1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gezi (Toroslar)

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde lades tarafından 30 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Hem Toroslardan bir kaç kare size gösterebilmek hem de doğa akvaryum ilişkisini anlatabilmek için paylaşıyorum arkadaşlar. Kışları Toroslara kara gidilir buralarda. Karda yapılabilecek herşey yapıldıktan sonra hemen piştiğinden sucuk pişirilir ateşte, dağa çıkarken kasaplar falan vardır, sucuk satılır buralarda. Karda pekmez yenir. Tabi çay da unutulmaz.
    Tabi doğayı görünce ben gruptan ayrılırım herkes de anlar ne yapmaya gittiğimi, taş toplamaya gidiyor derler hemen. :)
    Bir pınar buldum kenarlarında taşlar, yosunlar doluydu. Tabi bir tane taş aldım. Elimde yeterince taş olduğundan seçici davranıyorum.

Bu yosun çok işe yarayacak sanıyorum.

Ateşimizi yakıyoruz.

Sucuklar hazırlanıyor. Agızlar sulanıyor. :)

Sucuktan sonra kara pekmez karıştırılıp yeniyor.

Tabi odun ateşinde demlenen kaçak çay gibisi yok.

Açılıyorum, kayalar, ağaçlar vs..

Toros fatihi ben.. :)

Bulduğum taş bu. Bir video da var ama ekleyebilir miyi bilmiyorum net zayıf çünkü. Pınarın kenarında buldum bunları. Su o kadar soğuk ki ellerim dondu.

Yosunu suyun üst kısmına yerleştirdim. Çok enteresan, yavrular yosuna doluştular. Yosunu yemiyorlar içinde saklanıyorlar sanıyorum.

reis, grafikdelisi, 10.KÖY ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Gezi (Toroslar)

Hey maşallah güzel manzaralar. Hocam güzel gün olmuş anlaşılan. Sucuk ekmek gırla gitmiş, canım çekti açıkcası. Bulduğun taşa bağıldım çok güzel görünüyor. Bu güzellikleri paylaştığın için çok teşekkürler. Yüreğine sağlık.

lades bunu beğendi.
  3. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık

Ah ah ah böyle birşey bize nasip olmadıkiii :))) Ayrıça kaçak çay için sizi tebrik ederim toka:gif közde çay için iyi bir seçim yapmışsınız :)) Bu arada biz 2016 senesindemiyiz yahu :) forumdan çıkmıyalı bayağı bir zaman geçmiş :D

lades bunu beğendi.
  4. kulbinli

kulbinli

İsim:
    mehmet ali başaslan

Çok güzel manzaralar karaler,güzel yurdumda ne güzel yerler var ama görmeye gitmiyyoruz malesef.

lades ve 10.KÖY bunu beğendi.
  5. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç

Fotoğraf makinesinin ayarlarını tutturamıyorum bazen kafayı yemek üzere, yaklaşık 20 bin kadar foto çekince böyle oluyor. Sucuklar için kusura bakmayın ağzınızı sulandırdım fakat burda bu bir kültür olmuş bunu size aktarmak istedim.Bir videom da vardı ekleyebilirsem ekleyeceğim. Temel hocam bu yavru balıkların yosunun etrafına doluşma nedenleri nedir acaba? Her zaman değil bazen bakıyorum toplanıvermişler yosunun etrafına.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumdaki olaydan söz ediyorsan korunma olabilir.

Doğada ise bu görüntü emin değilim ama alglerle besleniyorlardır veya yosunların içindeki larvaları tüketiyor olabilirler. Sivrisinekler larvalarını o bölgelere bırakır genelde.

7. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç

Geçenlerde akvaryumun fişlerini falan takmayı unutmuştum sanıyorum, tabi filtre havalandırmayı da sağlıyordu, o da çalışmamıştı akşama kadar, geldiğimde yavruların toplaştığını görmüştüm, yosunun oksijeninden mi faydalandılar acaba diye aklıma geldi ama bilemiyorum tabi.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olabilir hocam tabi sonuç olarak yosunlar fotosentez yapıp oksijen üretiyor gün içinde. Yavrular işi çözmüş olabilir.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam sayende gitmiş görmüş kadar olduk oraları. Bu güzel paylaşımın için teşekkürler.Mangalda sucuk ekmek,közde çay off orda olmak vardı. Ayrıca bulduğun kayada çok güzel. Bu tarz etkinlikler ara sıra yapılmalı.İnsan huzur buluyor resmen.

10. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Gerçekten orda olmak lazımdı... 10-15 saatte gelirdim valla ...

Sayfayı Paylaş