1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

full red kuyrukda beyazlik

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde LYILMAZ tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Merhaba albino full red lepistesimin kuyrugunda mantar gibi bisey cikti beyaz benek olabilir. Ancak balik disi ve suan dolu sizce dogumdan sonra mi tedaviye baslayim yoksa hemen baslamami mi tavsiye edersiniz. elimdeki tek disi full red onun icin hata yapmak istemiyorum. Bu arada tankim da duzenli su degisimi yapiliyor derece 27 sabit ve bitkili.

2. Erdal

Erdal

Www.lepistes.org

Sorunlarina daha hizli yanit bulabilirsiniz bir incelwmenizde fayda var gecmis olsun.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Fotoğraf var mı o benek konusunda, lepistes kaçıncı gününde hamilelikte ayrıca doğuma az mı var gözlemleriniz sonucu bunları cevaplarsanız bir çaresini buluruz elbet

Sent from my iPhone using Tapatalk

LYILMAZ bunu beğendi.
  4. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Kuyrugun en arkasinda seffaf olan yerde oldugu icin tam belli olmuyor ama yinede cektim doguma 1 hafta kadar var bence. ilk dogumu olcak ve cok guzel bir balik yavrularini cok istiyorum :) yardim ederseniz sevinirim.... 20150102_214043.jpg 20150102_213858.jpg 20150102_213659.jpg

5. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Daha net bir fotograf yakaladim. Birde surekli ic filtrenin arkasinda duruyor sadece yemlemede ordan ayriliyor. 20150103_155255.jpg 20150103_155316.jpg

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Balıkta dış parazitte var bilirsiniz Lepistesler bu tarz hastalıklara tam anlamıyla dayanamaz güzel güzel beslemeye devam edin formunu korusun balık doğuma ne kadar az kaldı tam çıkartamıyorum ama balığı daha çok strese sokmamak için doğum vaktinden 2-3 gün önce balığı beyaz bir yoğurt kovasına koyup içinin beyaz olması önemli orada doğuma teşfik edebilirsiniz sonrada dişi balığı ayrı bir yerde formlandırarak belki kurtarma şansınız olur ama yavruları kurtarmak için doğuma az kaldığını hissettiğiniz an beyaz yoğurt kovasına koyun yavruları doğduktan sonra metilen mavisi kullanabilirsiniz sadece dişi balığa unutmayın yemleme ve su kalitesi önemli dişi büyük ihtimal ölecektir ama siz yavruları kurtarırsınız umarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

LYILMAZ bunu beğendi.
  7. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    İnsallah kurtulur beyaz benek degil govdede de basladi pamuksu bir mantar hastaligi sanirim doguma kadar yasarsa iyi :-( tesekkurler...

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İşte doğuma kadar yaşmayacak gibiyse beyaz bir yoğurt kovasına koyarsanız yavrulara erken doğmuş olur. Sonra balığı tedavi etmeye başlayabilirsiniz. Balığı doğumdan sonra metilen mavisi ile dolu bir suda tedavi edebilirsiniz. Sıcaklığı arttırmak metobolizmalarını hızlandıracağı için daha çok acıkırlar ve daha çabuk iyileşebilirler. Balığın üzerine metilen mavisi sürülmüş bir pamuk ile tedavi yapabilirsiniz. Büyük ihtimal yarın sabahı göremeyebilir. Özellikle solungaçlarda da kızarma varsa.

LYILMAZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş