1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gazbetondan Dekor Yapımı

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde egemen342 tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen
    Arkadaşlar,

Size gazbetondan yaptığım dekorları göstericem. Fakat yapım aşamasında fotoğraf çekmek aklıma gelmediği için akvaryuma koyduktan sonraki görüntülerini paylaşıcam ve nasıl yaptığımı anlatıcam.

Ben de 2 tane gazbeton vardı bigün aklıma geldi bunlardan dekor olur mu diye. araştırdım baktım bikaç kişi yapmış fakat suda batmama gibi bi sorunu varmış onu da kendimce hallettim.

Önce kalıp halindeki gazbetona tornavidayı çekiçle çakıp kanırtarak parça parça kopardım kayaya benzemesi için. Daha sonra matkapla delerek sağa sola kanırtarak oyuklar açtım şekiller verdim matkapla. Şekle soktuktan sonra suda batması için arkasına matkapla delikler açtım yaşlaşık 150 tane açmışımdır. Sonra ince bir mermer buldum onu dekorun altına akvaryum silikonuyla yapıştırdım kuruduktan sonra suya soktum battı. eğer batmazsa arkasına daha fazla delik açın. En sonunda boyacıdan 6 liraya filli boyanın su bazlı renklendiricisini aldım (ERGUVAN renk) dekoru altına yapıştırdığım mermerle birlikte boyadım. hem mermer belli olmasın, hemde mermerin suya zararı olmasın diye. 1 gün bekledikten sonra akvaryuma koydum ve yaklaşık 1 ay oldu hiçbier sorun yok akvaryumda. gazbetonu gerçekten tavsiye ederim resimelrden pek anlaşılmayabilir ama gerçekten kaya ve lav taşı gibi görünüyo çok güzel bir görüntüsü var. Delikli olduğu için de denizden çıkmış gibi.

RuFKaD, fth-94, taygun ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Gazbetondan Dekor Yapımı

Ellerine sağlık güzel olmuş. Forumda gerçekten harikalar yaratıp tuzlu su akvaryumlarında kullanan arkadaşlarda var. Plastik bitkiler gözüme hoş görünmedi o da yapay olduğundan sanırım ama onun dışında sadece göze hoş geliyor.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Gerçekten güzel görünüyor. Tebrik ederim. Başarılı bir çalışma...

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Gerçekten çok hoş olmuş..Benim malawi tankıma yapıcaktım ama elimde ytong yok :D

5. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Renklendirmede siyah derz dolgusu öneririm.Gerçekçi bir görünüm için siyah derz dolgusu ile kapladıktan sonra, hafif kurumasına yakın tek fırça ile rastgele belli noktalara sürtün, böylece kaya içersinde bazı yerler gölgeli kalırken bazı yerler koyu olacak ve daha doğal duracaktır.Bu yöntem özellikle köpükten yapılan kayalarda gerçek görünümü vermektedir.

Şekil olarak iyi görünsede renk olarak pek doğal olmamış.Uğraşınız için tebrik ederim.

6. egemen342

egemen342

İsim:
    egemen egemen

Teşekkürler. Renk olarak kahverengi istemiştim lav kayası gibi dursun diye. Kahverengiye en yakın renk bunu bulabildim. Ama bu da suda değişik bir renk aldı, yine de fena değil.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Egemen bey gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık.:helalolsun:

Gaz betonun en sevdiğim özelliği ise standartların dışına çıkıp hayal gücümüze bağlı olarak istediğimiz şekli verebilmemizdir.

Sayfayı Paylaş