1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hafta sonu geizisi

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde reis tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhabalar,kendi atölyemi kurduğumdan beri,(yaklaşık 1,5 sene) tek bir gün dahi tatil yapamadım.Ve artık bünye iyice yorgun düşünce iki günlüğüne de olsa bir kaçamak yapayım dedim.Mahalleden arkadaşım olan Suat ın Kocaeli Gölcüğe bağlı Halıdere kasabasında mütavazi bir yazlık evi var.Çoluk çocuğu topladığım gibi basıp gittim oraya.

Halıdere, İstanbul Pendik e ( benim bulunduğum yer) 90 km uzaklıkta nezih,güzel bir sahili ve yemyeşil ormanlara sahip,genelde emekli insanların yaşadığı küçük bir kasaba.Suat oraları hep anlatırdı ama bukadar güzel bir yer olacağını tahmin etmemiştim açıkcası.

Halıdere den birkaç kesit.

Köy kahvehanesi.

Yukarlarda ormana çoluk cocuk bir gezi yaptık.Bol bol meyve ağaçları vardı.Kiraz,erik,dut,ceviz aklınıza ne gelirse.Biraz meyve topladık ve çevreyi gezdik.O sırada telefonumu yanıma almadığımdan resim çekemedim. :(

Ertesi gün biraz yüzdükten sonra balığa çıktık. Halıdere nin girişinde güzel bir iskele var.Buraya normalde feribot geliyormuş ama bu aralar nedense seferleri iptal etmişler.Sanırım fazla yolcusu olmadığından olsa gerek.İskeleye bağlı bir su tankeri vardı ve bizde buradan balık yakalayalım dedik.

Önce yem yapmak için bu dubanın dibine dalmak zorunda kaldık.

Midyelerimiz.

Bu yakışıklının adı Eren. Eren Suatın oğlu ve sürekli babasıyla balığa çıkar. Bu sebeple oldukça iyi bir balıkçı diyebiliriz. Sağolsun ben yem takmaya sinir olduğumdan benim oltanın yemlerini Eren taktı her seferinde. :) Tabi gene yakaladığımız balıkları iğneden çıkartmakta gene onun işiydi.

İlk balığı Suat çekti. Maaşallah çok güzel bir kaya balığıydı. :D

Sonrasında ben.

Bu yakışıklıda benim ortanca oğlum İlker. İlker hayatında ilk defa eline olta alıyordu ama Erenle ikisi Suat la benden daha çok balık yakaladı.:der:

Epey balık yakaladık dün. Bolca mezgit vardı. Ama işin sonunda yağmur bastırınca malzemeleri topladık ve oradan ayrıldık.İyice ıslandığımızdan yakaladığımız balıkların resminide çekmeyi unuttum.:an:

Güzel bir hafta sonu olmuştu bizler için.Aslında yorgunluk atmaya gitmiştim ama yüzmekti,orman gezisiydi,balık tutmaktı,sabah yürüyüşü vs derken dahada yoruldum.:) Ama stres atmaya iyi geldi.1,5 sene bayramlar da dahil hergün çalışmış biri olarak bu kısa tatili fazlasıyla hak etmiştim.Bu kısa tatil bana gene 1-2 sene gider artık .:D

Courageous, METİN SUVAR ve fth-94 bunu beğendi.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Hafta sonu geizisi

Güzel Paylaşım Olcay Abi, ticaret zor iş bende 6 yıl uğraştım dediğin gibi 6 yılda belki 10 gün tatil ya var ya yok. Yalnız o tempoya o balkon biraz fazla çıkmış sanki abi profilden aldırma bir daha resimleri :F :D. Neyse bu sefer stres atmışsın bir dahaki izinde de inşallah vücut yorgunluğu atarsın.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balkonu hiç sorma Bekir.:D Aslında yediğim içtiğim yok ama kullandığım ilaçlar fena kilo yapıyor.:der:

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Geçmiş olsun Abi; inşallah o ilaçları kullanmanı gerektiren hastalıklarından kurtulursun biran önce :(

reis bunu beğendi.
  5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Olcay abi sessiz sakin kendi halinde bir yer gibi görünüyor fotoğraflardan.

Stres atmak için balık tutmak ve yüzmek gerektiğini düşünüyorum. Bu aktiviteleri yaparken kendimi kaybediyorum diyebilirim. İnsan herşeyi unutup gidiyor...

