1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gerdiniz beni!

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Başlığa şaşırmayın. :)

Aslında başka başlıklarda bu balığın ve yaşadığı akvaryumun fotoğraflarını paylaşmış olsam da, bu fotoğraf oldukça özel olduğu için ayrıca paylaşmak istedim.

Balıklar, arada bir aynı insanlar gibi gerilirler ve uzuvlarını açarlar (insanların gerilip esnerken kollarını açmaları gibi).

İşte, lepisteslerimden birinin o hali:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :nazar: Önce maşallah diyelim ve ardından ara sıra gerilsin diyelim ki bu fotoğrafları görelim. Müthiş bir kare , balık ise muhazzam. Ellerine sağlık Hocam. Elbetteki bazı tavırları çokşey anlatıyor ama bunları anlamak ancak sıkı balık gözlemleriyle mümkün.

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Sağolasın hocam. Bu balık, hemen hemen 3 yıldır yeni bir varyete üretmek amacıyla üzerinde çalıştığım kolonideki balıklardan biri. Benim için çok özel yani. ;)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni varyete konusunda inşallah başarılı olursun. Aslında zaman zaman yazmıştım ve biraz da kızgınlıkla yazmıştım ama bu aslında sizin tarafınızdan başarılmalı. :D

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Eyvallah hocam. İddialı değilim bu konuda, başkalarıyla da hiçbir zaman rekabet içine girmedim. Tamamen amatörce, "deneme-yamulma" yöntemi çerçevesinde çalışarak kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. İsminde "Türk" sözcüğü geçen bir balık varyetesi geliştirmek istiyorum. Aslında bu 3 sene içinde epey bir şey elde ettiğimi söyleyebilirim. Yavrular da büyüklerin aynısı oluyorlar (form ve renk olarak), ayrıca renkli doğuyorlar. Başarabilirsem, ne mutlu bizlere. ;)

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Çok güzel Onur abi bayıldım bendeki eski lepistesler de lepistes değilmiş be :(

7. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Sağolasın Kubilay. Kendi balıklarına haksızlık etme. Her canlının kendine özgü bir güzelliği vardır.

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Toprağım lepistesin maşallahı var esneme gerinme meselesini belki resimle net anlamakta zorlandım ama balığın kuyruk deseni hoş sanki tutuşup alev almış gibi maşallah.

9. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Eyvallah toprağım, beğenmene çok sevindim.

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Maşallah çok güzel bir balık.Kare zaten müthiş.Böyle bir pozu yakalamak kolay değil.Tebrik ederim Onur Bey...

11. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Teşekkür ederim, beğenmenize sevindim. :)

Sayfayı Paylaş