1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Guraminin yüzgecinde kan var,parazit mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Lexus_09 tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Arkadaşlar resimde oldugu gibi guraminin sol yüzgecinin hen önünde böyle bir kan yada yırtılma benzeri bi durum var!nedir bu?

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      46,3 KB
      Görüntüleme:
      338
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      44,9 KB
      Görüntüleme:
      324
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      98,3 KB
      Görüntüleme:
      339
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,9 KB
      Görüntüleme:
      320
  2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Fotoğraf net değil ama darbe değilse genelde sıcaklardan dolayı oluşan bir deri hastalığı. Deri soyulmuş gibi olup kanlı bölge ortaya çıkıyor ve giderek büyüyor. İlaç fayda eder mi emin değilim. Sıcaklarda daha fazla hareketlenen bir parazittir. Akvaryumun sıcaklığını 24 derecelere çekip balığa metilen banyosu yaptırabilirsiniz, ya da doğal akışına bırakın.

3. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Dün sabahtan hiç birleyi yoktu askında,akşam eve gelince farkettim.diğer guramimle süreli kovalamaca yapıyor bu ara,darbe almış da olabilir!akvaryumum 25.2 derecede sürekli sabit.şu an için durum biraz daha iyi gibi.bi kaç gün içinde geçmezse o zaman ilaç kullanmayı düşünüyorum.çünkü balığımda başka anormal bi durum gözükmüyor.

4. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Metelin banyosu yerine balığı ayrı bir kaba alıp tuz banyosu yaptırsam aynı etkiyi göstermez mi?

Sayfayı Paylaş