Babamda senin gibi abi. Eğlence sektöründe olduğu için sadece pazartesi günü izin kullanabiliyor. Onda da şöyle oldu böyle oldu diye çağırıyorlar işyerine. İnsanın en azından haftada 2 gün izni olması gerekli.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Haftada iki günü boşver Fatih.Ben ayda iki güne razıyım ama oda olmuyor.:) Balık tutmak çok fazla benim harcım değil.Zira oltayı atıpta boş çektiğimde daral geliyor.:der: Birde ben boş çekipte bizim fırlamaların dalga geçmesi yokmu,ikisinide gemiden denize fırlatıyordum Suat beni tutmasa.:D Yani çok sabırsız olduğum için balık tutma işi pek bana göre değil. :der: Ama tam bir yüzme hastasıyımdır orası ayrı. Yazın her sabah saat 07,00 de evden çıkar,Tuzladan denize girip 1 saat yüzer ve saat 08,00 - 08,30 gibi atölyeyi açarım.Yani hemen hemen her sabah en az 1 saat yüzerim.Zaten oda olmasa iyice daral gelir bana.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Allah yardımcın olsun diyeyim abi. İnşallah işlerin yoluna girer bol bol izin yaparsın :)

Ben çok severim balık tutmayı. Boşta çeksem doluda çeksem farketmez :)

reis bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah, tam benlik işlermiş Olcay. Sen zaten bulup çıkarırsın hep bu tarz yerleri. Balık var mıydı bari? Ellerine sağlık fotoğraflar için.

reis bunu beğendi.
  9. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hocam masallah elalem balığa cıkmak için kayık kiralar sen tankerden asagısına binmiyorsun..

reis bunu beğendi.
  10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ağbi evdeki bilgisayarım bozulduğu için şu an fotoğraf yükleyemiyorum.Ama geçen hafta babamla Kırklareli Kıyıköy/büyük morto koyu, çilingoz ormanlarını filan gezdik.Yükleyebileceğim bir yer olduğunda yüklerim fotoları cennet gibi yerler harika yerler ağbi.Akvaryum için acayip güzel kayalar buldum ama yanıma alıp getirmedim yayan gezip gördüğümüz için.Tamda Temel ağbiye görede yer.Tuzlu su için birkaç mercan şeşidi ve güzel yosun çeşitleri gördüm.Suyu okadar berrrak ki bence çok güzel şeyler çıkabilirde sonuçta doğal kalmış nadir yerlerden biri zaten araba giremiyor 5 km yürümüştük...

reis bunu beğendi.
  11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi balık vardı.Epey yakaladık zaten.Aslında dahada yakalardık ama yağmur yağınca bıraktık.Birde sıkılmıştım açıkcası.Oltayı çek at gına gelmişti yavaştan. :D Hele yemide ben takmış olsaydım zaten okadarda dayanamazdım. :D

Mesut hocam bilirsin eski tankercilerden olduğum için tankerden aşağısı kesmiyor ne yapayım.:)

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Olcay hocam maşAllah iyi bir stres atmışsındır.Resimde birde karın bölgesinde serbes kas yapmışsın:D

13. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Teessüf ederim Bekir,o balkon değil Türk kası saat:gif.Bu arada 27,06,2011 tarihinden sonra Halıdere sahilinden hiç balık çıkmamış,kasaba sakinleri Olcay abiyi arıyorlarmış.:F

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İsmail ne yapalım biz parayı yastık altı yapmıyoruz. O karındaki kaslara az mı yatırım yaptık. :D

Metin zaten kolay kolay gidemem bir daha oralara.İşlerden fırsat bulursam seneye artık.O zamana kadar da unuturlar beni.Sıyırırız dayak yemekten yani .:D

15. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Olcay Hocam güzel bir hafta sonu olmuş, birde balıkların fotoları olsaydı :)

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam hiç sorma yaa.:( Yağmurdan kaçtık o telaşe ile resim çekmeyi unuttum. Tam aklıma geldi evdeyken.Dedim şu balıkların bir resmini çekeyim.Ama birde baktımki bizim balıklar tavada kızarıyor.:D Kaçırdık yani.:)

17. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Harika olmuş olcay abi bende Bandırma'da balığa giderdim mesaiden sonra 8' e kadar bir tava istavrit yapardım.Balık tutmaktan daha güzel bir stres atma yolu herhalde yoktur.Yaşadığın yerde deniz olucak hocam onu bilririm onu söylerim...

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erman aynı lafı ben her zaman söylerim.Deniz olmayan bir yerde şahsen yaşayamam ben.Yüzmesende,balık tutmasanda denizi görmek bile rahatlatıyor insanı.

19. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

dans:Denizi olan bir yerde doğdum, denizi olan bir yerdede yaşlanmak amacındayım.:crazy1:dans:

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Diyarbakırda ne işin var o zaman Erman ? :)

Sayfayı Paylaş