1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Haftanın Akvaristi Soru ve Öneri Başlığı

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar,

Aklıma geldi bir danışmak istedim sizlere. Tüm forumda bir eğlence ve katılım olacağından sizlerle üzerinde fikir alış verişi yapmak daha doğru ve güzel olacak.

Forumdan Her hafta haftanın akvaristini seçsek nasıl olur ? Seçilen arkadaşımızın avatarının üzerine bir kupa koyarız ve sağ bloklarda ' Haftanın Akvaristi' olarak bir bölüm açarız.

Dedim kardeşim bir forum bu kadar mı kavgasız gürültüsüz olur. Biraz birileri birilerine kızsın, ne bileyim ortalık şenlensin, bana oy attın, yok atmadın biraz bu tarz hareket olsun. Yönetim olarak kaşıntımız tuttu da. :D

Her hafta bir konu açacağız tarih koyarak ve konu üzerine anket açacağız. Ankete girmek isteyen beni ekle mesajı atacak konunun altına. Fakat herkesi ankete koymak zor olabilir fazla olursa yani katılmak isteyen. Bu yüzden acaba ön anktet yaparak bu arkadaşlar arasından 10 kişi belirlemek mi yoksa katılmak isteyen herkesi ankete eklemek mi gerekli sizce ?

kerem11, Erman Pehlivan, gizem_35 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Abi bence çok güzel bir fikir.Katılıyorum bu kadar sakin forum olmaz.Karışsın ortalık :sar:

Herşey güzel bence.Ancak bir önerim var.Ankete katılacakları yönetim belirlesin yoksa her önüne gelen katılır.Haftanın Akvaristi yarışmasının aday aday adayları için anket yaparsınız.Yönetim belirlesin ve oylamaya sunsun.Her hafta bir kişi haftanın akvaristi olsun ve kupa konsun avatarına.Daha sonra 4 haftanın akvaristi ayın akvaristliği için yarışsın.

Bence böyle yani yine siz bilirsiniz. :hasta:

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu etkinliğe akvaryumu ve balığı olmayan akvaristlerde katılabiliyormu abi?:F

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi her zamanki gibi güzel fikirlerinden bir tanesi :)

Ama kimin katılacağını oylama yaparsanız hemen hemen birinci olacak arkadaş belirlenmiş olur.

Benim önerim şu şekilde. İlk önce anketekaç kişinini katılacağı kararlaştırılacak yönetim arasında. Mesela diyelim 15 kişi. Konu açılacak. İlk ismini yazdırabilen 15 kişi yazdıracak yazdıramayanlar ise bir hafta sonraki ''haftanın akvaristi '' konusunu bekleyecek.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Temel abi neye göre seçeceğiz haftanın akvaristini ? Paylaşımlarına göre mi , yoksa kankalığımıza göre mi ? :D

6. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Hafta çok kısa bir zaman dilimi,hiç değilse ayın akvaristi olsa daha iyi olmaz mı?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Serdar abi ayın Akvaristi de olur tabi niye olmasın. Bir ay da bana uzun geldi sanki. Mesela bu haftanın akvaristi belli olduğunda diğer haftanın oylaması başlar ve isteyen tekrar katılabilir. Sonuç olarak paylaşımlarına bakılarak belirlenecek ve hak eden kazanacak. Hani ben açıkcası daha aktif bir dönüşüm olur diye düşündüm.

Aylık olursa kazanana hediye de verilebilir. Sizlerin düşünceleri doğrultusunda sonuç olarak hareket edeceğiz.

Hüzeyin tamamen paylaşımlara bakılacak tabiki, kankalık sökmez.

Güven'in önerisi çok hoşuma gitti mesela benim.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Hareketliliğin sağlanması için ben de haftalık olmasını uygun buluyorum. Ama tabi çoğunluk ne derse ona göre bişeyler yapacağız. Eğlenceli olacağı kanaatindeyim.

9. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Temel abi tabi söz yönetimin ancak dediğim gibi olursa hem hareketli ve eğlenceli olur hemde ayın akvaristine ödül verilebilir.

Ve şunu da eklemek istedim.Anketlerde Hüseyin abinin dediği gibi yani kankalık durumu olabilir.Onun için sadece anket sonucuna bakılmasın.Anket sonucu + yönetimin oyu :ay:

10. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Temel abi, hep yöneticiler alır ama yarışı. :F

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne kadar üzücü değil mi ? Yönetici forumdan hiç birşey almaz, kazanmaz, cepten harcar, insan kahrı çeker, nazlara katlanır, herkesin akvaryumunu kendi akvaryumu gibi görür, elini taşın altına koyar, sorumluluğu yüzünden alttan alır ve bunlar yetmezmiş gibi en paylaşımcı onlar olur.

