1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontoza Hayranları !

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde ogzhnersy tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ogzhnersy

ogzhnersy

İsim:
    Oğuzhan ERSOY
    herkese kolay gelsin...

yazın 1 erkek 4 dişi frontoza kolonisi yapmayı düşünüyorum da...ufak çapta araştırmalara başladım...öneri veya şunu falan yap diyenleri bekliyorum :D

2. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul-suadiye/şekerpınar-kocaeli
    İsim:
    Mehmet Ağah Bingül
    Balıkları ya yavrudan kendiniz yetiştirrin yada oturmuş koloni alın . Balıkları ayrı yerlerden almayın yetişkin boylarda. Genelde sonradan eklenen balık zor kabul ediliyor aralarına eğer kabul edilmezse çok kötü dayak yiyor . Balık sayısının en az 2-3 fazlası boş yuva olsun muhakkak .

3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Frontoza için en önemli husus akvaryumun yeterli büyüklükte olmasıdır. Yükseklikten ziyade taban alanı geniş olan tanklar, balıkların rahatça saklanabileceği alanlar ve çok aydınlık olmayan, hafif loş bir ortamda çok zorlanmadan bakılabilecek türlerdir. Yem konusunda Tropheus kadar zorlamazlar. Minimum 500 lt ve üzeri tanklar iyi olur bu tür için. Ayrıca bu tür Tanganyika kökenli olduğu için sert suyu sever, o yüzden Kh tamponlayabilmek adına Aragonit kum kullanmanız iyi olur.

Frontoza düşünüyorsanız eğer, tür olarak Moba tavsiye ederim, mükemmel görselliği olan ve karakterli balıklardır.

Sayfayı Paylaş