1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gurami yardım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    1 ay önce aldığım benekli gurami hızla büyüyor küçük lepistesleri kovalıyor acaba lepistesleri yeni aldım alışma aşamasındamı?

2. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Öncelikle bu sorunun nedenini anlamak için akvaryum ölçülerini ve balık sayısını belirtmek gerekir ilk beslediğim balıklardandır inci gurami lepistes melek gibi karma akvaryumdu ve ölçüleri yeterliydi,bitkili olduğundan dolayı kovalamamak için pek çok ilgi dağıtıcı unsur vardı

3. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    10 moli 2 lepistes 2 çöpçü 1 vatoz var akvaryumun boyu 50 25 35h bitki varda az küp filan var

4. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Yani canlı doğuranlar için kavga etmeleri bu ölçülerde dürüst olursak sorun çıkmaz balık yapısından dolayı derim ama ölçüler ve balık fazlalığı bu kavgayı başlatır bu ölçülerde guraminin pek bir ilgisini dağıtacak birşey olamaz bence guramiden vazgeçin yada akvaryumu büyütün.Ggurami bu arada kavgacı değildir aslında kendi türünede yada başka balıklara agresif saldırılar yaptıgını görmedim biraz dikkatli bakın balık yavru salıyorda gurami peşindemi yoksa normal balık temaslarımı
    Yazdığımı yanlış anlama o ölçülerde kalabalık bakılır demiyorum sadece eninde sonun sorun çıkar diyorum şunuda anlıyorum daha büyük bir akvaryuma geçmeme nedenleri oluyor

Sayfayı Paylaş