Hani diyorum burası babamızın malı değil hiç birimizin, hepimizin ortamı, neden yöneticiler kazanır da üyeler kazanmaz ? Taşın altında nazik elleriniz mi ezilir ? Buradaysanız, seviyorsanız gelişimine katkınız olacak. Hep bana Rab bena herkese yakışmaz...kendinize yakıştırmayın.

:hepiniziseviyorum:

12. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Peki Temel abi senin de aklında bir sistem oluştu mu? Nasıl yapmayı düşünüyorsun organizasyonu?

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yöneticiside kazanacak üyeside. Zaten tüm paylaşımlara değil o haftalık paylaşımlara bakılacak yanılmıyorsam ?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz daha fikir gelsin bakalım ondan sonra şekillendirlim. Şu ana kadar haftalık olması ve konu altına katılmak isteyenlerin istek mesajı sonrası ankete ekleyeceğiz. Eğer katılım isteği 10 kişiden fazla olursa ilk 10 kişiyi ankete alıp diğerlerini sırasınca bir hafta sonraki ankete otomatik ekleyeceğiz.

Yönetimin katılacak arkadaşları seçmesi doğru olmaz çünkü yeni üye olan bir arkadaşımız o hafta hepimizi geçebilir, böyle bir gerçek var. Bu yüzden katılmak isteyenleri ilk 10 kişi olarak alır anketi açarız.

Nasıl ?

Eğer mutabık kalırsak bu akşam konuyu açarız.

15. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bilemiyorum hocam bana biraz garip geliyor.Konu altına bende ankete katılmak istiyorum mesajını yollamak değişik geldi :smiley33: Sonuçta benim gibi düşünmeyenler illa olacaktır.Ancak sanki beni de ekleyin haftanın akvaristi olmak istiyorum der gibi.Bir hırsımız varmış gibi...

Sistem çok güzel.Ancak bence tek sorun bu konu altına kişilerin istek mesajı göndermesi.Neyse portal doğru yolu bulur nasılsa :ay:

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hııım :smiley33: Bunu düşünmemiştim. Sanırım o zaman biz ankete ekleyeceğiz kişileri. Bilgi veririz kattık diye ve akıllı ol rezil olma der gaza getiririz. :D Tamam bu şekil daha mantıklı.

Konu açar kişileri ekleriz ve o hafta sonuna kadar oylar kullanılır. Anketi kilitlemeye gerek yok sanırım. Kişlerin kendine vereceği oy olursa geçersiz olur.

17. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Evet abi en mantıklısı.Siz kişileri ekleyin ve özel mesajla akıllı ol diyin :D Daha sonra hafta sonuna kadar oylansın ve her hafta bir akvarist seçilsin.

Ay sonunda ödüllü Ayın Akvaristi konusunda düşüncelerin neler? Aslında 4 haftanın kazananı bir oylama ile ay sonunda Ayın Akvaristliği seçimine tabi tutulsa iyi olur.Ödül dediğime de bakmayın.Avatar üstünde atıyorum 09.2010 Ayın akvaristi ve bir kupa.Nasıl olur abi ...

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet kupası olacak ve bir hafta taşıyacak ünvanıyla. 4 haftanın galibi ayın akvaristliği için oylanacak. Güzel bu tamamdır.

19. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Ayın akvaristine de bir kupa örneğin haftanın akvaristine mavi ayın akvaristine kırmızı kupa.Haftanın akvaristi 1 hafta ayın akvaristi 1 ay taşısın.

Peki şu soruyu sorayım da şimdiden açıklığa kavuşsun.Örneğin sen normal üyesin.Yönetim seni seçti ve ankete koydu.Ancak üyeler seni seçmedi.Yönetimin seni bir diğer yarışmada seçeneklere ekleme şansı var mı?

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bende bu şekilde diyordum işte Temel abi. Ankete katılmak isteyen kişiler başlığın altına mesaj bırakır. İlk 10 kişi ankete alınır ve yarışma başlar. Takip etmek gerekir hemde böylece. Biraz daha hırs, heyecan ve takip olur. :F :F :F Ama bu hafta katılamayanlar bir haftaki sonraki listeye direk eklenirseler karışıklık olabilir diye düşünüyorum. Çünkü ilk konuya bir sürü kişi mesaj atacaktır ve haftalarca sıra olur öyle olursa. Yakalayan katılsın bence öyle daha zevkli olur.

Sayfayı Paylaş