1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Full Black Kuyruk Erimesi

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde tolga cetin tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Merhaba arkadaslar. Full Black Lepistes tankım ile ilgili bir problemim var. yardımcı olabilecek arkadaslarıma şimdiden çok teşekkür ederim.
    bundan 1 hafta önce full black 3 dişi 1 erkek aldım eski balıklarımı sahiplendirip.ve acil bi durumdan dolayı akvaryumuma koyduktan 2 gün sonra akvaryumumu baska bi eve tasımam gerekti ve bir hafta içinde balıklarım mecburen 3 su değişikliğine maruz kaldı. ve önce erkekte baslayan kuyruk erimesi sonradan dişilere yayıldı ve bugün 3. günü hala durmuyor sürekli eridiğini görebiliyorum.suanda erkeğin kuyruğu tamamen ortadan ikiye ayrılmış durumda ve ben suya metilen mavisi ve vitaminden baska hiç bir şey koyamıyorum çünkü akvaryumumda su üstü bitkisi ve çeşitli kök lü bitkilerim var. bir arkadasım tuz önerdi ama bitki varsa atma dedi. sizin önereceğiniz ne olabilir acaba. lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Buna benzer bir durumda aleovera katkılı bir tuz kullanmıştım iyi gelmişti. Ama bende bitki yoktu.
    Ürün de buydu Tropical Sanital Akvaryum Tuzu 100 ml GittiGidiyor'da 114280194 aslında sizin söylediklerinize uyuyor. Bitkilere etkisini bilmiyorum. Şu şekilde de yapabilirsiniz ki bir sefer de o şekilde yapmıştım. 10 ltlik bir tank almıştım içine bir tane hava motoru koymuştum. hergün bu ürünü kullandım mı orayı hatırlamadım ama 2 günde 1 %30 su değişimi yapmıştım. Dipten dışkı çekip.

tolga cetin bunu beğendi.
  3. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Değerli bilgilerinizi için cok teşekkürlerimi iletmek isterim. Fakat üzülerek söylemeliyimki tüm ırkımı kaybettim kurtaramadım :(

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Geç kalmissiniz geçmiş olsun diyelim.

5. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim: