1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Full Spectrum Çinli işi 165w Led Armatür

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde muradtekin tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
  2. Erdal

Erdal

Tırt ben çok inceledim hatta bir arkadaşıma rica ettim direk gözle muayne yaptı ve 70 usd ye değmez dedi tabi tr de fiyatları bilmiyor ama her halükarda benim paylaştığım led yazısına uygun işe yaramaz düşük kaliteli ve ledlerin ne olduğu belli olmazyan bir cihaz hani tüm ledleri aynı sürücü ile sürüyolar.

Özellikle kırmızı ve yeşil ledler 1 - 3 volt değil 2 volttur ve 3 volt yiyorlar yanıyorlar ama gel birde sen onlara sor UV ler keza öyle mercan baktığın bir tankın tepesinde sürekli Uv ne kadar faydalı baya tartışılır. Özetle benim fikrim başka marka ledlere yönelmendir, kendini kanıtlamış ürünlere.

55 tane led var allah aşkına zaten 50 usd si led , sürücüsü var, dimmer var, kasası var, işçiliği var, paketi var, fanları var, aleminyumu var, var oğlu var = 70 usd komik değil mi biraz ? Ha marine tankı için uygun olabilir ama içeride mercan varsa kesinlikle değil. Benim şahsi görüşüm budur.

muradtekin ve ka2n bunu beğendi.
  3. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
  4. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Belki kasası için alınıp ledleri modifiye edilebilinir.

muradtekin bunu beğendi.
  5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Bende bir ara göz atmıştım.Full spectrum olayına ben inanmıyorum.Soft türlerle ilgilendiğim için normal ledler işimi görür diye düşünüyorum.Bu yüzden kendim 2 mavi 1 beyaz oranından oluşan multichip led aldım.Ledin içerisinde 450-460 nm mavi 2 birim, 10-15 k 1 birim beyaz var.10 wattlık ledlerden 100x60x45 akvaryuma 16 adet ekleyeceğim.Dimleme ile yarı güçte kullanmayı deneyeceğim.

muradtekin bunu beğendi.
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Cree, en kötü ihtimalle Epistar almak lazım. Geri kalanından bir şey olmaz. Bridgelux falan fasa fiso, çok denedim ve çok da cebim yandı şu led işinde. Bu yüzden mercan varsa hala ve hala metal halide diyorum.
    Öte yandan, Cree ve Epistar ledler diğer markalara göre açık ara önde. Zaten dünyanın önde gelen firmaları da bu markaları kullanıyorlar.
    Multichip, 3535 ya da ceramic powerled olarak adlandırılan ürünler felaket ışık saçıyorlar. Ancak bunların yükseklik ayarlarının iyi yapılması gerekiyor. Dar alandan yoğun bir ışık verdikleri için sanki powerlede lens takıldığını düşünerek hareket edilmeli.
    Şöyle de düşünmekte ve ucuza kaçmamakta fayda var (daha önce kaçtığım için söylüyorum); ucuz led + ucuz driver'dan bir cacık olmuyor. Bu her aydınlatma için de böyle. Hem lamba iyi olacak hem de onu besleyen güç kaynağı iyi olacak. Artık bu driver olur, balast olur, trafo olur ne olursa olsun iyisi olmalı yoksa ne ışık güçlü yanıyor ne de içerisindeki dalga boylarını ortaya çıkarabiliyor.
    Naçizane tavsiyemdir...

Erdal ve muradtekin bunu beğendi.
  7. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    Elimde kasa olarak Kessil var suya düştü çalışmıyor, isteyen olursa görüşelim

8. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    O zaman çinlilerden t5+mh armatür alalım gerçi sadece kasa için almış oluruz abi :) mh için iyi balast ve mh 500 lira gözden çıkarmak gerekiyor sanırım. fish street teki balastlara ve mh lere güven olur mu peki abi?

9. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Benim işime yaramaz abi ama sorum olacak nasıl temin ettiniz acaba? yani ebay üzerinden kargo size ait şekilde filan mı?

10. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    Yok benim bir arkadaş Amerikaya gitmişti ona getirttim. 399$ fiyatı olduğu için gümrüğe takılır illaki. Vergisini verince de 1000TL ediyor. Onun yerine 300 daha verin tertemiz eti alın derim ben. :)

muradtekin bunu beğendi.
  11. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    eti --> ati

muradtekin, cimlikaya ve veysel bunu beğendi.
  12. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    :D atinin bu tarz armatürü varmıydı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    yok t5 anlamında

muradtekin bunu beğendi.
  14. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Seçkin bey odamın tavanı asma tavan olduğu için hep bu tarz akvaryuma bağlanabilen armatürler arıyorum. şuan aquareef nano x2 kullanıyorum bilmiyorum memnun kalamadım ama firma şimdi full spectrum pro tanıtacak @Erdal abimin yorumu olumlu ise alabilirim yoksa bu gidişle sizin dediğiniz gibi ati t5 döneceğiz.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    T5 candır.

muradtekin bunu beğendi.
  16. Erdal

Erdal

Murat tercih meselesi pro daki ledler cree miydi birde sps bakmayacaksın zaten soft ve lpsler için fazlasıyla yeterli olacaktır ama şunu söyleyebilirim dandik hopar floları bile 10 saat yanıyor camlarımda en ıfak yosun olmadı ha kayalar biraz karardı ama kesinlikle camlar tertemiz durumda ve t5 den önceki ledde cam köşelerinden kahverengi toz yosun başlamıştı ;)

muradtekin ve veysel bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ne dedik yukarıdaki mesajımızda t5 candır.:)

muradtekin ve Erdal bunu beğendi.
  18. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    t5 inde resmen işletim maliyeti var ama :) 6*24w t5 olsa, 6 ayda bir 300 lira t5 parası var :(

muradtekin bunu beğendi.
  19. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    Mercanlarınızdaki büyümeyi görünce gözünüde büyümeyecek merak etmeyin. hem onu 8 ay derseniz de olur. Benim Leather'ı ben parçalayıp 10 kişiye dağıttım , şimdi eski büyüklüğünün yarısına geldi bile :)

muradtekin bunu beğendi.
  20. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    O dediğinizde de çok haklısınız. Şuan aquareef nano x kullanıyorum. Mercanlarımın hepsi çok güzel açıyor, renkler çok güzel, ama beklediğim gibi bir büyüme-çoğalma yok malesef.

muradtekin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş