1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Global anket ( Akvaryumcularda eğitim eksik mi ? )

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

?

Mağazalarımızda eğitim ihtiyacı var mı?

1. Sorunlarda bilgi desteği yetersiz ve esnaf eğitimi yeterli değil.

6,9%
  2. Satışlarda taahhüt yok, mağazalar bu konuda güvensiz.

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Akvaryum esnafında çevre bilinci eksik.

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Akvaryum esnafında eğitim sorunu yok.

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Duyarsızım bunlar küçük sorunlar düzelir.

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Türlerin ihtiyaç hassasiyetine duyarlılık zayıf.

13,8%
  7. 1.2.3 numaralı şıklara toptan katılıyorum.

79,3%
  1. avci36

avci36

heralde gravyer peynirinin tadını biliyosun abi:) pet shop açma fikri bizdede var ama şu an için maddi yetersizlik nedeniyle bekliyor. durumlar ii olunca ilk yapacağımız şey o dur:) tabii Allah nasib ederse

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gravyer peynirinin tadını biliyorum. İmkan olarak hazır hale geldiğinde iyi bir esnaf olarak hobi sektörüne girmeni dilerim. Hobicilikten gelen esnaf konulara daha duyarlı ve istekleri bilerek başlar bu işe. Bunun önemini ve faydsını alış veriş yaptığım tuzlu su mağazalarında görmekteyim. En azından benim kararsızlığımı anlıyor hobicilikten gelip dükkan açan arkadaşlar. :F

3. taygun

taygun Guest

Aynı fikirdeyim hocam. çak:gif

4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Genelde akvaryumcuların malzemeleri, yeni başlayan kişilere uygun şekilde olur. Neden? Çünkü hep yeni akvaryum kuracak kişilere yol gösteriyorlar (!). Sonrada kazığı atıyorlar. Ha, uzun zamandır bu işle ilgilenen kişilere bu söker mi? Sökmez. Balıklar sağlıklı mı, satılabilir mi? Onların umrunda değil! Onlar için bunlar can değil, mal.

5. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert
    Cevap: Global anket ( Akvaryumcularda eğitim eksik mi ? )

Temel abi mukkemler bir anket bravo.1-2-3 benim secimim bu yonde.98679867895 tane tur var;illaki bilmedigimiz turler cikiyor soruyorsun bunun tam olarak adi ne diye?Bilmiyorum diyor:) ya arkadas ithalat listen sana geliyor bir zahmet bak da google yap:sopa:

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sorular tuzaktı galiba, lys sınavını geçtik valla. Hocam kopya var mı kopya :D
    4 numaralı anket önermesine kimse katılmamış. Esnafın eğitim sorunu varmış...! Bence hiçbir eğitim sorunları yok. Gönderin yanlarına liseyi yeni bitirmiş, körpecik tertemiz bir genci, bakın kaç ayda eğitip profesör yapıyorlar. Siz bile tanıyamazsınız, 3 ayda, kazığın kralını, yalanın en kıvrağını öğrenir.
    5 numaraya niye katılmadığınızı da anladıysam arap olayım. Var mı hobici tepkisi yüzünden mekanını kapatmak zorunda kalan bir esnaf. İliğimizdeki son fırta kadar gitmiyormuyuz her çıkışta eleştirdiğimiz aynı adamlara. Abi bak bu son fırt ona göre, bi daha gelmem. Gerideki 3 sayfada en az 5 örnek olay var, sıfır esnaf ismi. Adlarını bile yazmıyoruz.
    Onların değişmesini istiyorsak kendimizi,turkiyedeki hobici profilini değiştirmeliyiz. Müşterisi yani talep şekillendirir ne tip mağazaların,ne yapıda insanların hizmet edeceğini.
    İngilterede,almanyada neden bu şikayetler yok düşündünüz mü ? Çünkü onlar bilinçli hobici yetiştiriyor. Sayıları o kadar çok ki, ayak seslerinin korkusu bile ticarete girecek esnaf adayına hakkıyla yapmam lazım yoksa yaşayamam dedirtiyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

İnanın bana sadece akvaryum alanında değil; Model uçak sektöründede aynı durum sös konusu yurt dışında 10 ytl olan Lipo batarya ülkemizde nedendse 3 katı -4 katı fiyatlara satılıyor üstelik sattığı ürünün özelliklerinide bilmiyor satıcı böyle olunca biz bilinçli tüketiciler olarak malı menbağından getirtiyoruz ozaman baya tasarruflu oluyor.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

1.2.3 numaralı şıklara toptan katılıyorum.

9. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Memleket esnafı ne ise akvaryumcumuzda o. Dürüst olsalar, işlerini sevseler yeter, bilgi deneyim bu işi hiç bilmeyen bir insan bile birkaç ayda öğrenir.

Akvaryumcu değil Türk esnafı problem, insanlar işlerini öğrenmeden Türk esnaflığını öğreniyorlar. Allahtan internet icat olduda çoğundan kurtulduk, özellikle küçük yerlerde anca bebelere fanusta japon satarlar, bebeler bile bilinçleniyor yakında belki onu bile satamayacaklar.

Sayfayı Paylaş