1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Frontoza Yavru Bakımı Yardım

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde selçuk3104 tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. selçuk3104

selçuk3104

Ad-Soyad:
    selçuk arslan
    Bir yıldır ciklet türü beslemekteyim. 15 adet yavru frontoza 2 - 3 cm boyunda aldım. 100 lt tanka koydum sadece iç filtre ve ısıtıcı var. İki haftadır sorunsuz yaşıyorlar. NLS yavru büyütme yemi ve Tetra granül yemi hafif ezerek veriyorum. HIZLI büyütmek için önerilerinizi bekliyorum. 7-8 cm ulaştıktan sonra 450 lt relik tanka anca koyabilirim, çünkü dolu şuan.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Cevap: Frontoza Yavru Bakımı Yardım

Hayırlı olsun balıklar. Hızlı büyütmek diye bir tabir vardır ama anlamı olmayan ve biraz da doğal sürece uymayan bir istek bana göre. Yavru bireylerin büyümesindeki en büyük engel Nitrat değerinin yüksekliğidir. Bu açıdan eğer balıkları bol bol beslerim ve büyütürüm dersen istediğin gerçekleşmez çünkü ne kadar köfte o kadar atık olacaktır, bunun da anlamı Nitrat yüksek olacak demektir. Bu açıdan yavru Frontozaların akvaryumuna sık sık su değişimi yapmak ve birkaç çeşit yem ile beslemek gerekir. Ara sıra kuru gıdalara destek olarak karides eti, kabul ederlerse tavuk ciğeri verilebilir. Tetra bits veya daha güçlü olan Sera kril NLS yeme destek için haftada 2 kez verilebilir. Fazlası zarardır çünkü güçlü besindir.

Sayfayı Paylaş