1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Genç Akvaristlere Destek

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde hasanacar tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Forumdan tanıdığım Mustafa ile (Sky2007) konuşurken eski günlere gittim.

Hepimizin harçlık biriktirme temeline dayanan hayalleri olmuştur.

Artık istediğimiz boyutta akvaryum alıp istediğimiz türde balıkları koyuyoruz.

Peki şimdilerde sizin gençliğinizde veya çocukluğunuzda olduğu gibi heyecan duyan ama elinden bir şey gelmeyenlere ne gibi bir yardımda bulunuyor sunuz?

Unutkanlık kötü bir alışkanlık..

Haydi genç akvaristlere destekte bulunmaya..

2. *KONT*

*KONT*

Genç Akvaristlere Destek

:helalolsun: :helalolsun: HELAL OLSUN SANA HASAN ABİ... :helalolsun: :helalolsun:

3. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Helal olsun gerçkten :).Ben öğrenciyim.Yazın pek param olmuyor :).Kışında haftalıklarımla filan akvryumuma malzeme alabilirim.Şuan 18 watt floresan almak için düşünüyorum :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Abi gençlere yardım mı edelim diyorsun. Malzeme , canlı vs. vs. eğer öyleyse herkes elinden geldiğince bişey yaparsa hoş olur. Anlamlı başlık için teşekkürler. :helalolsun: em34:

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bir ara biz bu tip dayanışma için toplanmıştık. Kullanmadığımız ihtiyaç fazlası olan malzemelerin bir listesini çıkartıp bu doğrultuda ihtiyacı olan kimselere bedelsiz olarak dağıtmaya başladık. Hatta balık dahi yolluyorduk insanlara. Fakat gel gelelim bu durum ençok fırsatçıların işine yaradı. montz: Adamın hiçmi hiç ihtiyacı yok fakat listeden abi bana bu motor lazım diye mesaj atıyorlardı. Yani bunun gibi birçok örneği canlı olarak yaşadık ve baktıkki resmen keriz yerine konuluyoruz,vazgeçtik bu çalışmadan. montz: Ama olan gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize oldu. Bazı fırsatçılar yüzünden yaptığımız ve yapacağımız yardımların sonu geldi. :uyari:

Bu yüzden çevremde emin olmadığım,bilmediğim kimseye birşey vermiyorum. Bilsemki hakkatten ihtiyacı var, alsın götürsün başım gözüm üstüne.Ama net ortamından yardım olmuyor. :uyari: İyiniyetim suistimal edildimmi vitesten atıyorum. montz:

6. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Net üzerinden yardım vs olmaz bence de. Ama şehrimizde hobiye meraklı gençlere yardımcı olabiliriz.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çevremizde zaten ihtiyaç sahiplerine elden geldiğince herzmaan yardımcı oluyoruz Hasan. ;)

Ama net ortamında birkere ağzımız yandı. Yoğurtu 3 gün buzdolabında bekletmeden yiyemez hale geldik. dost:

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Olcay abi,çok çok haklısın.
    Beni eskiler bilir.Tüm aldığım yavruları,değiştirdiğim kolonileri hediye ettiğimi.
    İnanın şimdiye kadar dağıttığım yavrunun sayısını hatırlamıyorum.Verdiğim kolonilerde cabası.

Ben bu işde şunu anladım,cebinden üç kuruş para çıkmayınca kıymet bilinmiyor.Verdiğin yavruların akıbeti belli olmuyor.
    Bir iki olayımı anlatayım.Çok yakın arkadaşımın apartmanında oturan alt komşusu varmış.2 tane dünyalar güzeli çocuğu var ve,akvaryum istıyorlarmış.Babasıda asgari ücretle çalışıyormuş akvaryum alamamış.Kullanmadığım 30 litre akvaryum+tüm malmeler+2 adette japon götürdüm.
    Akvaryum kurdum,tam giderken bunun yemi yokmu diye sordu adam.Bende almayı unutmuşum dedim.Az bişey getirseydin ne olurdu demezmi.Al buyur burdan yak.Verdiğim 40 adet beyaz prenses yavrusunu anaçlarına yem yapan şerefsizleri ararmısınız.Daha anlatmakla bitiremem.

Benim ağzım yandı,yinede ben duramam ama şimdi 10 düşünüyorum birşeyi hediye ederken.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Genç Akvaristlere Destek

Özgür ne yaparsın kardeşim işte bazı insanlar böyle. montz:

Büyüklerin bir lafı var; ''malım,seni veriptemi kötü olayım ? Vermeyiptemi ? '' Bazen vermemek gerekiyor. Ama tabi gerçek ihtiyaç sahiplerine can feda. ;)

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Genç Akvaristlere Destek

Valla Özgür ve Olcay abilere hak vermemek elde değil. Hele de Özgür abinin snowlarının anaçlara yem edilmesi tepemi attırdı. montz: Böyle vahşet olur mu ? İnsanları anlamak zor. Valla abi hediye işine soğudum yalan söylememek lazım. Ben de net ortamında yapmam. Ha Diyarbakır'da zaten arkadaşlarımız %90'ını akvarist yaptım. Yavru akvaryumlarımın hepisi gitti. :D Ama canları sağolsun. Paylaşmak güzel şeydir.

Sayfayı Paylaş