1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

German shepherd (ayzek) O benim dostum :)

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde azrail93 tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. azrail93

azrail93

İsim:
    ahmet mert yazıcı
    Dayımın hediye olarak aldığı german shepherd cinsi olan can dostumun fotoraflarını sizlerle paylaşmak istedim :) Ankara dışkapı veteriner fakültesinde yapılan test oranlarına göre %67 oranında kurt %33 oranında alman kurdu genetiği taşıdığı ve cok nadir bulunan bir tür olduğunun söyledi.Yani normal German shepherd ın gelişmiş hali German shepherd ile vahşi kurdun tekrar kırılmasından elde edilen bir ırk mış Diğer German shepherd lara oranla bazı özelikleride gelişmiş.Normal alman kurdunun Kilo Erkek/Kilo Dişi: 34-43/34-43 kg
    Boy Erkek/Boy Dişi: 61-66/56-61 cm olması gerekirken şuanda 6 aylık olmasına rağmen ayzek boyu 58 kilosu 34 :) tırnakları vahşi kurtlarınki gibi keskin ve uzun ve boy ortalamasınında 68-72 kilosununda 42 48 arası olcanı söylediler.E tabi birde yavru borcumuz oldu :) Saygılarımla fotoraflarını paylaşıyorum.
    [​IMG] 53 günlük
    [​IMG] 54 günlük
    [​IMG] 2 aylık
    [​IMG] 2,5 aylık
    [​IMG] 2,5 aylık
    [​IMG]4,5 aylık
    [​IMG] 6 aylık

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Merhaba Ahmet Mert,
    köpeğin çok güzel,sağlıklı büyütmeni dilerim.
    Veteriner bilgilerine inan ama fazla da kafaya takma bence.
    bak sana kardeşimin yılbaşı tatilinde gelirken yol arkadaşı olarak beraberinde getirip götürdüğü Shao nun resimlerini ekliyorum,
    eh kardeşimin olunca,benim de yeğenim sayılır değil mi?
    kendisi alman çobanı german shepard,
    ilk resimde 3 aylık,diğerleri burada aralık ayı sonunda çekilmiş 5 aylık

[​IMG],[​IMG],[​IMG]

azrail93 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah çok güzel. İnşallah sağlıklı gelişir. Biliyorsun bizde de bir Darko var Alman kurt köpeği. Çok fark ediyorlar yapı olarak. Sanırım üremelerinde eşlerin seçiminden kaynaklanıyor.

azrail93 bunu beğendi.
  4. azrail93

azrail93

İsim:
    ahmet mert yazıcı
    Serdar abi öncelikle merhaba yiğeniniz cok güzel ve oranlı gelişmiş burnunun yapısı kulakların yakınlığı safkanlık geni taşıdığını gösteriyor.İşallah kazasız belasız büyür.Bu arada dişimi ? erkekmi Saygı ve sevgilerimle :)

5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Bizim yeğen dişi Ahmet,
    ama Belçika da yaşıyor,buraya pek faydası yok.
    Tatillerde geldikçe görüşeceğiz ancak.

azrail93 bunu beğendi.
  6. azrail93

azrail93

İsim:
    ahmet mert yazıcı
    Evet Temel abi biliyorum dün sitede böle bir bölüm olduğunu gördüm ve girdim tektek baktım cok hoş olmuş bu bölüm diğer sitelere göre ayrıcalık katmış fark atmış diye bilirim :) Abi köpeğim çok sağlıklı gelişiyordu ancak fazla beslenmeden dolayı cok aşırı gelişdi yaşına göre sol patisi topallıyordu kemiğin biri cok uzamış Cok uzayan kemiğin arkasında kalan kemik kısa kalmış yetişememiş.20 gündür elimden geleni yaptım hergün yatırıp masaj yapıyorum patisine çok masraflı bir iş oldu ama Allaha şükür evde herkez seviyor ondan dolayı kimse ses cıkarmadı.Temel abi birde bişey önericem size köpeğinize bolbol masaj yapın özelikle ön patilerin üst kısmındaki sırt kısmına bacakların gövdeyle birleştikleri yerlere 2 elinizle tutun ovalayın cok hoşlarına giidyor birde boynuna masaj yapın kulaklarını daha erken diker.Ben yaş olarak ufağım şuanda ancak bazı gözlemler yapıyorum kendimce Her hangi bi hayvana nekadar sevgi gösterirsen okadar hızlı büyüyüp gelişiyor.Ben 5 aylık olana kadar 5dk ayırmadım yanımdan hala öperim severim sarılırım millet bakar ıy köpeği öpüyo gibisinden bi bilseler o hayvan onlardan temiz bu sevgi olayı balıklardada geçerli.Yorumlarınız için herkeze teşekkür ederim.

7. azrail93

azrail93

İsim:
    ahmet mert yazıcı
    Abi Türkiye'de olsa güzel olurdu eşleştirip yavrusunu alırdıkdi mi :D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Site Yorumun için teşekkürler gerçekten.

Günde bir saat koşup oynuyor kemik gelişimi için ama masajı duyduğum iyi oldu. Zaten seviyorum yatırıp o ara masaj yapar gibi severiz olur biter.

azrail93 bunu beğendi.
  9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Allahım herkezin bir alman kurdu varmış. Yakında alt forumlarda Alman kurdu açılırsa hiç şaşırmam :) Ama fotoğraflardan görebildiğim kadarıyla Darko biraz daha safkan gibi duruyor patiler özellikle kocaman :)

azrail93 bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Darkonun patiler feci evet çok fark var gibi patilerde. Bir de bilemiyorum ayzek nasıl yürüyor ama Darkonun yürümesi tören yürüyüşü gibi tahta üstünde çıkan sesi duymanızı isterdim. Pazartesi yeni fotoğraflarını çekeceğim. Çok büyüdü 1 ay içinde.

azrail93 bunu beğendi.
  11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi bende Edirnede bahçeli evdeyken alman kurdu beslemiştim tabi Eminönünden almıştık. Tam bir hayal kırıklığı ile sona erdi maceram. Köpek kırma olduğunu söyledi veterine. Geri götürdümüzde ise başka köpek alın dediler ve çakma kurdu geri almadılar. 1 aylıkken almıştım 4 aylıkken elveda dedim...

12. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Cevap: German shepherd (ayzek) O benim dostum :)

Mahşallah çok asil duruyor hele de ilk resimde :)

Sayfayı Paylaş