1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gölcük - Bolu

Başlığı 'Ülkemizden Sucul Yaşam' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Ülkemizin en güzel göllerinden biri olan Gölcük, Seben-Kıbrısçık yolu üzerinde ve Bolu şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alır.

Bu göl, yapay bir göldür. Yapay olmasına rağmen ülkemizin en güzel doğa parçalarından biridir. Gölün bulunduğu yerin rakımı 950 m kadardır.

Gölün kenarında, Orman İşletmeye bağlı bir kır evi bulunur. Bu kır evinin olduğu kısmın manzarası pek çok kişi hafızasına kazınmış eşsiz bir manzaradır. Gölün kenarında ayrıca bir kır gazinosu mevcuttur. Ayrıca çevresinde piknik yapılabilecek pek çok alan vardır. Bu gölümüz, Batı Karadeniz Milli Parklar Müdürlüğü denetimindedir.

Gölün çevresinde motorlu taşıtlarla dolaşılmasına izin yoktur. Gölün çevresindeki yolda yaya olarak veya bisikletle tur atılabilmektedir.

Gölün etrafı uçsuz bucaksız köknar ormanları ile çevrilidir. Bu ormanlarda çeşitli bitkiler ve yabani hayvanlar bulunur.

Gölde belli sınırlar içerisinde amatör olta balıkçılığına izin verilmektedir. Çeşitli tatlısu balıkları bu gölde bulunur.

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Gölcük - Bolu

Paylaşım için teşekkürler Onur bey, güzel bir yer.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Gölcük - Bolu

Bana sorcanız burayı smiley18.gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gölcük - Bolu

Teşekkürler Onur Hoca'm. burda:gif

Soruyoruz Özcan abi nasıl bir yer ? Biraz anlatırsan iyi olur. Neler var neler yok, hangi balıkları gördün ? Sormadan yazmayacaksın anlaşılan. :F

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Gölcük - Bolu

+1, Anlatırsan iyi olur Özcan abi, frontosa filan varsa hemen oraya geliyorum. :D

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Gölcük - Bolu

Mükemmel yermiş valla :D

7. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Gölcük - Bolu

Aha bir Bolulu gördüm sanki. canım.gif

Baba tarafından Boluluyum. Bu gölün arkasındaki dağın ardında bizim yayla (Kızık Yaylası) var, oraları bilir misiniz? Müthiş bir doğası vardır, uçsuz bucaksız çam ormanları ve envai çeşit orman canlısı bulunur oralarda.

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Gölcük - Bolu

Ya balık olarak ne balığı var bilmiyom.Çekirdek felan atıyoz süper yiyorlar.Ağaçlık bir alan sabah erken gitmessen yer bulamazsın.Frontosa çok var.Atlasan elinle tutarsın burda:gif
    Ama cidden gezilip görülecek yer yani burda:gif saygılar:gif

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gölcük - Bolu

:F :FÖzcan abi Frontoza var derken Gölcük Bolu'da mı ? :D :D Çekirdek felan atmayın balıklara. :D

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Gölcük - Bolu

Özcan abi blue zaire moba frontozada varmı bari ? :D

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Gölcük - Bolu

Özcan abi tropheus kasakalawe varsa şu benim koloniyi tam oturtalım diyorum.Dişi sayısını arttırıp :F :F :F :F

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Gölcük - Bolu

İsmail gel ya hallederiz super:gif smiley18.gif

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Gölcük - Bolu

Vay be arkadaş. Güzel Türkiye'mde neler varmış be. Karadenizi oldum olası merak etmişimdir zaten. Haksız da değil mişim. Resimlere bak. Cennet resmen...

Paylaşım için teşekkürler abi...

14. HeRo_57

HeRo_57

Gölcük - Bolu

En son 2005 yılında gitmiştim bolu gölcüğe gerçekten insanı doğasına hayran bırakıyor doğa fotoğrafçısı arkadaşlar için kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca temiz hava mangal mangaldan sonra yenenlerin hazmı için gölün etrafında asfalt trafiğe kapalı yürüyüş yolunda birkaç tur atabilirsiniz. Ben giderken yanımda bisikletimide götürmüştüm GÖlün etrafında temiz havada bisiklete binmek cidden çok zevkli olmuştu. Oltalarımıda götürmüştüm ama orda balık tutmak yasaktır diye tabelayı görünce şansımı denemekten vaz geçtim. Herkezin mutlaka gidip görmesi gerekn biryer özellikle kışın kar yağdığızaman çok güzel oluyor ailecek çoluk çocuk yada arkadaşlarınızla giderseniz memnun kalmamanız imkansız.

15. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Gölcük - Bolu

İzmite gidersem giderim büyük ihtimalle bakalım :)

16. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Gölcük - Bolu

Gölde değişik bitkiler vardır.Ama akvaryum olayına başlayalı hiç gitmedim.Eskidende anlamadığım için nasıl bitkiler var hiç aklımda yok.Havalar biraz düzelsin giderim inşallah. saygılar:gif

17. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Gölcük - Bolu

Gölde kabomba benzeri bitkiler, su mercimekleri, su oku, potamogeton türleri, tilki kuyruğu, bol miltarda Myriophyllum spicatum ve ayrıca nilüferler bulunuyor. Bazılarını akvaryumda deneme şansım olmuştu. Tilki kuyruğu, Myriophyllum spicatum, su mercimeği gibi bitkiler özellikle sorunsuz bir şekilde akvaryumlara uyum sağlıyorlar.

18. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Gölcük - Bolu

Bende bi deniyim smiley18.gif

19. HeRo_57

HeRo_57

Gölcük - Bolu

Onur bey saydığınız bitkilerin resimlerini paylaşırsanız gittiğimizde hangi bitkinin ne olduğunu kolayca çözebiliriz.

20. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Gölcük - Bolu

İzmit'teki Gölcük'le hiçbir ilgisi yok. Bolu'daki Gölcük bu. çılgın:

Sayfayı Paylaş