1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Green Terör Hakkında Bilgi.

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde cecey123 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur
    Merhaba arkadaşlar gt beslemeye başladım. Yavrulatmak istiyorum bir tanıdıktan 3 tane aldım fakat kesin bu dişi diyemedik 1 tanesi erkek sanırım 7cm civarında renkleri canlı kafa yapmış diğerlerine bakınca biraz daha küçükler 4-5c cm gibi ama onlarda yavru diye öyle sanırım 3 ü de bi arada duruyordu 20 gün kadar bir arada tuttum sonra 2 sini değiştirdim yine bir netice alamadım ayıramadımda dişiyi bilemediğim için ne yapmalıyım nasıl çözebiliriz ?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler bu arada akvarymum 130x60x60 ortadan bölünmüş halde.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Green Terör Günlüğüm :)

Cesur öncelikle aramıza hoşgeldin.toka:gif

Anladığım kadarıyla gt lerinden yavru almak istiyorsun ? Ancak balıkların 4-5-7 cm boylarında,yani henüz kendileri yavru. Bu boyda gt lerden yavru alınamaz.Biraz daha beklemen lazım.;)

3. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur
    Cevap: Green Terör Günlüğüm :)

Hoşbulduk gt'lerin çiftleşmeye hazır demek için kaç cm olması lazım. Bu küçükleri vereyim en azından daha büyüklerini alayım daha az beklerim ama cinsiyetini nasıl çözeceğiz o sıkıntı bizim içi mecbur alıp resim yollayacağım size ama su bulanıklığını da çözemediğim için kötü çıkıyor resimler su düzenleyiciler çok pahalı almıyorum başka bir çözüm varmı.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Green Terör Hakkında Bilgi.

Green terörler ortalama 1 yaşında üreme çağına gelir.Ortalama cm olarak 11 ile 15 cm arası tabi bakılan balık hacimsiz akvaryumda yetişmediyse.Dediğiniz gibi beklemek istemiyorsan damızlık çift tutmuş Gt alabilirsiniz.Akvaryum suyu bulanık demişsiniz,akvaryumun genel görüntüsünü:)foto:) ve filitre vs ekipmanları daha detaylı yazarsanız daha çok yardımcı oluruz.

5. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Kusura bakma nete giremedim kaç gündür dış filtre ve hava taşı gibi şeyler taktım bu arada aldığım kişi 37 tane green verdi yeri yokmuş şimdilik bendeler bende geri istemeden yavrulatayım istiyorum. Bir tanesi eşleşti gibi erkek 14 cm den fazla sanırım dişi 10 cm gibi rengi koyu baya ve belli bi bölgeyi koruyorlar ama hepsi bir arada şuan düz kaya da koydum. Su sıcaklığı 25 ama hala bi netice alamadım extra bişey yapmama gerek var mı? Senden istediğim akvaryumda sadece şunlar olsun ya da şöyle yap su değişikliğini böyle yap ve bekle gibi şeyler bi yerde eksik bişey yapıyorum sanki. Teşekkürler.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Merhabalar öncelikle akvaryumunuzda okadar gt varken kavgalar ve yıpranmalar cok olcakdır. Su sıcaklığı 25 idealdir haftada akvaryum hacminize göre su değişimi yaparsanız iyi olur balık kapasiteniz çok fazla birde green terror olunca bunlar:) Eş tutan gt dişinin peşindedir herzaman başka baskın erkek yaklaşmaya kalkıcakdır eş tutan erkek herzaman koruma iç güdüsüyle dişiyi korur başka erkek gt yaklaştırmıyo bilki eş tutmuştur. Ama genede 37 gt olan bir akvaryumda rahat rahat eş tutması bana göre zor herzaman baskınlık kavgası olucakdır ilerde.

Sayfayı Paylaş