1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Giesemann 1x150w / 4x24w infiniti

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Okurt tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Geçen hafta ithalatçısı ile Giesemann 1x150w / 4x24w için konuştum, ocak ayı sonunda geleceğini söylediler. çok güzel bir sistem, aydınlatma konusunda daha önce (bitkili yapıyordum) yaptığım diy sistemler işin aslı pekde içime güven vermiyordu bu yüzden tuzlusu için direk olarak böyle bir sistemi düşünmüyor değilim:

150 watt kaliteli metal halide lamba 200 TL
    Metal halide balast 60 TL
    Metal halide için projektor 60
    4 Adet kaliteli fluresan 160
    4 adet elektronik balast + reflektor 40

diğer harcamalarıda katarsanız DIY 800 liraya ulaşacak gibi, Hemde iyi performans alamamak ve güvenlik yine sorun olabilir. giesman ise sanırım geldiği zamana kadar meydana gelecek euro artışları ile 1400 lira gibi bir fiyatlandırması olacak. bilemiyorum eğer bu ürünü satın alırsam tüm akvaryum hobisi hayatımın en pahalı ürünü olacak.

Bu ürün hakkında yorum yapabilecek veya kullanan arkadaşlar var mı?

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: Giesemann 1x150w / 4x24w infiniti

Aynı ürünün 4*24 250 wat. olanını Temel uzun süreden beri kullanıyor 70*70 *70 yada 60 *60 *60 akvaryumlar için ideal ,her zaman yazdığım gibi para harcanıcaksa ilk tercih aydınlatma ve ps olmalıdır .:heyo:

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Benim akvaryum 80x45x50 verdiğiniz ebatlardan çok farklı değil diye düşünüyorum.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bu tür armatürlere floresanlar ve MH ampul dahil oluyormu? Olmuyorsa yaklaşık 300-350 TL de ampuller tutar, 1750 TL bence çok. Ampuller dahil 1.100 TL civarlarına maal edilebilir.

Ama bir gerçek var, o da kalitesi...

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Kalite aynısı yapılabilir, ama bence görünüş aynı yapmak mümkün değil. Neden diye soranlara kaliteli balast ve malzeme kullanınca aynı kalite mümkün ama o zamanda fiyat neredeyse 200-300 az oluyor bu seferde uğraşmak istemeyenler için mantıklı görünüyor zaten aydınlatmada işin en önemli kısmı lambalar ve balastlar geriye kalan tamamen görsellik bence.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Özdemir.

Güzel armatür fena değil ama bazen teklemedi değil hani. Fakat işimi gördü yıllardır ve devam ediyor, hakkını yememek lazım.

Ancak MurerLİGHT yanında nal toplar o ayrı.

murer bunu beğendi.
  7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

MurerLİGHT ın tasarımları ve işçilik bence de harika. Abi bence sen tescil al bu isime güzel yakıştı iyi satış yaparsın hem de yerli üretim.

murer bunu beğendi.
  8. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Sanırım ampuller dahil fiyatı olması lazım, diğer türlü almak akıl karı değil.. Bu arada espriyi anlamadığım için google'da murerlight diye arama yaptım :) Google'da nasıl hemen indekslediyse tarama sonuçlarında yine burayı göstermiş :)))). Evet üstadın yaptığı çalışma çok güzel, ama ben işin aslı o kadarını becerecek yetenekte değilim. MH li, T5'li bir armatüründe DIY maliyeti çok az olmadığını düşündüğüm için böyle bir yatırım yapacağım aslında. Birde şu gelişen LED teknolojisi var tabi, oda kafamı çok meşgul ediyor. Her ne kadar yerli ve yabancı forumlarda rüştünü ispat etmediği söylense de (özellikle SPS konusunda) son bir yıldan beri gelişimini çok iyi sürdürmüş sps tankları birer ikişer yabancı forumlarda boy göstermeye başlamış. Sanırım 2011 yılı başından beri özellikle amerikada piyasaya sürülen, ülkemize yeni yeni girmekte olan bazı LED armatürlerle çok iyi sonuçlar alınmış.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Led teknolojisi geliştikçe daha da güzel olacak kanaatindeyim, geçmişe baktığımızda MH vardı T5 yoktu. Eskiler iyi bilir MH olmadan olmaz derlerdi sonra T5 çıktı herkes tedirginlikle yaklaştı olur mu diye şimdi ise T5 yoğun bir şekilde kullanılıyor T5 tahtını da ilerki zamanda çıkacak olan kaliteli led ler alacak diye düşünüyorum ama şu an bence T5 ile destekli Led daha mantıklı. Ben senin yerinde olsam O kadar yatırımı T5 destekli Led armatüre yaparım. Örneğin bu tarz http://www.akvaryumportali.com/ekip...mbinasyonu-yeni-dizayn-led-armatur-11640.html

Sayfayı Paylaş