1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gürültü mü O da ne, Sessiz Protein Skimmer

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YMR_AY tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Doğan eski nano varken nerdeyse 1 yıla yakın askılı ps nin çıkardığı resmen rendeleme sesiyle uyudum ben.Normal çalışma sesi beni rahatsız etmiyordu.Yarattığı titreşim ve mobilyanın içinde uğultu olması delirtti.Gidip konuştuğumdada bu böyle,ps ler ses yapar hiçbiri sessiz çalışmaz deniyordu.İyide bu bir keyif.Keyif için uğraşılan bir şey neden işkence haline gelsin.Buna illaki bir şekilde çözüm bulunmuştur diyordum.Adam dememişki benim elimdekiler bunlar,daha iyiside bende yok diye.

halilkocan ve taakaa bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne diyorlar bazı arkadaşlar, para var huzur var, ister sen yap kalite, ister satın al kalite. Birileri gelir, maddi gücünü serer ortaya, hayalini serer ve öneri ister. Foruma tarafımca yazılan 21.871 mesajın altına imza atılacağı üzre, protein skimmer ekipmanında hep en iyiler önerilir ama büyük yüzdeye pahalı gelir ve alternatiflere yönelir insanlar. Bunlar Nac7 olur vb, bizler bu ekipmana itiraz etmeyiz. Çünkü, eğer bir ekipmanın ne olduğundan çok, onu nasıl kullandığın önemli ise ben Nac7 ile akvaryumumu yürütürüm. İmkanı buna yetenlerin de yürütmesi için gerekenleri yazarız, defalarca yazıldı. Kısaca, kararı modelde forum değil, hobici cebi verir ve vermiştir.

3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Yağmur çok güzel bir su pompası almışsın :) hayırlı olsun güle güle kullan.
    Evet kalite Çırpıcıda başlıyor ve bitiyor. Sesden ziyade akvaryumda yarattığı farkı aslında daha cok merak ediyorum.

YMR_AY bunu beğendi.
  4. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Yağmur regülatörü unutma.

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim Özdemir bey.Tankta yarattığı farkı çokda anlamış değilim açıkcası.Deli gibi eller kollar girdi çıktı sumpa tabi.2.günün sonunda fanta yengi ağzına kadar dolu bir kabım var.Berraklıksa su yok gibi.Ama Nac77 de 2-3 saatte suyu yok gibi yapıyorduAynı verim Nac66 yok su hep hafif dumanlıydı.

Teoman ağabey 2 kwa lık Servo regülatör önermişler,bugün onun takibindeyim.Mutlaka alın demişler, motorda regülatör kullanılmazsa garanti yokmuş.

6. Yağmur hanım yeni PS'niz hayırlı olsun ;)

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Teşekkür ederim Erdem bey.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abla Hayırlı Olsun :cool:

9. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Yağmur hanım hayırlı olsun. İçinize sinmesi en önemlisi. Çok uğraştınız. Şimdi keyif zamanı:)

10. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hayırlı uğurlu olsun Yağmur hanım..
    Güzel cihaz..Zamanla kendini belli edecektir...

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hanım Ağa diyecektik hani Yağmura Namını tam aldı şimdi Ağa gibi PS si de var artık. :D

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hanım ağaya şapka çıkaralım kızdırmaya gelmez...[​IMG]

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.Gönül ;hepimizin imkanlarının yeter olup mutsuzluk yaratmayan ekipmanlarla donanmasından yana.
    :D yaw Halil ne hanım ağalığı.O yaptığım tamamen davranış bozukluğu.Bu olayın yeni cihazla kapanması benim adıma sevindirici oldu.Çünkü çok darlandığımda bir can borcum var gerisi hikaye deyip hemen davranmaya kalkıyorum.Senelerce içimizdeki ilkel duyguları yontup efendi bir insan yaratmaya uğraşıp sonrada bir haksızlıkta celallenmek hanım ağalık değil baştan yenilgi bence.Heee efendi birimiyim yooo asla değilim hala kuyruk acım var.Şu ara yakaladığım huzuru yaşıyorum...şimdilik :D

ogurcay ve halilkocan bunu beğendi.
  14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İyi günlerde kullan yağmur.
    İlk birkaç gün ps ayar tutmayabilir, seviye kendiliğinden yükselip alçalabilir. Sorun yok birkaç güne oturur.
    Şu an toplaması nasıl?

YMR_AY bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim Bülent bey,sayenizde iyi günlerdeyim :) Toplaması oldukça iyi.Bugün biraz sulu toplamıştı ayarınla hafifce oynayınca düzeldi.

Sayfayı Paylaş