1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Görmediğim Poliplerim-Bazı Polip Coral Oluşumları

Başlığı 'Zoa Polip ve Palythoalar Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar,

Uzun zamandır akvaryuma bakamadım, hatta o kadar ilgisizdim ki camları temizlemek gerekti içini görmek için. Tabanda gördüklerim ilk bakışta diaton veya bir alg türü sandım ama dikkatli bakınca papatya benzeri bir polip kolonisi olduğunu gördüm. Mercan kırıklarına doğru yayılmaya başlamışlar.

Baktım ama http://www.akvaryumportali.com/reef-akvaryum-portali/akvaryumda-tureyen-esrarengiz-canlilar-83.html arasında da göremedim.

Renk cezp edici değil kahverengi gibi ama şirin görünüyorlar. Daha önce hiç denk gelmedim ve görmedim de. Bir yanında mavi xenia var ve bir taraftanda tabanda star polip yayılıyor. Bakalım ilerleyen zaman nasıl bir görüntü oluşturacak. Yayılmaları da oldukça hızlı sanırım.

Alparslan bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Görmediğim Poliplerim-Bazı Polip Coral Oluşumları

Temel abi mercan kırıklarındaki yeşilimsi renk neyin nesi yosun mu yoksa.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Biliyorsun ben uzun zaman kumsuz devam ettim, sonra ince mercan kumu ekledim ama beğendim. Sonra onu çektim attım. Ardından bir süre önce mercan kırığı ekledim. Kısaca oturma evresinde ama coraline alg başlamak üzere artık yavaş yavaş.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Temel abi merak ettiğim sistem kurulu iken sistemden kumu nasıl alıyorsun amonyak patlaması yapmıyor mu ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel soru. Amonyak patlatabilir doğrudur ve her yapıya önermem. Fakat ben çok güçlü olan protein skimmere güvendim ve unutma zaten alınan kum yeni eklenmiş ve tabii senin de demek istediğin biyolojik yaşama kavuşmamıştı henüz. Kısaca kendi akvaryum yapımızı tanımamızla ilgili.:)

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

İyi beya bizde elemeyiz kumu mumu bizim PS miz yok ki oynayalım kumla mumla. :F Desene abi varki konuşuyorum .

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş