1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Green Terror-Yavrulatma Hakkında Yardım Lütfen

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde cecey123 tarafından 8 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur
    Bir tanıdığımdan 39 g.t. aldım küçüklü büyüklü, yavrulatma yı beceremedim. Ben de 1e 1d olarak ayırdım dişi tüpçük te çıkardı, rengide koyu fakat hala yavru alamadım. Su sıcaklığı 26 düz kaya ve 2 tane küp koydum biri yarım küplerden, suyu da gayet temiz halde tank 42x60x42 başka bir şey mi yapmam gerekiyor ? 130x59x59 standart 1m akvaryumlarım da var yardımcı olursanız sevinirim balıklarımın boyları dişiler 4cm 7cm 10cm 11cm erkeklerde 13cm 15cm hepsi bir arada şuan. Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap:Green Terror-Yavrulatma Hakkında Yardım Lütfen

Merhaba Cesur,

Şimdi bu konular zor konular taktir edersin ki. Evet belki elinde bir erkek bir dişi balık avar ama bu üremelerini garanti etmez. Doğal ortamlarında dişiler üreme dönemine geldiğinde birçok erkek içinden eşini seçer. Burada bir adet erkeği seçmesini bekliyoruz demektir ki erkek yakışıklı, sporcu, karizmatik, genleri güçlü, arabası da olmayınca belki de dişiye çekici gelmemiş.

Bu noktada daha radikal düşünerek dişi ve erkekler ekleyebilirsin hedefin üretimse.

3. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur
    Cevap: Green Terror-Yavrulatma Hakkında Yardım Lütfen

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Dişi erkeği erkek de dişiyi kovalıyor erkek aksiyon yapmaya çalışıyor, titriyor felan netice yok balıkların hepsi 8 9 aylıklarmış. Dişi en az kaç cm olmalı yavrulaması için, farkeder mi boyu? Su sıcaklıkları 24 bu arada resim ekliycem en kısa zamanda.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Boyutlar çok yanıltıcı olur. Büyüdüğü hacim, beslenme koşulları bunda etkilidir. Önemli olan yaşı, sağlığı ve üremeye hazır hale gelmesidir. Bazen bir erkek diğer erkek balığı söz ettiğin hareketleri baskınlık kurma adına yapar. Dediğin gibi dişiye kur da olabilir. Bu tavırların başlaması doğaldır ama üreme yaşı gelmedikçe üreme gerçekleşmez.

5. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Üremesi için 8 ay yeterli midir sizce renkleri koyulaşıyor bu ne demektir?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Resimleri paylaşırsanız size daha çok yardımcı olunur.Balıklar ortalama 1 yaşında üreme çağına gelmiş olurlar.Üreme cm vb gibi şeylere bağlı değildir.Ortalama 9 ile 11 cm arası üreme çağına gelirler tabi burda önemli olan balık hangi şartlarda bakıldı ve size geldi?.İlk mesajınızda yazdığınıza göre üreme hareketleri başlamış gibi şuan sizin yapmanız gereken sadece sabır.

7. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

[​IMG][/url][/IMG]
    bunlar diğer çift

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Üremeye istek var fotoğraflara bakarsak, erkek veya dişi karşılık alırsa sonuçlanır olay.

9. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Dişi resim çekerken korktu sanırım beyazlaştı rengi normalde gövdesinin yarısına kadar siyah oluyor. Aynısından bir çift daha var. Erkek biraz daha büyük sadece.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tavır normaldir, fakat üreme çalışmaları var gibi görünüyor fotoğraflar bariz olarak.

11. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Sadece sabredicem dimi çok sağol teşekkür ederim.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet aynen öyle, balıkların üremesi için hobicinin yapabilecekleri sağlıklı ortamı sağlamak ve cinsiyet dengesini veya uyumlu eşleri bularak beklemektir. Bunlar tamamsa sabır meyvesini er geç verir.

13. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Yardımcı olduğun ve vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

14. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Merhabalar;
    Öncelikle şunu sölemem gerekki tankınızın dekorunu birazdaha güzel yapabilirsiniz yani ortada hava çıkaran taş çıkarılabilir pipo filtreler sağ köşeye konulabilir, ve taşlar da güzelce mağara şeklinde biçim verilerek yapılırsa balıklar daha mutlu olacağı kanısındayım.Balıklarda evet dişili erkekli üreme eyiliğimi var fakat galiba bu düzenlemeler yapıldıktan sonra daha mutlu olacaklardır...

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Merhaba Gt Besleyen biri olarak bende bir kaç söz eklemek istiyorum. Dişinin kararması koruma iç güdüsünden olabilir ben böyle gözlemledim sizin göremediniz biryerlere yumurta dökmüş olabilir illa düz taşa dökcek diye bişey yok kuma bile dökebilir. İyice bakın yumurtaları korumak için zaten bütüb balıkları kovalamaya çalışıcakdır. Balıklarınız yavru vermek için yetri kadar büyümüşler yumurta dökebilirler.

16. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Nete giremedim ne zamandır cevap yazamadım yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ek bilgi oldu benim için benim merak ettiğim bir konu daha var. Sarı prensesler her ay yavru verir diyorlar ama greenler hakkında bilgi edinemedim yumurta dökmüşse tekrar dökmesi için ortalama ne kadar zaman gerekiyor.

17. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Cesur merhaba yardımcı oabiliyosak ne mutlu bizlere. Sarı prensesler her ay yavru verir diye birşeyt yoktur, Bu balığın akvaryumdaki durumuna bağlıdır güzel bir kolonin varsa su değerlerine bakıyosan balık için stressiz bir ortam yaratıyosan yavru alırsın bol bol ama bu her ay olmaya bilir :).

18. cecey123

cecey123

İsim:
    cesur

Arkadaşlar, son bişey daha sorucam. Balıklara et veriliyormuş ciğer gibi başkaları başka etlerde verdim diyor ama bu işi nasıl yapıyorlar ben çiğ ciğer attım suyu sapsarı yaptı ve su kokmaya basladı. Balıklarda ciğeri sallamadı pek bu iş nasıl yapılır?

Ne kadar aralıkla ne kadar vericem pişirsem de mi versem Green terrör, Sarı p. ve köpek balığı için soruyorum?
    Balıklarımı öldürmek istemiyorum denemeden önce sormak istedim.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  20. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

Yavru almak her hobicinin en büyük isteğidir,gerekli şartlar oluşturulduktan sonra önemli olan balıkların huzurunu kaçıracak davranışlara girmemektir misal sürekli elin akvaryumun içine sokup şunu düzelteyim şunu şuraya koyayım yok olmadı kum çok kirlenmiş hop balıklar kovaya kum temiz akvaryum mis gibi ama balıklar bir köşede tırsak olmuş önemli olan aşırı ya gitmemektir bir seferinde 13 adet damızlık yunusumu yavrulamıyorlar diye biriyle takas etmiştim,3 gün sonra arkadaş bana telefon açıp teşekkür etti 4 balık yumurta almış ne sinir olmuştum kendi kendime sinirimden çenemin kenetlendiğini hissettim 1yıl boyunca bak hiç yavru alma ama başkasına geçer geçmez üresinler hatayı kendimde gördüm zira dediğim hataları kendim yapıyordum,şimdi elimde 9 adet 1e2d şeklinde hara cobue chewere var cobue dişileri iri olanlardı her ikiside arka arkaya yavru aldılar biri attı birinin halen ağzında var,önemli değil oda atsın dişiler biraz daha büyüsün gelişimini tamamlasın,demek isteğim odurki sabırla ve gerekli şartlar oluşsun balıklar huzursuz olmasın gerisi gelir zaten ..

Sayfayı Paylaş