1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Green Terror Üretimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde hasanacar tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Serpae Tetra üretimi yaparız diye planlar içerisinde olurken bir sürpriz ile karşı karşıya kaldım. Akvaryumumda iki adet Green Terror vardı. Çaktırmadan eş olmuşlar :F Bir süredir akvaryumun bir köşesine kimseyi yaklaştırmıyorlardı. Az önce bir sürü (30-40 adet olabilir) kımıldayan yavru gördüm. Tabi şaşkınlık aha:gif

Şimdi ne yapmalıyım bu yavruları büyütmek için?

Elimde 15 litre teçhizatı olan (ısıtıcı hava vs) bir akvaryum var. Oraya mı alayım yoksa şimdiki akvaryumu bir bölme koyup ikiye mi ayırayım?

Yem için ne vermeliyim?

Eğer 15 litrelik akvaryuma koy derseniz evebeynlerini de oraya koyacak mıyız?

Kısaca bu konuda hiçbir bilgim yok bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar.

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Green Terror Üretimi

Hasan Hocam boş ver Yeşil'i... Kırmızı iyidir...

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Green Terror Üretimi

Yavrular insanın karşısında kıpır kıpırken ölüme terk etmek olmaz ;)

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Green Terror Üretimi

huh:

İyi de Hasan hocam daha sonra o kadar yavruyu nerede büyüteceksin? Yani ölüme terk et demiyorum... Ama bence oldukları yerde kalsınlar...

15 lt'de de Serpae Tetra üret... Bunu cidden yapmanı bekliyorum çünkü senden öğrenip sonra ben deneyeceğim...

Ya da git kendine başka bir 15 lt akvaryum daha al.... smiley18.gif

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Green Terror Üretimi

Zaten 2 adet 15 litrelik akvaryum var ;)

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Green Terror Üretimi

Eee... Birinde Serpae'ler üreme atraksiyonu yapıyorlar mı, ondan haber ver? Eğer Serpae'lerin cilveleştiği bir 15 lt'lik akvaryumun yoksa o zaman bir zahmet kalkıp giyin ve hemen nöbetçi akvaryumcudan bir tane daha 15'lik kapıp geliver... Biz de dayanacak takat kalmadı gayrı...

7. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Green Terror Üretimi

Abi az önce uyandım ve tetralar aganigi naganigi yapıyorlardı ama az sonra okula gidecem ve bu gece pansiyonda nöbetçiyim cuma akşamı anca balıklarla ilgilenebilirim, zaten o zamana iş bitmiş olur tetralarda :F

Bir türlü bu üretim işlerine gerekli anda vakit ayıramadım olma:gif

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Green Terror Üretimi

Hasan hocam yavruları mümkünse kendi suları ile birlikte ayrı bir akvaryuma al. Yada akvaryumu cam vs birşeyle bölebiliyorsan böl. Yavrulara normal kullandığın yemi iyice ufalayarak besleyebilirsin. Ama g.terörlerin yavruları bit kadar olduğundan direk kuru yemi alamıyorlar. :hasta: İlk hafta yumurta sarısı versen iyi olur. ;)

9. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Green Terror Üretimi

Hasan hocam hayırlı olsun bıdıkların. Sen uğraşma ver gitsin bana :cicek:

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Green Terror Üretimi

:) :)

Hayırlı olsun. Amerikan cichlidleri genelde yumurta döküp bakarlar bence ayırmayın. Diğer balıkları rahatsız etmeden ayırırsanız daha iyi olur.

11. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Green Terror Üretimi

Büyük akvaryumu onlara ayırmak daha karlı olur. Daha hızlı büyütürsünüz ama küçük akvaryumda sitresten yavaş büyür ve kalitesini kaybeder.

Yem olarak. Tetranın jelleri var. Bardağa sıkıyorsun 4 poşet jel ile çok rahat büyütürsünüz. Maddi yönden olmaz 25 poşetine 25 lira veremem derseniz. Balıkçılar kendileri için el yapımı karides unu felan proteinli maddelerden yem üretiyorlar küçük paket 7 lira onlardan alın. Onlarda çok hızlı büyütür.

Okuldan geldiğimde o yemin fotosunu çekerim el yapımı olanın koyarım. Hadi ben derse gider.

Saygılar..

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Green Terror Üretimi

Hayırlı olsun abi. :) Canavarlarına iyi bak...

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Green Terror Üretimi

Hayırlı olsun Hasan, umarım yavruları büyültmeyi başarırsın. Tabi büyürken benim her zaman dediğim gibi büyültürsen sevinirim. En azından ben böyle düşünüyorum ve istiyorum kendi adıma. Sadece balık yavrusu ortaya çıkarmak olmasın amacın, yüksek form ve renk güzelliğinde balık yavruları büyültmek olsun. 40 adet olacağına 10 adet olsun böyle olsun. burda:gif

14. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Green Terror Üretimi

Hayırlı olsun Hasan abi sen daha çokkk yavru alırsın :F :F

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Green Terror Üretimi

Hasan abi bende green terrörlerden yavru aldım yumurtadan çıktıkları zaman 4-5 gün camdaki yosunları yiyecektir camdaki yosunları silmeyin sakın yavrular yosunları yemeyi bırakınca 20 25 gün artemia vermeniz şart.Umarım kayıpsız büyütürsünüz.Akvaryumunuzda başka büyük balık veya ufak balık varsa çıkarın,çıkarmazsanız bir sabah uyandığınızda diğer balıkları ölü olarak bulabilirsiniz eğer başka akvaryumunuz varsa bütün balıkları çıkarın sadece anne green terrörü ve yavruları bırakın iç dış filtreleri kapatın pipo filtre takın.

Saygılar... saygılar:gif

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Green Terror Üretimi

Yavrularınızın son durumu nedir hasan abi ?

17. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Green Terror Üretimi

Fatih,

Şu an yavrular serbest yüzüşe geçtiler. Yavuz'un dediği gibi artemia vermem lazım fakat ben pul yemi iyice ezdim. Un gibi oldu ve suya attım. Ayrıca bitkili akvaryumumdan bir miktar yosun ekledim. Şu an toplu halde anneleriyle birlikte 15 litre bir akvaryumdalar. Artemiasız nasıl kayıpsız büyütebilirim? Bilgi verirseniz memnun olurum.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Green Terror Üretimi

Artemia canlı yem olduğu için hızlı büyütür kayıpsız büyütme gibi ihtimali yok. :) Ama artemia verirseniz çok daha iyi olur.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş