1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Geleceğin Aydınlatma Teknolojisinden Bir Kesit "HydorLED"

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Geleceğin Aydınlatma Teknolojisinden Bir Kesit "HydroLED"

Forumda beni tanıyanlar bilir. Son model ekipmanlara aşığımdır. Ne yapıp edip onları edinmeye çalışırım. :) Dikkatimi en son çekenlerden biri de HydroLED. Led aydınlatmasının ne kadar hızlı ilerlediğine bir gösterge sanıyorum. Fiyatı henüz belirlenmese de sanırım Vertex ürünleri kadar pahalı olmaz...

Ufo gibi bir görünümü var. :) 100 ve 150 Watt şeklinde 2 farklı versiyonu var.

Bence şuan piyasaya çıkan led armatürlerinden en şık olanı bu. :)

Saygılarımla...

Saruman bunu beğendi.
  2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: Geleceğin Aydınlatma Teknolojisinden Bir Kesit "HydorLED"

Görkem bunu sende yaparsın zor değil yanı :)

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Zor değil ama abi burdaki estetiği yakalayabilir miyim sence? :) Birde yurtdışındaki led sektörü bize göre epeyi ilerde.

Saygılarımla...

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

İşçilik tamamen Görkem yanı yurtdışı dediğin ledlerin ne olacak hepsi China dan yapılıp gönderiliyor ülkere oradan üstlerine 1-2 birşeyler katılıyor.

Oradaki aynayı bir yerde düzgünce kestirip kenarlarını güzelce keskinliğini yok ettirdikten sonra ortasınada acacaksın o istediğin noktaları sonrasında

ebaydan aşağıda verdiğimden pişariş edebilrisin farklı renk ceşitleri bulunmakta :)

1pc 10W Led Cool White Super bright 900lm LED Lamp y | eBay

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Led güzel görünüyor ama armatürü ters koymuşlar yaa.Armatür akvaryumu değil dışarıyı aydınlatıyor. :D:D

Heliak, grafikdelisi ve zgrkaralar bunu beğendi.
  6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bu ürün bana çok çekici gelmedi açıkçası. Vertex güzeldi tamamda bu o kadar iyi değil gibi. Açıkçası fiyatı uygunda olsa almam.

Paylaşım için ellerine sağlık.

7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ürün tasarım olarak güzel olabilir çekici olabilir fakat bunun şimdiki led teknolojisinden daha ileri daha çok ışık veren bir led teknolojisi olduğunu düşünmüyorum. Şimdiki zamanın 3 watt lık ledleri bunlardan 2 gömlek daha üstün insan bakamıyor güneş gibi gözlerini alıyor.Bunun tek + sı tararımı. Onuda 1 cm lik pleksiglass gibi bi malzemeyi ledlerin boyutunda matkapla delip üstüne siyah folyo kaplarsın bu görüntünün bire bir kopyasını yapabilirsin.

zgrkaralar bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Görkem. Armatür uzay mekiği gibi maşallah. Led sistemler bir bilkinmezlik içinde bana göre ve Led armatür tasarımcıları kendilerini ispatlama çabasında. Tabii kullananlar çoğalıp akvaryumlardaki etkileri genel akvaryum tecrübeleri içerisinde şekillenince ortaya çıkan eksik taraflar düzeltilecektir. Bu kelvin değerinde olur veya sarı ve yine beyaz dengesinde illaki gerçekleşir. İlk bakışta armatür gerçek anlamda bir ev dekarasyonu anlamında ortama hava kadar güzel, ilerde yaygınlaşacağını düşünüyorum. Ancak ben bizler görmeyiz belki bilemiyorum ama Güneş ışığı artık akvaryum ve bina aydınlatmalarında ön plana çıkacak diye düşünüyorum.

Görkem ÇAKIR bunu beğendi.
  9. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Çok çekici görünüyor.Ama sanki akvaryumu değil dışarı aydınlatıyor.

10. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Ellerine sağlık. Ürün güzel ama Özgür'e katılıyorum. Kendimiz de yapabiliriz bunu. Diğer armatür hadi neyse biraz zorlardı yapımı fakat bunun yapımı daha kolay ve basit gibi. Dediğin gibi estetik görünümü güzel.

11. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Bence muhteşem bir tasarım, eğer görüntüden öte teknolojik bir ürünse çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.Çünkü görüldüğü üzere herhangi bir soğutucu fan düzeneği yok, fan düzeneği ya içinde yada soğutucu tabakası çok iyi olduğu için gerek duyulmamış. 2-3 aydan beri Led kullanan biri olarak bu tür ürünlere sonuna kadar güveniyorum.Çünkü 20+20W iki led projektör ile sağlıklı mercanlara sahibim.100W a çıksam kimbilir neler olur.

Görkem bey, bende bu ürünün takipçisi olacağım eğer fiyat 1000 TL yi aşmazsa kesinlikle alınabilir bir üründür.Çünkü DIY yapılan Led ürünleri bile bu fiyatdan aşağı olmuyor.

Sayfayı Paylaş