1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontoza Erkeği Davranışları - Yardım

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde akvarist tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay
    Frontoza Erkeği Hırcın Davranışları Hakkında.. - Yardım

Erkek Frontozam dişilerimi rahat bırakmıyor. Hele içlerinden birisini hiç rahat bırakmıyor habire kovalıyor ve sıkıştırıyor .. Neden dersiniz?

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Frontoza Erkeği Davranışları - Yardım

İbrahim Bey; balıklarınızın yaşları, boyları ve resimlerini paylaşa bilirseniz daha çok yardım sağlayabiliriz. Erkek Frontozanız üreme ergenliğine ulaşmışsa dişilerinizi sıkıştırıyor olabilir.

3. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Bekir bey; Erkek frontozam 22cm 25cm arası. Dişiler 18cm 20cm arası..
    Ama birde su var. Ben erkegimi ve 2 dişimi degiştirdim diger erkegin ve dişilerin renklerini begenmiyordum.. onların yerine şimdiki erkek ve 3 dişi getirdim.. getireli baya oluyor böyle hırcın degildi son iki gündür böyle..

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Merhaba İbrahim;

Renklerini beğenmeyip dişileri, erkeği değiştim vb demişsin ama bunların türü nedir? Frontozanın farklı türleri var. Benim de yanıma mesela Brezilyalı koyarsan kovalarım ama Ugandalı koyarsan kovalamam mesela.:hasta:

5. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Yok temel abi alırkende senin dediklerini yaptım. Hepsi brundi..

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Öncelikle merhaba İbrahim.

Frontozalar üreme yaşlarında iken dışardan koloniye eklenen balığı ( dişi yada erkek olsun ) kolay kolay benimsemezler ve aralarında ara ara kavgalar çıkar.Bu sebeple yetişkin bir frontoza kolonisine balık eklemek doğru değildir. Bir müddet iyi geçinselerde mutlaka sürtüşmeler başlar zamanla. Bu arada akvaryumun kaç litre ve dekorun nasıl bilmiyorum ama kayalardan mağaralar şeklinde balıkların kaçıp saklanabileceği alanlar oluşturmalısın. Erkeğin en çok kovaladığı dişinin dişi olduğundan %100 eminmisin? Dişi sandığın balık erkekte olabilir.saat:gif Ama yok eminsen,o dişiyi gözle takibe al. Tüpçük çıkartmışta olabilir.Eğer tüpçük çıkartmışsa erkek onu yumurtlatmak için sürekli taciz ediyor olabilir.

7. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Merhaba Olcay abi..

Abi balık sözde dişi bende hiç yavru almadı. Ama diger erkegim hiç degmezdi. Bu yeni getirdigim erkegi tanıgım bi abiden aldım erkek çok baskın demişti bunumu demek istemiştiki..

Digerlerinede hırcın ama bahsetigim balıga başka hırcın yüzdürmüyor hayvancaz yukarıda dış motorun çıkış borusunun kenarlarında saklanıyor..

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

O balığı bi anüs vent kontrolünden geçir bence.saat:gif

Birde yukarda yazdığım şekilde dekor yaparsan iyi olur. Balığın saklanabileceği alan olmuş olsa borunun etrafında kendini kamufule etmeye çalışmazdı.saat:gif

Bu arada akvaryum kaç litreydi?

9. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Akvaryum 525lt abi.. 150*50*70.. Fazla kayalık yok abi.. Hem anüs vent kontrolü yapayım hemde biraz daha kaya ekleyeyim..

10. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Kayaları eklerken mağralar oluşturursan daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş