1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Giesemann T5 Floresan

Başlığı 'Aydınlatma Armatürleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Giesemann T5 floresan reflexx armatür standart T5 ışıklandırma amaçlı üretilmiş ve T5 floresan lamba teknolojisini geliştirmeyi planladığı ürünlerinden biri. Fiyatı, Giesemann armatür bilgileri ve deniz akvaryumu aydınlatma ürününün ticari bilgileri yazımızın ana kaynağı olacak. Tüm ürünlerde olduğu gibi Giesemann tasarımı için çarpıcı ifadesini kullanıyor. Benzersiz performans derken ne çıkarılmalı, benzersiz performans nedir anlamaya çalışacağız. Giesemann T5 floresan aydınlatma Reflexx renk seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

  Giesemann T5 Floresan Armatür Aydınlatma Reflexx Bilgileri:

  Giesemann T5 floresan.jpg

  Giesemann T5 armatür tüm akvaryum türlerinde (tatlı ve tuzlu su) akvaryum tarzlarında kullanılabilir. Üzerinde bulunan 4 adet T5 floresan lambaları çiftler halinde açılıp kapatılabiliyor. T5 floresan lambalar titreşimsiz çalışma özelliğine sahiptir. Düşük güç gereksinimleri sağlamak için kendini ayarlayabilen elektronik balastlar kullanılmış. Standart ışık birimleri sağlarken, estetik kaportası alüminyum kaplama kullanılarak imal edilmiş. Giesemann T5 floresan aydınlatma için tavandan asma aparatları ürün içinden çıkıyor ve bu sayede tavandan asılarak kullanılabiliyor, aynı zamanda akvaryum üzeri kullanımı da mümkün. T-5 ve reflexx özellikle gün doğumu serisi için geliştirilmiş ve eskime etkilerine, deformasyona dayanıklı imal edilmiş. Boya olarak mat siyah ve paslanmaz çelikten üretimi gerçekleştirilmiş. Satandart akvaryum modelleri aksine armatür bacakları sayesinde aydınlatma akvaryumun uç noktalarına kolayca bağlanabilir. Akvaryum kenarlarından taşmalar yaşanmaması adına hafif uzunluk ölçü ayarları yapılmasına Giesemann izin veriyor. Akvaryuma yansıması bekelenen olumlu etkilerinden tam anlamıyla faydalanmak için Giesemann T5 floresan aydınlatma reflektörleri hafif geriye doğru yatırılabilir. Fakat, HQI model sürümlerinde kullanımı pek tavsiye edilmiyor. Ben metal halide kullanıyorum ve son Giesemann Metal Halide-22.500 KLV~Yeni Lambam ve Fikrim yazımda düşüncelerimi aktarmaya çalıştım. Metal sevenler konuya bakabilir. Videoda ise, Giesemann T5 floresan actinic plus yanış halini görebilirsiniz.  • Giesemann T5 floresan aydınlatma kısılmıyor
  • Güç türü elektronik D
  • Ateşleme 2x3 T5
  • Reflektörü var ve iyi yansıtma yapabilir
  • Armatür üzerinde aktif soğutma bulunmuyor.
  • Koruyucu cam bulunuyor.
  • Kaportası eloksal Alüminyum malzeme.
  • Giesemann T5 floresan aydınlatma uzunluğu 120cm
  • Genişlik ölçüsü env30cm
  • Yüksekliği 8.4 cm
  • Toplam elektrik sarfiyatı 324W
  • NON-Kablo Süspansiyon

  Giesemann T5 Floresan Aydınlatma Satış Fiyatları

  Giesemann T5 floresan aydınlatma Giesemann satış fiyatı 900 ile 1000 Lira yurt dışı satış fiyatına sahip. Son yılların yeni ilgi duyulan deniz akvaryumu aydınlatma sistemi olan Giesemann teszla led armatürü ile kıyaslama yapabilirsiniz. Giesemann T5 floresan aydınlatma ürünü en iyi verimi uzunluğu 120-130cm olan akvaryumlarda, genişliği ise 26-40cm olan akvaryumlarda ve derinlik olarak maksimum 35-50cm olan akvaryumlarda sağlıyor. Bilindiği üzere T5 floresan aydınlatma modellerinde 50cm üzeri derinlikler olduğunda beslenebilecek mercanlar ışık ihtiyacına göre bizi kısıtlamaya itiyor. Bu açıdan 40cm derinlik aralığı en ideal derinlik ölçüsüdür. Fakat ağırlığı soft yumuşak mercanlar oluşturuyorsa derinlikte esneme olabilir, derinlik kadar akvaryumların derinliği de aynı şekilde mercan ihtiyacı üzerinde etkilidir.

  Giesemann T5 Floresan Aydınlatma Genel

  Giesemann T5 floresan aydınlatma ürünleri genel olarak dünya çapında kullanıcısı olan ürünler. Deniz akvaryumu Aydınlatma konusuna Ati firması ile birlikte ağırlık veren firmalardan biri. T5 floresanları bence ucuz değil, özellikle kullanıp memnun olduğum Ati floresanlar ile arasında tane bazında 20 Lira fark var. Son olarak Giesemann T5 aldım ve denedim, güzel lambalar ama Ati ile arasında bariz fark göremedim. Benim akvaryum şartları veya göz yanılgım olabilir bilemiyorum. Sonuç olarak makale içeriğinde ortaya çıkan özellikleri sıralananlardan ibaret. Gerisi kullanıp tecrübe edenlerin görüşlerine kalıyor. Led aydınlatma sistemleri Metal halide ve T5 floresan armatürlerine darbe vuracak gibi görünüyor. Fakat, firmalar da bu yönde değişimler gerçekleştiriyor doğal olarak. Benim son zamanlardaki Led tecrübem oldukça olumlu yönde ilerliyor, bu şekilde bir gelişim devam ederse sanırım led armatürler çok ön plana çıkacak. Giesemann T5 bilgilendirici tanıtım yazımızdan faydalanmanızı umarken, deniz akvaryumunuz aydınlık olsun.

  Akvaryum Portalı
   
  Düzenleme: 19 Şubat 2016
  Bozzzok, bulents, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 2. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  19.505
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Temel abi eline emeğine sağlık...:)
   

Sayfayı Paylaş