1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Green Terror Yavrularının Beslenmesi

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde taygun tarafından 25 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Herkese Merhaba,

Yaklaşık üç aydır Green Terror besliyorum. Bu süre içinde iki kere yavru aldım. Ebeveylerin acemiliklerinden olsa gerek yavrular diğer balıklara yem oldu.

Benim öğrenmek istediğim şu. Yavrular yüzmeye başladıklarında decapsulated artemia yumurtası veriyorum. Ama hiçbirisi yeme ilgi göstermiyor. Yani yemi alıp da tükürmüyorlar bile.

Yeni yüzmeye başlayan yavrulara ne verildiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Sağlıcakla

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Tamer abi merhaba Green Terror bende besledim güzel balıklar gerçekden konularımda görebilirsin balıkları. GT yavrularını ölesiye korur ama akvaryum kalabalık olunca pek başademiyolar ve öbürkülere yem oluyo yavrular bu benim başımada gelmişti , bol kayalık saklanma alanları oluşturursan dişi yavruları taşın dibine saklar kurtulma şansı yükselir yavruların . Yeme gelince bende artemia veriyodum hem külfetli hemde çıkarması filan uraştırdığından sonra su piresi vermeye karar verdim ve afiyetle yiyiyolardı sende deneyebilirsin:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tamer abi yavruların iyice ezilmiş kaliteli pul yemleri kabul etmeleri lazım. Yeni çıkmış artemia ve uğraşabilirsen balkonda bir kovada yağmur suyu içinde sivrisinek larvası oluşturup verebilirsin. Zor işler Tamer abi.:)

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Sivri sinek lavrası evet bunu yapabılırsın. Bu aralar sıcaklar yukselıyo haberlerde soledı bu yaz cok sıcak olcak. Su pıresı ıcın yesıl su olusturuyorum bır sıseye su koymustum hafıf su yesıle donmeye baslarken karıstırıyım suyu dedım ne gırsem ıyı sıvrı sınek lavrası:} hemen ıcıne ekmek ve patates kabukları attım sımdı bılca sıvrı sınek lavrası var okadar zor ısde degıl:} deneyebılırsın ..

5. taygun

taygun Guest

Sizin dediğiniz gibi sivrisinek larvası yetiştirmeye kalksam karım beni evden atar. Hazır tapu da onun üzerineyken bahane arıyor zaten. :)

Artemialar yavru balıkların yutabileceğinden daha büyük olduğunu düşünüyorum. Decapsulated artemia yumurtası ise hemen hemen tuz tanesi kadar. Aslında bu yaemi yemeleri lazım. İyi bir şekilde ufalanmış pul yemi ya da bitsi yemi deneyeceğim. Bakalım ne olacak...

Aslında akvaryum kalabalik değil. Brüt 300 litrede 7-8 cm boyunda bir erkek ve yaklaşık 4 cm boyunda da 4 dişi G.T. var. Başka da bir balık yok. Aslında görüldüğü gibi çok da kalabalık değil. Ama ben dişilerden 3 tanesini çıkarmayı planlıyorum. Böylelikle akvaryumda daha sakin olacaktır.

Balıklar dişi ve erkek balık aslında ciddi bir şekilde koruyorlar. Ama yavrular taşın altındaki oyuktan çıkıp kendi başlarıan dolaşmaya başladığının 4. - 5. günü yenmiş oluyorlar.

Sağlıcakla,

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Kaliteli markaların açılmamış artemialarını alıp , bir düzenekle yumurtaları açabilirsiniz yumurtadan çıktığında yavrulara verebilirsiniz çok kolay yer yavrular büyuk gelmez merak etmeyin:)

Sayfayı Paylaş