1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Green terrör'e mağara lazım mı ?

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Selam abilerim elimde 4 adet green terrör var 10 12 cm arası 1 erkek 3 dişi Green terrörler Mağara felan ister mi ? Saklanma yı severlermi yoksa dolaşırlar mı ? saklanmayı seviyorlarsa benim green terrörler pipo filtrenin arkadasında filan saklanıyor korkurdandır demeyın çünkü akvaryumda başka balık yok :) cevaplarınız için teşekkür ederim.

2. safak

safak

Balıklarınız yeni akvaryuma geldiği için korkuyorlar.İçinde balık olmasada yeni bir mekana girince korkarlar.Green terrorlar saklanmayı sevmez mağara yapmana gerek yok bir kaç haftaya gezmeye başlarlar.Ama balıklar sende bayağıdan beri varsa o zaman saklanıcak bir bölge yapmanı öneririm.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Cevap için teşekkürler balıklar yaklaşık 2 haftadır bende ve akvaryuma balıkların geldiği günden 2 gün sonra mağara yaptım ve 1 erkek 1 dişi içine girip çıkıyor bazen hiç çıkmıyorlar ve şuan onlardan 1 çift çıkardım akvaryumda 4 tane gt vardı 2 taneyi çıkardım şimdi rahatlar erkeğin tüpçüğü çıktı dişininde tüpçüğü çıktı ne zaman yumurtlar disi şuan akvaryumda sadece onlar var.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Green terrör'üm yumurtlamış hatta yumurtalar çatlamış :) şuan akvaryumda 1 erkek 1 dişi var erkeği akvaryumdan çıkarim mi ? yoksa kalsın mı ? yavrular serbest yüzüşe geçtiği zaman nası beslicem ne tür yemler önerirsiniz ( CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ BALIKLAR )

SAYGILAR...

5. safak

safak

Hayırlı olsun yavuz.Erkeği her zaman çıkarmanda fayda var erkeği çıkarmalısın.Olan yavrularıda kuru kaz ciğeri yem ile besle.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun yavrular umarım kayıpsız büyültürsünüz.Yavruları ayırmak yerine anne babayı ayırmak daha doğru ama gerekli akvaryum var mı bilemiyorum. Üretim için genellikle taban kumu olmayan akvaryuma koyulur eşler ve bir kaya parçası ekleyerek yumurtlamaları sağlanır. Ayırmanız iyi olur çünkü yavrularına bağlı balık oldukları söylenemez. Eğer anne babayı ayırmak istemiyorsanız yeterli saklanma alanı varsa akvaryumda bir miktar yavru sağ kalabilir.

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Şafak abi ve Temel abi Cevaplarınız için teşekkürler. Şafak abi bu yem kuru'mu olucak ? Akvaryumcularda satılıoyormu ? Bende kurutulmuş kan kurdu var ve spirulina var onlarla beslesem olur mu ? İlla kuru kaz ciğeri lazımsa alırım :) Temel abi eğer anne ve baba yavrularını yeyiyosa ayırmak isterim başka akvaryumlarımda var ama onlarda dolu :( içinde frontosalar ve yunuslar var ayırmazsam bol bol saklanma yerleri yaparım umarım hepsini kayıpsız büyürütüm. Suni bitki ufakcık mağaralar vs filan yaparım Yeniden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Saygılar...

8. safak

safak

Yavuz kuru kaz ciğeri alman şart değil.Ama yavru için çok iyi olur.Bütün akvaryumcularda kaz ciğeri vardır.
    tubifex ve diğer ufak pul yemler vb. bütün yemler olur ama tubifex'i yavrular yerler çokta iyi olur ama yiyebileceklerini sanmıyorum. :basardim:

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

şuan daha taş çatlasa 5 mm :) şuan camlardaki yosunlarla besleiyorlar ve bu daha 2 3 gün sürücek forumlarda ve akvaryumcular deniz karidesi etiyle beslenmesi gerekiyor diyolar.

Buyrun bunlarda fotoğraflar :)

BABALARI :)
    BABALARI :)
    ANNE VE BABA :)
    YUMURTLAR :) :)
    VEDE YAVRULAR SERBEST YÜZÜŞTE :) :)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Green terrör'e maara laz1m m1 ?

Fotograflar icin tesekkur ederiz, basarilarinizin devamini dilerim. Gordugum kadariyla ev ortaminda oldukca saglikli yavrular uretiyorsunuz. Saglikla buyumelerini dilerim.

Cep mesaj..

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkür ederim Temel abi ev üretim haneye döndü 1 haftada 4 tane balık yumurtladı vede şuan yumurta keselerinden kurtuldu :) :) Sarı prensesler,portakal ve green terrör toplam 300 350'ye yakın yavru balıklarım oldu :) maşallah şimdi sıra frontosa'da :) az kaldı tüpçük cıkıcak inşallh :cekingen: :)

Saygılar... saygılar:gif saygılar:gif

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bu arada evet Temel abi ev ortamında sağlıklı yavrular alıyorum :)

Saygılar...

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Green terrör'e maara laz1m m1 ?

Frontozalarin yavrularini gormek bizi mumnun edecek. Her baliği üretmek hobi anlaminda guzeldir ama bazi turler biliyoruzki neredeyse tamami ithal geliyor uretim zorlugundan dolayi. Frontoza bu turlerden biri ve yerli uretilmesi daha saglikli ve yine daha hizli uretimi anlamina gecektir.

Malesef ithal yavrular icinden disi pek cikmiyor.

Cep mesaj...

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İnşallah görüceksiniz frontosaların yavrularını :) şuan 5 6 aylık 2 tane yavrusu kaldı aslında 70 tane rahat vardı 4. veya 5.yumurtalamasında 70 tane yavrum olcaktı ama yumurtaları yuttu dişi diğerli öldü neden öldü anlamadım gayette iyi bakıyodum düzenli su değişimi fln yapıyodum nasıl öldüler gerçekten anlamadım 2 tane yavru kaldı onlar 4,5 ile 5 cm arası inş gelicek yumurtaların ve yavruların fotoğraflarını koyabilirim :) ama yeni tank geliceği için en az 3 4 ay sonra yumurtlar.

Saygılar...

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

125*65(h)*50 406 Litre sumplı akvaryumum bu pazartesi gelicek :) Resimlerini ve videolarını paylaşıcam sizlerle.

Saygılar... saygılar:gif

16. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Yavrular ne alem Yavuz?

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Yavruların hepsi öldü ne yazıkki :( :( artemia ile beslememe rağmen hepsi öldü :( :(

18. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Neden öldüler.

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Green terrör yavrularının akvaryumunda yavruluk vardı içindede portakal yavruları vardı yavrulukta suyun içine batmış bütün portakal yavrularıda kaçmış green terrör yavrularını afiyetle yemişler okadar çaba zahmet boşa gitti ben çaba zahmete üzülmüyorumda yavrulara üzülüyorum :( :(

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavuz geçmiş olsun. Üzücü durum tabi ama bunlarda bir tecrübe senin için. Bundan sonra o yavruluğu iki kat emniyetle takarsın akvaryuma. Bir nusubet bin nasihatten iyidir derler. Bazı şeyleri acıda olsa yaşayarak tecrübe ediyoruz ne yazıkki.

Sayfayı Paylaş