1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Geleneksel portal fotoğraf yarışması mı yapsak?

Başlığı 'Site Klavuz-İstekler' kategorisinde kartal tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Fotoğraf yarışması yapsak ve bunu geleneksel hale getirsek nasıl olur?
   
  Erman Pehlivan bunu beğendi.
 2. yasemin elif

  yasemin elif

  Mesajlar:
  276
  İsim:
  yasemin elif
  İyi bir fikir aslında. Temel ve diğer abilerimizin fikrini almak lazım. Olcay abiiii, Temel abiiii, nerdesiniz yaw :D :D :D
   
 3. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Bencede çok güzel olucak geleneksel hale geldiğinde resimleri takip etme bir sonraki yarışmayı beklemek heycanlı olucak.
   
 4. yasemin elif

  yasemin elif

  Mesajlar:
  276
  İsim:
  yasemin elif
  Biran önce yapılsın yeni akvaryumumu ekleyeyim. Hatta burada çok güzel akvaryumlar var. Bitkili, bitkisiz, yaş grubu, tank hacmine göre yarışalım. Yani herkes kendi yaşıtlarına yakın veya aynı hacimli akvaryumlarda yarışsın.
   
 5. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Hacim olmaz ama tuzlu su marin ve reef,bitkili ve diğer tatlı su akvaryumları olmak üzere 2 katagoride olabilir.
   
 6. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Evet bunu bende düşünüyordum bi ara en güzel balık en komik balık en güzel tank yarışmaları olmuştu sitemizde, yapsak iyi olabilir.
   
 7. yasemin elif

  yasemin elif

  Mesajlar:
  276
  İsim:
  yasemin elif
  Hayır benim düşüncem şöyle; 300 Litrelik tatlı su ve her canlı doğurandan 10 tane mi daha güzel, yoksa 20 litrede 5 tane lepistes mi? Litreye göre de akvaryum çeşidine de(tuzlu, tatlı vs.) gruplara ayrılsın.
   
 8. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Evet farklı katagoriler yapabilirz ne kadar çok katogori okadar daha heycanlı ve zevkli olabilir mesela ben katagori sıralamasıda yaptım umarım beğenirsiniz.
  Katagori akla geldikçe çoğaltılabilinir.
  1.En ilğinç an.
  2.Konulu fotoğraf.
  3.Canlı sağlığı.
  4.En güzel fotoğraf.
   
 9. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Geleneksel Fotoğraf yarışması yapmak yani ismini bu şekilde koymak en kolay iş aslında. Bakın bugün forumlara hepsinin geleneksel adı altında fotoğraf yarışmaları var. Geleneksel yarışma kavramını bu yüzden sevmiyorum ben şahsi fikrim olarak.

  Yapacaksak Evrensel Fotoğraf yarışması yapalım ve boğulacaksak öyle boğulalım. :F
   
  lepistes, kartal, yasemin elif ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 10. yasemin elif

  yasemin elif

  Mesajlar:
  276
  İsim:
  yasemin elif
  Olabilir. Önemli olan diğer sitelerden farkımız. Mesela ilgisi yok ama balık sağlığı ıçın yaptıklarımızı yazalım. Bunu da yarışmaya dönüştürelim. Örn. 1. kişi şu kadar paraya kıymış şunları yapmış, 2. kişi akvaryum sevmeyen eşini anasının yanına yollamış. Herhalde balık sağlığı için 2. kişi tüm oyları kapardı. Bunun gibi bir yarışma yapalım, fedakarlıklarımızı ölçelim. Bir de face deki gibi yapsak? yani köşede uygun akvarist, uygun acem, uygun üstat, falan yazsa, Arkadaşlarımızla böylece kolayca görüşsek. Rica etsem bunları bir değerlendirin. Mantıklıı....
   
 11. Bjkolik

  Bjkolik

  Mesajlar:
  250
  İsim:
  Tolgahan
  Bence kim şu kadar paraya kıymış konusu bence olmaz.Ama benim şahsi fikrim balık beslemek,büyütmek ve bakmak en büyük fedakarlıklardan bir tanesi zaten onun için böyle bir şeye gerek olduğunu düşünmüyorum ama yarışmanın gruplarını şöyle yapabiliriz;

  -Malawi grubu cikletleri
  -Tanganyika cikletleri
  -Omurgasızlar
  -Acı su balıkları
  -Kedi balıkları
  -Gökkuşakları vs .... gibi balık türleri arasında yarışma olabilir?
   
  grafikdelisi bunu beğendi.
 12. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Yasemin fikirlerin güzel ve bunları düşünmen hoşumuza gidiyor. Ancak Tolgahan'a katılıyorum. Maddiyatı akvaryuma fazla ayırmak ölçü olmaz. Yapmak isteyen ama yapamayanla bunu sağlayanı kıyaslamak yanlıştır ve aslında başarı akvaryumda ayrılan maddiyatla değil araştırıp çözümü uyguna bulmakla ve bilgi sahibi olmakla olur. Maddiyat sadece görüntüyü değiştirir ama içindeki canlıları değiştirmeye pek yetmez çoğu zaman.

