü var google sahte frontosa diye görsellerde aratırsanız göreceksiniz muhakkak sizdeki balıklarla karşılaştırmanız açısından ıyı olacaktır.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Haplochromis latifasciatus Mesut o balık. Yani Türkçe sahte frontoza olarak geçiyor. Fakat tamamen farklı bir türdür. Bantları 6 adettir bu türün. Erdal Bey kırma demek istedi sanırım.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Temel abi haplochromis latifasciatus lar Victorya gölü balıklarıdır. Birzamanlar bolca üretmiştim bunları. Birde Tanganika gölünün sakinlerinden neolamprologus tretocephalus var. Bunlar frontozalara daha çok benziyor.

Ancak buda 6 bantlı olduğundan Erdal beyin balıklarının Frontoza Kigoma yavrusu olduğunu düşünüyorum. Frontozalarda bant bozukluğu sık görülen bir durum.Genelde karma tanklarda üretilmiş türlerin yavrularında bu bant bozukluğu olabilmekte.Ancak balığı görmeden kırma olup olmadığını tam olarak söyleyemeyiz.

6. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    teşekkürler arkadaşlar.bunlar için yem önerirmisiniz.birde kapakta nasıl floresan kullanmam lazım.akvaryum ölçüleri 100 50 50.

Sayfayı Paylaş