1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Grotech hea 150 hakkında...

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde kargolu tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. kargolu

  kargolu

  Mesajlar:
  104
  İsim:
  serkal arman
  1yıldır grotech kullanıyorum. Su seviyesi 20 cm civarındaydı. Grotech in resmi sitesinde bu seviyenin 11-15 cm arasında olması gerektigini okudum. Yanlış bilmiyorsam bu bahsedilen seviye PS nin tabanından suyun yuksekliğine olan mesafesi, ancak sorun şu ki ben PS mi 6-7 cm. yukseltirsem benim PS nin motoru su yüzeyinde kalıyor. Ayrıca PS nin suyu havalandıran kısımlarının alt ızgaralarının suyun dışında mı kalması gerekiyor acaba. Kullanan veya fikri olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim.
   
 2. hayrett38

  hayrett38

  Mesajlar:
  188
  İsim:
  hayrettin hakyemez
  konu hakkında bilgili değilim ama ürünün sitesi kullandığın marka için su seviyesini 11 - 15 cm veriyor ve sen ve sen bahsettiğin şekilde 6-7 cm yükseklikte iken motorun açıkta kalıyor ise motorunun tamamı suyun içerisinde olması gerekiyor ibaresi yoksa bahsi geçen 11-15 cm mevzuatı moturun bitim noktasından sonraki su seviyesidir başkada bir yol yok
   
 3. kargolu

  kargolu

  Mesajlar:
  104
  İsim:
  serkal arman
  Hayrettin Bey,
  Aslına bakarsanız PS nin motorunun hortumu uzatılabilir, ancak şu anki konumu esas alırsak, 15 cm. daha yukarıdaki su seviyesi bizim PS ye boğulma tehlikesi yaşatabilir.:D. Daha uzun bir hortumla pompayı suyun altında tutabiliriz ama asıl sorun hava basan kısmın su içindeki konumu... O suyun dışında dursa sorun olurmu?
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Protein skimmer ürünlerinde belirtilen su seviyesi ps motorunun su altında kalacağı mesafedir. Bunun sebebi hava çekiminin normal olmasını sağlamaktır. Ölçüyü ps gövdesine göre değil ps motorunu baz alarak ayarlamak gerekir.
   
  hayrett38 bunu beğendi.
 5. kargolu

  kargolu

  Mesajlar:
  104
  İsim:
  serkal arman
  Temel Bey,
  Cahilliğime verin...Şu motorun suyun altında kalma mesafesi derken motorun neresini baz alacağız yine anlamadım. Motor derken hava emiş motorumu yoksa diğer kafa motorumu?
   
 6. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Estağfirullah Serkal Bey. Motor genel olarak baz alınır su seviyesinde.

  [​IMG]
   
 7. kargolu

  kargolu

  Mesajlar:
  104
  İsim:
  serkal arman
 8. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Kırmızı uçlu kutucuk olan kutu motorun kendisi zaten. Yarısının su dışında olması yanlış olmuş. Isınır ve ısıtır ve ömrü azalır. Oksijen üretme konusunda eksi bir etkisi motora göre değişir ama büyük ihtimalle su seviyesi sabit olmaz protein skimmerin. Motor su altında olmalı 10 cm kadar.

  [​IMG]
   
 9. kargolu

  kargolu

  Mesajlar:
  104
  İsim:
  serkal arman
  Hımm..anladım şimdi. Aslında motor daha once sizin bahsettiğiniz yere yakındı. Ben 11-15 cm yi alttan mesafe zannetytiğim için PS nin altına cam koyup yukseltmiştim bugun. kafama yatmayınca da konuyu portala taşıdım zaten. Yarın ilk iş 10 cm yukseklik yapan camları tekrar kaldırmak olacak.
  teşekkürler Temel Bey.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.
 10. musty.skr

  musty.skr

  Mesajlar:
  194
  İsim:
  mustafa
  Selamlar, konu eski ama ps leri kullanıyoruz
  Grotech hea 150 için sump su yüksekliği ne olmalı anlamadım
  Bendeki yükseklik sabit 23cm 15cm filan demişsiniz ama paylaşılan resimler eski olduğu için tam anlamadım, 15cm suyun yüksekliğimi yoksa başka biyerin mesafesimi
   

Sayfayı Paylaş