  Yarışma zaten düzenliyoruz ve düzenleyeceğiz. Fakat dikkat ederseniz farklı alanlarda yarışma yapan tek siteyiz bu anlamda. Böyle devam edeceğiz ama elbette adını geleneksel olmasa da daha uygun olarak belirleyeceğiz ve düzenli takvime kavuşturacağız.
   
 13. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  İnşallah yarışmamız bir an önce yapılır yeni yarışmalar ve paylaşımlar hakkında başka fikri olan var mı yani fotoğraf yarışması dışında başka bir yarışma mesela benim aklımda bir tane var kısa hikaye yarışması yapabiliriz,akvaryumdaki canlılarımızla ilğili güzel kısa hikayeler çıkacaktır.5 paragraftan oluşan kısa hikayeler her paragraf 5 satırı geçmicek şekilde yapabiliriz.
   
 14. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Mutlu unuttun sanırım şu anda bir yarışma gündemde ve devam ediyor. Ayın 14.de anket açılacak ve oylama başlayacak 10 gün şiir yarışmasına. Yarışma yapılıyor zaten belli periyotlar içerisinde.
   
 15. yasemin elif

  yasemin elif

  Mesajlar:
  276
  İsim:
  yasemin elif
  O zaman hacimler arası vee aynı anda türler arası, en iyi bakıım ve güzel fotoğraf, en şık balık (kendi türünde) yarışmalar tam olarak uygundur. Sırasıyla açılmasını tavsiye ederim.

  --- Ekleme; ---

  Köşede facedeki gibi uygun akvarist, acemi, üstad falan düşünüyor musunuz?
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 16. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Abi ben biliyorum şiir yarışmasını ama ben portal daha hareketli olması için portala birşeyler kazandırabilmek için bir şeyler yapabilir diye düşünmüştüm hediye gözetmeksizin paylaşımlar yapıp forum dostluğunu düşünürek birşeyler yapabiliriz diye söylemiştim.
   
 17. kerem11

  kerem11

  Mesajlar:
  882
  İsim:
  Kerem Ürütürk
  Bence akarsu göl ve barajlardaki Canlıları ve manzaralarıda bu uygulamaya katıp yada ayrı bir yapı altında bunlarıda toplayalım.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 18. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Herkes akarsu ve barajlara ulaşamıyor ki bu katagori biraz yavaş ilerleyebilir katılım sayısının azlığından ama iyi bir kataori olabilir.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 19. Bjkolik

  Bjkolik

  Mesajlar:
  250
  İsim:
  Tolgahan
  Benim anladığım kadarıyla akvaryum portalı diğer sitelerden özgün,farklı ve ayrıcalıklı bir site olmak isteyen bir site.Akvaryum portalı üyeleri için neredeyse 24 saat hizmet vermekte gibi bir şey.Örneğin diğer sitelerde foruma resim koyarken 2 saat resim uploadlamak için uğraşıyorlar,ama bizim ise kendi akvaryumportalı'nın resim upluad lama yeri var.Aynı zamanda diğer siteler resim yarışması düzenlerken akvaryum portalında şiir,hikaye gibi yarışmalar düzenlenmekte.Yani demek istediğim diğer sitelerden bu kadar farklı ve özgün isek resim yarışması yapacaksak yine diğer sitelerden farklı bir çalışma yapmamız gerek.
   
  zgrkaralar, kartal ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
 20. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Evet haklısınız ozaman yarışma yapalım mı yapmayalımmı konusunu yerine farklı neler yapabiliriz portala özgün ve yeni bir şey ne yapabiliriz dün dediğim gibi hikaye olabilir veya karikatür olabilir bunun yanında doğa fotoğrafı yarışmaları olabilir örneğin güneş konulu,gökyüzü yeryüzü ve denizlerimiz göllerimi gibi olabilir sizler nedersiniz bilmem ama ben 4,5 yarışma birden olmalı forum öğretmeye ve öğrenmeye 24 saat devam etmeli.

  İlla maddi birşeyler kazanmak zorunda değiliz bildiğimiz bir bilğiyi başkasına öğretmekte sevaptır.
   

Sayfayı Paylaş