1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gumruk?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Mert AKCAY tarafından 29 Ekim 2018 başlatılmıştır.

1. Mert AKCAY

Mert AKCAY

İsim:
    Mert akcay
    Merhaba arkadaslar 2 yillik bir hobiciyim 600 litrelik bir kurulum yapiyorum suan radion xr30 pro mp40 reeflink li bir sistem kuruyorum yurt disindan bir paket getirtmek istiyorum ama acaba gumrukte skinti yasarmiyim yasamazmiyim bilemedim bilen arkadaslara bir sormak istiyorum

https://www.algaebarn.com/shop/starter-packs/refugium-starter-pack/

icerik 3 farkli tur copepod bulunmakta

phyroplankton bakteri kulturu ve fazla gozenekli akvaryum kupleri refigium icin kullanmayi dusunuyorum ama tedirginim getirmek konusunda gecer veya gecmez diye

2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Bu paketi bir ara bende incelemistim. Internet uzerinden siparis verip eve gelmesini beklersen gumruge takilmasi muhtemel. Gumrukten vergisini odeyip alabilirsin. Ama yurt disina gidip gelen biriden istersen gumruk vs ugrasmadan gelebilir. Redsea nin bir urununu litrelik sisesinde getirmisti bir arkadasim.

3. Mert AKCAY

Mert AKCAY

İsim:
    Mert akcay
    Ben izmirde oturuyorum izmir gumrugunemi gelir yoksa istanbula gidip mi almam gerekir ben sordugumda tarim bakanligindan belge isteyebilirler dediler amerikan sordugumda gumruk cekimini ben yapsam gidipmi yapmam gerekir yoksa onlr gonderirlermi onu bilemedim

4. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Ambalajlı ürünler bir ihtimal ama yosunun girişine kesinlikle izin verilmez.

5. Mert AKCAY

Mert AKCAY

İsim:
    Mert akcay
    Cl
    Clean chedo u mu diosun

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kimyasallar yosunlar vs sıkıntı oluyor bildiğim kadarıyla. Hatta detaylı bir şekilde forumların arasında vardı böyle bir konu. Uygunluk testleri belgeler vs vs uzayip giden bir liste çıkıyordu karşımıza.

7. Divin

Divin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Mert Yılmaz
    Yakın zamanda ben de amazon.com üzerinden bakteri kültürü getirttim. Beyanda akvaryum katkısı olarak belirtince mevcut masraflar içerisinde problemsiz geldi.

8. Mert AKCAY

Mert AKCAY

İsim:
    Mert akcay
    Denemek amacli kucuk bi paket siparisi verdim bakteri kulturu ve brineshrimp paketi hazirlattim bakalm gecicekmi gecerse asil buyuk paketin siparisini vericem :)

Sayfayı Paylaş