1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gool Değilmiş-Sunucu Yükseltilmesi ve Düşüncelerimiz

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 19 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Merhabalar arkadaşlar,

http://www.akvaryumportali.com/etkinlikler-duyurular-haberler/bu-da-mi-gol-degil-beee-11580.html diyerek sunucu güncellemesi yapmıştık. Burada eğer dikkat ettiyseniz ki etmişsinizdir duyurularımız da resmiyet içermez. Çünkü biz bir bütün olarak bizleriz ve beraberiz. Bunu zaten bilenler biliyor.

Bu yüzden ıvıracak, kıvıracak, altında kuş vardı, üstünden martı geçti diyecek değiliz.

Son sunucuya 670 Lira ödenmiştir ama sunucu geri dönerek bize yetecek duruma ek ilaveler ile getirdiğini bildirmiş ve mevcut hızımızdan şikayet edince sitenin takip oranının yeterince yüksek olduğundan daha üst sunucuda barınması gerektiğini iletmiştir. Bu sonuçla 670 Lira ödenen rakam üzerine 620 Lira daha ilave edilerek toplamda 1290 Lira ödeyerek tavsiye edilen sunucuya onay verilmiştir.

Bu gece sunucu güncellenecek, giriş zorluğunda modem resetlemek ve tarayıcı geçmişini silmek siteye girişi hızlandıracaktır.

Bu da Gool olmazsa Hakemi aldatmaya yönelik hareketlerle gool atmaktan başka çaremiz kalmayacak sanırım. :)

İtiraf kısmına gelirsek;

Siteye günlük üye olarak giriş yapanlar 200 kişiydi sorunsuz ilerlenen dönemde. Teknik sorunlar, link silinmeleri ve sunucu değişimleriyle sayı 100 kişiye ve takip ziyaretçi sayısı ise tekil 4 bin kişiden 2 bin kişiye düşmüştür. Tabii bu günlük olarak yükseliyordu ama gene gol olmadı biraz daha bekleyecek.:)

Fakat içeride olanlara bakarsak zaten kemik olarak konulara katılan arkadaşların zaten her koşulda burada olduklarını ama düşen rakam içinde geri dönemeyen yani bizi bulamayan kişilerin zaten mesajlaşmalara pek katılmamış olduğunu görürüz.

Tüm bu işlemler elbette bu siteye her açıdan emeği olanların emeklerine sahip çıkmak adına getirisi olmadığı halde bu mücadele verilmiş ve verilecektir.

Her zamanki gibi anlayışınızı bekler ve sitenin daha keyifli kullanılması adına yapıldığını hatırlatmak isterim.

Saygılar...

fth-94, syucel, Görkem ÇAKIR ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Gool Değilmiş-Sunucu Yükseltilmesi ve Düşüncelerimiz

Üye olmayanların forum içeriğini görmesinin engellenmesi fikri aklıma geliyor fakat bu herşeyden önce kişisel bir tercih meselesi.
    Yapmayı düşünmüşmüydünüz? yapın demiyorum, yapmayın demiyorum. Artıları eksileri sitemiz için ne olurdu?

Örnek senaryo 1:
    Üye olmayan site içindeki mesajları göremiyor. Görmek için üye oluyor. Soru sormak için 5 mesaj yazmış olması gerekiyor, kendini tanıt, hoşgeldin, kimsin, sohbet gibi konularda bu sayıya ulaşabilir. Ondan sonra istediği herhangi bir konuya katılım sağlayabilir. Bu senaryo üye sayısını arttırır ve bu aynı zamanda gereksiz yere üye sayısını da arttırmış olabilir. Veritabanı açısından durumu ne olur? Üye olanların bir şekilde konulara katılması sağlanıp soru sormaları için de yol açılmış olabilir mi? İster istemez konulara katılım sağlanır, bu ortam kullanıcıyı kendine bir şekilde bağlayacak ve yazılarına cevap gelip gelmediğini merak edecektir. Facebook örneği, bir şey yazmasak bile acaba bana bir şey yazılmış mı diye girip bakma merakı..En başta sohbet, tanışma bölümleri çok kabarıcak o kesin.

ve fakat şu da beraberinde gelecektir ki, iki satır yazı okumak için üye mi olacağım? veya ; soruyu başka yerden sorarım zaten/sordum zaten, ne diye üye olayım. bir daha web sitesi tıklanmaz bile.. Benzeri bir forum var, yöneticisiyle arası iyi olan biri varsa sorulup bilgi alınmalı bu konuda çok merak ettim şimdi. Hatta bu siteyle tanışmadan önce uzun bir süre yönetime mail atmama rağmen üye olamadığım için ve yönetimden maillerime cevqap da gelmediği için sinir katsayım tavan yapıyordu. hala üye değilim, hala cevap gelmedi. Site aktif :) Çok enteresan, uyuzlar..

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Bu sayıları nereden öğreniyoruz aga?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Burak teşekkürler. Siteyi ziyaretçiye kapatmak sadece üye sayısını yükseltir yani katılmayan üye olup gene takip eder. Biz sayılara bakmamalıyız.

Onur Hocam, ziyaretçi sayısını sadece sayı olarak görmek bir yana nerelerde daha çok gezdikleri, hangi diğer akvaryum sitelerinin bize üye yolladığına kadar tüm istatistikleri görmek mümkündür.

Bunu öğrenmek için google analytics kullanman gerek.

Diğer online olanlar zaten sitenin alt kısmında günlük olarak görünür ve 24 saatte bir sıfırlayarak ertesi günü girenleri ekler ve herkes görebilir. Sayı aşağı yukarı hafta sonu vb değişebilir.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  5. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Burak hocam bu dediğin şeyleri yapan siteler var ama oralara girerken ben şahsen kulaklarını çınlatıyorum.
    Bence internet bilgi paylaşımı ile internet olur.
    İnsanları kısıtlamaktan ziyade siteye mahkum etmek (kötü anlaşılmasın,bizim gibi) daha büyük başarıdır.
    Ne kadar çok doğru bilgi. O kadar ziyaretçi.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gool mü arkadaşlar?

Onur Hocam bir ekran görüntüsü aldım analytics ekranından. Talihsizlik yakamızdan düşerse istikamet belli.:)

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  7. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Olur olur hepsi olur Temel Abi sen canını sıkma. Noldu siteyi sahiplenmişsin harcamaları cebinden yapıyorsun. Site hepimizin değil mi Temel Abi niye bizde siteye destek olmuyoruz?

8. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Çok fazla olmayabilir 20-50 falanda olsa siteye nasıl yardım yapabiliriz?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler arkadaşlar ilginize. Keyfinize bakın siz. Sponsor bulundu sunucuya.

Sayfayı Paylaş