1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

GEZEROĞLU Akvaryum (BURSA)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde BURSA Akvaryum tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Öncelikle merhaba, ben BURSA'dan SERHAT. Akvaryumcuyum.

Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ancak ilk defa yazıyorum.Akvaryum Forum siteleri arasında en kaliteli forum olduğunuzu düşünüyorum ve bunuda ilk defa bir forumda yazıyorum.Emeği geçenlere teşekkürler.

Gelelim benim mevzuya,tank aşğıda iyi seyirler.

Tankı kuralı 4-5 ay olmuştur,glossoları 2 ay önce akledim,yaklaşık birbuçuk ay içinde glossolar tabana iyice yayıldı,güller ,zeytinler ve diğer bitkilere gerekli budamalar yapıldı.

Bazen hatırını kıramadığım müşterilere isteği doğrultusunda budama yaptığım için peyzaj konusunda sıkıntılarım olmuyor değil,bir tank hem ticari hem amatör olunca böyle sıkıntılar kaçınılmaz oluyor elbette.

Zenkeri(lotus) diğer türlerin yaşamsal hakkına tacizde bulunmadan kontrollü bir şekilde yaşamına devam ettiriliyor.

Kiraz karidesler çokça yavruladı,glossoların altında ve mossların üzerinde yüzlerce iri ufaklı karides var.Son fotoda görebilirsiniz.

Kardondioksit sistemini değiştirdim artık tamamen göz kararı.

Yemleme sistemimde spirulinaya müthiş ağırlık verdim.

Aydınlatma süremi arttırdım yaklaşık günde 13 saat.(evet çok biliyorum ama böyle)

lepistes bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Öncelikle platform hakkındaki düşüncelerinize teşekkür ederim ve sonra ortaya çıkardığınız bu muhteşem akvaryum için kutlarım. Görünen köy klavuz istemek süper olmuş. Bitki türleri ve akvaryumun genel müdahaleleri hakkında konuya hakim arkadaşlar yorum yapacaktır elbette ama beğenimi belirtmek istedim.

Ellerinize sağlık.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Aramıza hoşgeldiniz Serhat bey, portalımız hakkında güzel düşünceleriniz içinde teşekkürler.

Tank ebatlarınız çok güzel, bitkilerinizde çok sağlıklı görünüyor, kutlarım ellerinize ve emeğinize sağlık. em34:

Aydınlatma süresi oldukça fazla, sanırım müşteri **** tankı olduğundan bu kadar süre açık tutuyorsunuz, metal halide kullanıyorsunuz sanırım, ampul özellikleri nedir? Bilgi veririseniz sevinirim.

Birde, Co2 değişimini ve göz kararı demişsiniz ve gübre ne kullanıyorsunuz? .8.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Serhat bey aramıza hoşgeldiniz. toka:gif

Akvaryumunuz birçok kişiyi kıskandıracak güzellikte Maaşallah. naz:

5. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Hoşbulduk.

Evet metal kullanıyorum,dediğiniz gibi **** tankı olduğu için bukadar uzun süre yanıyor lambalar.Ampuller osram naturel beyaz.Güneş ışığını en iyi yaklit eden ampul olduğunu biliyorum araya başka renk karıştırmadım 300w doğal beyaz.

Şimdi gübre meselesinde öncelikle şunu belirtmem gerekir ki bu akvaryumun tabanını hazırlarken müthiş önem verdim, iyi masraf ettim.Arka kısım 15cm ön kısım 10cm kalınlığında olacak şekilde bir taban malzemesi oluşturdum.Ve tabi asıl olan bu taban malzemesinin içeriği.Oda şöyle,en alttan yukarıya doğru; laterit içerikli bir kum,yeşil kil,akvaryum torfu,lav kumu ve bitki kumu.Taban sağlam olunca gübrelemeye pek gerek kalmıyor açıkçası ancak yinede ilk zamanlar hagen sıvı gübre daha sonraları kendi yapımım (diy) gübre kullanıyorum.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Serhat bey Portal ailesine hoş geldiniz öncelikle.. Bitkili akvaryum hobisine gönül veren herkesin yapmak istediği türden bir akvaryum yapmışsınız.Canı gönülden kutlar ve tebrik ederim.. em34: O bitkileri dikmenin ne kadar zahmetli olduğunu yapan bilir.. Ehlil hale getirmek apayrı bir meziyet zaten.. Çınarların bolluğuna bakılırsa bunu demek yanlış olmaz sanırım.. Glossotigma dışında metal halidenin ışığına ihtiyaç duymayan bitkiler olsada o ışığa hayır demedikleri ortada burda:gif

Murat abinin sorularının cevabını bende merakla bekliyorum.. Birde ek olarak sormak istediğim şey ise co2 sisteminizin canlı doğuran kaybına yol açıp açmadığı ?

( Murat abi az önce bir arkadaşımın yanından geldim ondada metal halide var ve içinde ki lamba normal lamba ama bitkilerin hali aynen bu akvaryumda ki gibi , yani özel lamba almaya gerek yok diye düşünmüyor değilim. )

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Serhat bey, Co2 değişikliği ve tamamen göz kararı nedir?

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Serhat bey aramıza hoşgeldiniz toka:gif portalımız hakkında güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.Bu arada tankınız çok güzel emeğinize sağlık naz: naz:

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Serhat Bey tankınız karşısında nutkum tutuldu. Maşallah diyelim. Hem de kırk bir kere. Hayalimde bitkili işte aynen böyle bir tank. Ayrıca portal için düşünceleriniz de bizleri ihya etti. Teşekkür ederiz.

10. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Harika bir akvaryum olmuş kutlarım.Bitki alacaksan ve fikir alacaksan bence bilenden almak lazım.

11. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Teşekkürler.

12. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Süper akvaryum kutlarım. naz:

Maşallah ben sizi her şeyden önce esnaf olup bu kalitede akvaryumları sergilediğiniz için kutlarım. can:gif

Çok güzel hareketler bunlar. super:gif super:gif super:gif

13. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar

Çok güzel akvaryum olmuş kutlarım.Hayalimde böyle bir akvaryum vardı da tuzlu akvaryumu yaptım.

14. HeRo_57

HeRo_57

Elinize sağlık akvaryumunuz çok güzel. naz: naz:

15. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

:basardim: Böyle bir akvaryumunum olması isterdim harika görünüyo super:gif

16. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Çok hoş bir akvaryum olmuş. Tébrik ederim ama lepistesler hep dişimi erkekde varmı?

Sayfayı Paylaş