1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gobi Balıkları Yellowhead Jawfish

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Gobi Balıkları Yellowhead Jawfish (Opistognathus aurifrons) türünü sizlere tanıtmak istiyorum. Akvaryum tarzı reef, nano akvaryum tarzına yöneldikçe seçilen balıkların boyutları ve türleri de nispeten daha küçük oluyor. Gobi Balıklarından Yellowhead Jawfish bu tanıma uygun bir balık. Gobi Balıklarından Yellowhead Jawfish kumu kazmak, kaya diplerini oyma eğiliminde olan bir balıktır. Bu açıdan camlara yakın ve devrildiğinde camı kıracak şekilde duran kayalar akvaryumda olmamalıdır. Yaklaşık olarak 10 cm boyutlarına ulaşabilirler. Gobi balığı Yellowhead Jawfish genel standart su değerlerinde yaşabilir, ancak daha rahat edecekleri bir orantılama verilebilir. Suyun sıcaklığı 25 ile 28 ° C'de, pH değeri ise 8 ve 8,1-8,4 aralığında, tuzluluk değeri ise 1022-23 aralığında olabilir. Yellow-head Jawfish türüyle ilgili dış kayanağı da inceleyebilirsiniz. Gobi Balıklarından Yellowhead Jawfish kapalı sistemlerde üretilebilir türler arasındadır. Erkek balık ağızda kuluçka gerçekleştirir.

  Gobi Balığı Yellowhead Jawfish Besleme:

  [​IMG]

  Gobi Balıkları Yellowhead Jawfish etçil bir tür olmasıyla akvaryumda beslenmesi pek zor zayılmaz. Yavru bireyler için zooplankton gerekir ancak erişkin bireyler karides, kalamar, dondurulmuş gıdaları ve kaliteli etçil ağırlıklı kuru yemler yanında zaman zaman bitkisel pul yemlerle beslenebilirler. Utangaç balıklar olmalarından dolayı ilk günlerde yem almaları zor olabilir, fakat tipik utangaç balıklar gibi severek seçtiği yuvasından besinlere hamle yapabilir. Bu açıdan yuvanın etrafına besin düşürür veya ulaştırabilirseniz beslenecektir.

  Akvaryum Portalı;
   
  Düzenleme: 13 Mayıs 2016
 2. ogurcay

  ogurcay

  Mesajlar:
  2.352
  Yer:
  Kadıköy/İSTANBUL
  İsim:
  Ozan Gürçay
  Cevap: Gobi Balıkları Yellowhead Jawfish

  Benim favori balıklarım arasındadır....harika bir görsellik sağlıyorlar...biraz yüksek kumlu taban istiyorlar yalnız yuva yapmak için....
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Gobi Balıkları Yellowhead Jawfish

  Denk gelmedim hiç Ozan, sık gelen balık değil galiba. Yahut dikkat etmedim bilemiyorum. Katılıyorum ilginç tavırları var türün.
   

Sayfayı Paylaş