1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Habersiz Gelen Yardım!

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde aliberk tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Geçen gün ciklet akvaryumumdaki iç filtreyi temizliyordum. Bu arada markası atman F-202. Motorun içinde duran mıknatıslı pervaneyi çıkardım. O pervanenin 2 ucundaki 2 lastiği kenara koydum. Ama sonra o lastiklerin tekini kaybettim. Düşündüm bunu lastiksiz koysam bişi olurmu? Olmaz dedim kendi kendime hatta iyi olur dedim. Çünkü lastik demiri tutacaktır ve pervane dönerken zorlanacaktır. Sonra diğer lastiği üst tarafa koydum. çalıştırdım. Çok hafif bi tırlama geldi ama zor duyuluyordu. Fakat 3/1 gibi bir oranla güçlendi. :basardim:

Yorumlarınızı bekliyorum. :cekingen:

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Habersiz Gelen Yardım!

Motorun içindeki miknatıslı pervane sürtünerek çalıştığından dolayı, çok kısa sürede filtren bozulacaktır.

Kaybetmiş olduğunuz lastikler, seramik mili merkezlemeye yarıyorlar.

3. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Habersiz Gelen Yardım!

Ama o lastikler olmadanda oturuyor yerine sadece çok az bir ses çıkıyor. Yarım mm gibi bi ölçülerde kayıyor bu etkilermi? :(

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Habersiz Gelen Yardım!

Miknatıs bölümü, plastiğe sürterek çalışıyordur, zaman ile aşınmaya sebebiyet verecektir. Zaten sesten bu anlaşılır.

Miknatıslı pervane ve plastiğin, çalıştığı alan boşluğu yarım mm bile yoktur zaten.

5. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Habersiz Gelen Yardım!

motoru yorma ihtimalide var tabiki

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Habersiz Gelen Yardım!

Ve bunların akabinde iç filtren bozulacaktır. Filtrelerin içindeki hiç bir şey boşuna orda değildir Ali. Adamlar koymuşsa bir bildikleri var elbet. Yoksa niye koysunlar değil mi kardeşim ?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Habersiz Gelen Yardım!

Fazlalık onlar fazlalık. aliye:gif

Sayfayı Paylaş