1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Grotech abc Katkıları

Başlığı 'Katkılar ve Kimyasal Filtreler' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Grotech abc katkıları olarak sıralanan element katkı ürünleri nasıl ve yıllardır ülkemizde bulunan fiyat olarak orta noktada olan ama bana göre çok yaygın kullanıcısı olmayan malzemelerden biri mi anlamaya çalışalım. Bu tarz malzemeler bazen ilgimi çekiyor ama kullanmak noktasında olmasa da neden bazı ürünler geri planda kalıyor, buna neler neden oluyor merak ediyorum. Aslında abc olarak sıralanan ürünlerin galiba bu harflerle sıralanması biraz itici gibi. Madem ekipman araştırma kategorimiz var Grotech abc malzemelerine de bir bakalım bunlar tam olarak neler.

Kullanan arkadaşlar fikirlerini yazarsa sevinirim, tecrübeler asıl faydayı ortaya koyan net bulgulardır bence.

Grotech ABC katkıları Nedir?

grotech abc.png

Öncelikle Grotech abc katkılarının ayrı ayrı tanka eklemek gerekiyor. Doğal olarak ürünün yapacağı katkılar şu şekilde sıralanıyor; Deniz akvaryumu suyunun doğal element yapısına akvaryum sularını yaklaştırmak ve mercan türlerinin renk ve büyüme ihtiyacını veya bir anlamda hobicinin başarmak istediği hedefi vaat ediyor.

Grorech firması A, B ve C bileşimi ürünlerinin deniz suyu akvaryum ve farklı akvaryum türlerinde uzun süreli testlerinin yapıldığını ve bu doğrultuda ürünlerinin hazırlandığını ifade ediyor. Böylece Grotech abc kombine kullanımı sonrasında mükemmel büyüme hızı ve renk elde edileceği belirtiliyor. Yapay renklendirici ve koruyucu eklemeden, mercan için gerekli tüm kombinasyonları ve elementleri içerir ifadesindeki 'yapay' ne demektir bunu ben anlayamadım ve onu size bıraktım. Kısaca Grotech abc doğal renklendirme ve artan büyüme birkaç hafta sonra açıkça fark edilir diyor.

Grotech abc Katkılarını Bilinçli Kullanıyor muyuz?

İlginç ama Grotech abc element katkılarını bilinçli kullandığımız pek düşünmüyorum. Örnek olarak bu ürünleri almış bir hobici bir süre sonra yarım dolu şişeleri Grotech abc ilanı ile satıyor. Birileri de elbette satın alıyor ama içeriğinde bulunan eser elementlerin hangi tür için ne ifade ettiğinin bilindiğini sanmıyorum.

Grotech abc Kısaca Element içeriği

Grotech A: Strontium, Magnezyum, Baryum, Lityum içerir.

Grotech B: Magnezyum, Demir, Krom, Mangan, Nikel, Kobalt, Bakır içerir.

Grotech C: Fluor, İyot, Bor, Molibden içerir.

Doz ilavesi max haftada 10 ml / 100 lt akvaryum suyu olarak verilmiş.

Grotech abc katkı elementler nasıl etki eder?

Bununla ilgili deniz akvaryumu katkıları ve element kullanımı diye bir başlık var. Elementlerden ana element olarak ifade edilenler ile eser element olarak ifade edilenlerin deniz suyu mercanlar üzerinde farklı etkileri var. Bazılarının mavi renk artıracağı, bazılarının demir elementi gibi yeşil renk çoğaltacağı bazı tecrübeler sonrası yansıtılmıştır ama tüm bunlar her akvaryum türü için geçerli olmayacaktır. Kullanmaya ihtiyaç duyduğumuzu düşündüğümüzde tüm katkı türlerinde olduğu gibi Grotech abc araştırması yaparak içeriğindeki element ve vitaminlerin etkilerini anlamak gerekir.

Deniz Akvaryumu Portalı

Düzenleme: 17 Nisan 2016
    Burcu ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Uzun zamandır beklenen yazı. Teşekkür ederim. Kullanan arkadaşların dozlarını ve yorumlarını bekliyorum ben de. Kendim de kullaniyorum haftada 1 ölçek yani 20ml. Bir faydası oluyor mu? Kullandigimda akvaryumda hafiften genel bir iyileşme hali görüyorum ama canli yükü cok fazla olmadığından şu canlıyı hoplattı ziplatti diyemiyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tanka sps leri ekledğimden beri kullanıyorum.
    Gerçi kullanıyorum denemez pek, benim sistem için 40ar ml ekelemek gerekirken ben 5ml ekliyorum.
    Renklerden memnunum, renksiz kahverengi gelen mercanlar renkleniyor, ama grotech olmasa da aynısı olurdu diye düşünüyorum, 400lt tank maks 2 adet büyük balık oluyor maksimum.
    Yine de memnun muyum, evet. Bir zararını görmedim bu hafta dozu 2 katına çıkardım.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Iceriklerinden anladigim kadariyla ca reaktoru kullanilan tanklar için tasarlanmis hocbirinde ca yok

realbutto bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Mg de yükseltecek seviyede yok abi çok az eser miktarda. Reaktör ya da balling diye ayrılacak bir katkı olduğunu zannetmiyorum yani.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Elinize sağlık...

Şunları ekleyeyim kullanımı ile alakalı ( senelerdir kullandığım bir ürün)
    ABC element katkıları kullıma başlandığından itibaren ortalama 1 aylık bir süreçte (duzenli dozlamada) tepki göstermektedir. Buyume ile orantılı sistemde doz arttırımı yapılmalıdır...

Bazı durumlarda canlılarda önce koyulaşma sonra renklenme yapabilir..

Genelde haftalık dozlama yerine günlük kucuk dozlama yapmayı tavsiye ediyorum içeriğindeki bazı elementler mercanlar taafından hızlı ve duzenli olarak emilen elementler olmadığından haftalık dozlamayı cok uygun gormuyorum ama olmaz diyede birsey yok tabi :)

M kullanımı için sisteme giriş yapılırken hedef doza 2-3 haftalık periyotta gelinmesini tavsiye ederim ani ve bir anda girişlerde sistemde camlarda toz yosunlanmanız artabilir...

nhtkmn, zipkinteam, Onurs ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. R1sk

R1sk

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Caner Topcu
    Merhabalar ..

Grotech abc ve m kullanmaya başlayacağım .
    Tankım 150-160 lt civarında .. beslediğim mercan türleri %85 lps soft %15 sps .

Tavsiye edeceğiniz kullanım şekli ve dozlaması ile alakalı tecrübe ve bilgileriniz yapılaşmanızı rica ederim .

Hepsi aynı gün mü girilmeli ?
    Genellikle Işık'lar kapalı iken mi kullanılmalı ?

Bilgileriniz paylaşacak kişilere şimdiden teşekkür ederim

8. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Merhabalar konuyu hortlatayım.:)
    Kullanan arkadaşlar değerli fikirlerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş