1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Giesemann System 400 plus 1 x 250W 600 mm Armatür

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde basma tulumba tarafından 9 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Etiketler:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba arkadaşlar,

malumunuz kurulum aşamasında epey bir kafamı kurcalayan aydınlatma işi yüzünden gördüğüm her türlü armatüre sulanıp, satın aldım. Ancak bu pek de iyi bir sonuç doğurmadı :(

Normalde yaptığımın aksine ürünlerin tanıtımı konusunda derinlemesine bilgi vererek elimdeki 2 adet (biri beyaz, biri gri kasalı) armatürü satışa çıkarıyorum.

İştah açıcı bir de bilgi vereyim ki, armatürlerin Almanya satış fiyatı 685,5 Euro, Türkiye satış fiyatı 2600 TL civarıdır.

Balastları eski giesemann serilerinin aksine, kasa dışındadır. Sadece balast fiyatı 500 TL civarıdır.
    Ölçüleri, 60*30 şeklindedir.

Ayrıca yanlarındaki 9 watt lık PL lamba bölümleri, işlevsiz bulunduğu için özel olarak çıkartılmış ve armatürün formunu koruyacak şekilde işleme tabii tutulmuştur. Bu bölgelere led döşenebilir. Armatürün eski sahiplerinden biri olan forumdan Alper Dumlu arkadaşımız bu bölüme Cree ledler döşeyerek oldukça güçlü bir ışık sahibi olmuştu.
    Reflektör kaliteli(%99) ve paslanmazlık garantisi altında olup, parabolik şekildedir. Yarı kaplumbağa tip şeklinde de geçer.
    Lamba duyları e40 olarak geçen çevirmeli tiptir.

Sıfır bir ürüne göre kusurları şu şekildedir:
    Yandaki pl lambalar çıkartılmıştır.
    Önünde UV koruma camı nakliye sırasında kırılmış olduğu için çıkartılıp yerine normal cam takılmıştır.

UV camı da, birçok yabancı sitede incelediğim kadarı ile sandığım kadar önemli bir ayrıntı değilmiş. Yenisinin 400 tl olduğunu hesaba katarsak, hiçbir önemi kalmıyor benim gözümde :) Zaten yine yurtdışında birçok forumda gördüğüm kadarı ile, en güzel tanklarda kullanılan Radium lambaların önüne cam dahi koymuyorlar. Ayrıca BLV, Radium gibi lambaların bazı kataloglarında (şimdi arasam bulamayabilirim) UV-Protected şeklinde belirtiliyor. Keza kullanacağınız lamba hem görsel hem de besleyicilik açısından en iyi ürün olan Radium lamba olacağı zaman bu cama bir ihtiyacınız kalmıyor.

Son olarak fiyatlar: Beyaz için 700, Gri için 600 TL dir
    Üzerilerinde denemek maksadı için alınmış ve yaklaşık 3 ay kullanılmış MH lambalar ile beraber verilecektir. Ancak ben Radium bir lamba alınmasını öneririm.

Ortalama 250-300 litrelik bir akvaryumun hem görsel hem de büyüme bakımından ışık ihtiyacını sonuna kadar karşılayacaktır.

İyi günler...

2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Benim yurt dışından alıpta gümrüklerde rezil olmamı mı bekledin :)
    1 ay önce sataydın ya şunları gözü kapalı alırdım.

basma tulumba bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Benim bildiğim Onur, yine de Amerika'dan getirtirdi :)

Pennywise ve ka2n bunu beğendi.
  4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Gri olanı 1-1 taksitle 600ayda alabiliyor muyuz Sayın tulumba :D

veysel, basma tulumba ve Gmsy bunu beğendi.
  5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Almanı çok isterim :D

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    1-1 600ay taksitte mütabıkız yani. Ben almak istemiyordum ama :D

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Gri olanı ben bile düşündüm :)

8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ozaman sadece radium lamba getirtirdik devlet baba ve mng beni bu kadar üzmezdiler :)

9. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kaancım bir sözün vardı. Hatırlıyor musun? :)

Yağmur hanım, doğru yoldasınız efenim :)

Fırsat bu fırsat Onur dostum. İstersen mng ile gönderebilirim :)

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    @MESUT_KERİM ile armatür için anlaştık yoksa gri olan bendeydi şimdi :)

basma tulumba ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Mesut abinin led armatürler iyidir. Ancak ben resif için hep MH den yanayım :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim tankımda şu andada led takılı.Gözlemlerim olumlu yönde.Çıkan armatürüde angel tankına geçireceğim.

13. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Bu beslediğimiz canlıların zorluk seviyesine göre değişiyor. Ben her zaman fazlasını vermekten ve canlıların sağlığını ışıkla sağlamaktan yanayım.
    MH ile bugüne kadar ricordea florida dışında hiçbir canlı öldürmedim. Üstelik su kalitem genel olarak bozukken. Takdir ve tecrübe meselesi.

14. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Cidden metal halide çok farklı arkadaşlar bende geçince anladım canlıların tepkileri çok güzel

15. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Vazgeçme vallahi dilinden kimse kurtaramaz seni :)

YMR_AY bunu beğendi.
  16. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    O kadar konuştuk, hiç görüntü koymadık.
    Buyrun:
    1.jpg 2.jpg 3.jpg

17. Azmi Sönmez

Azmi Sönmez

İsim:
    Azmi Sönmez
    Eğer kırılan camı yerine temperli cam yapılmaz ise sıkıntı yaşanabilir ileride lütfen dikkat ediniz. Eğer camsız kullanılırsa da canlı kaybı yaşarsınız,

18. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Uyarınız için teşekkürler Azmi Bey. Ancak Radium lamba ile bir sorun çıkmadığına kendim şahit oldum. Giesemann lambalar için bir şey diyemeyeceğim. BLV de lamba üzerinde belirtiyor UV-protected şeklinde. Cam 400-500 TL civarı olduğu için, Radium ya da BLV lamba tercihi en iyi yollar olarak görülüyor bu armatürde.

19. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Azmi bey sıcaklık sebebiyle sanırım temperli camı öneriyor Burhan. Kirilirsa diye. Peki Radium lambayi neden onermiyorsunuz Azmi bey.

20. Azmi Sönmez

Azmi Sönmez

İsim:
    Azmi Sönmez
    ben Radium lamba önermiyorum diye bir şey söylemedim ki :) giesemann vs. bir marka belirtmedim

temperli camı sıcaklık yüzünden söyledim evet,

camsız kullanılmasınıda kesinlikle önermem, şahsi olarakda bir çok test yaptık, yabancı forumlarda vs. de araştırırsanız görürsünüz, M.H. lambaları camsız kullanırsanız UV gibi sıkıntılar yüzünden ciddi bakteri ölümü yaşarsınız su yüzeyinde ve yüzeye yakın canlılarda, Radium lamba kullanmadım özelliklerini bilmiyorum ama aquaconnect, BLV, giesemann ve arcadia marka M.H. lerde bu sorunu yaşadık zamanında,(yaptığımız DIY armatürlerde temperli cam sıkıntısı yaşıyorduk, ve camsız kullanmıştık :) )

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş