1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hak Edilene Bir Adım Kala

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Öncelikle tüm Akvaryum Portalı üyesi arkadaşlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Yola çıktığımizda alanında en iyi ve en büyük akvaryum forum sitesi olacağımızı üst menüdeki 'Hakkımızda' yazısına eklemiştik.

  Dünyanın en iyi site istatistik verilerini tutan Alexa verilerine göre alanında en iyi site olmaya bir adım kaldı.

  Önümüzdeki site olan akvaryum com Türkiye'deki ilk ve en eski akvaryum forum sitesi. Hobicisi fazla olan tatlı su alanında ağırlıklı ve ilk site olma avantajı yanında büyük oranda tatlı su ve aktif olmayan tuzlu forumları olarak devam ediyor. Biz sadece deniz akvaryumuna ağırlık verme kararı alarak bu yönde ilerliyoruz.

  Diğer tüm tuzlu su olarak açılmış eski forumlar dahil eski ve yeni forumların tamamı çok geride kalmıştır.

  Ölçüler:

  Günlük tekil ziyaretçi sayısı
  Ziyaretçilerin geri gelme oranı
  Ziyaretçilerin sitede kalma süreleri
  Üye olurken girilen tahsil düzeyleri
  Üye yaş ortalaması
  vb.

  http://www.alexa.com/topsites/category/Top/World/Türkçe/Eğlence_ve_Yaşam/Evcil_Hayvanlar/Akvaryum

  1. Sırada görüşmek üzere, herkese verdiği değer için tekrar teşekkür ediyoruz. temo19
   
  Humility, ka2n, Osman.34 ve diğer 22 kişi bunu beğendi.
 2. Önder.

  Önder.

  Mesajlar:
  281
  İsim:
  Önder ÖZTÜRK
  Maşallah daha iyisi olacak inşaallah. .
   
  YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
 3. helios2007

  helios2007

  Mesajlar:
  738
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Güneş Erol
  Çok güzel bir haber. Paylaşım için teşekkürler.
   
  YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
 4. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Göğsüm kabardı ne diyeyim, bu haber insanı daha çok hırslandırıyor inşallah yakında 1. olacağız.
  Deniz akvaryumu olarak düşünürsek zaten birinciyiz ve birde şöyle düşünürsek doğal olarak insanlar araştırmacı ve geneli durmaz yani zamanla hepsi denize gelip birinci olacağız, birde Türkiyemiz genel olarak kalkınacak refaha erecek hele ki 2023 den sonra çoğunluğun deniz akvaryumu otomatikman olacak.
  Arkadaşlar bu bilgileri Tarih okuduğumdan biliyorum...:D
   
  Tuğçe, ka2n, Osman.34 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 5. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.661
  Yer:
  ankara (aydın)
  Hep beraber el ele son bir adıma doğru yürüyoruz, buradan öncelikle bu portalı kurup bende bağımlılık yaptıranlara :) sonra da bütün üyelerimize verdiği destekten ötürü teşekkür ederim.
  Portalı seviyoruz ama gerçekten seviyoruz.:portaliseviyoruz:
   
  ka2n, Osman.34, YMR_AY ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 6. -doctore-

  -doctore-

  Mesajlar:
  1.352
  Yer:
  Samsun-BAFRA
  İsim:
  muhammed yıldız
  Her ne kadar tatlı sucu olsam da burayı ben de çok seviyorum. Gerçekten kaliteli içeriğe sahip, alanında başka yerlerde aranmaya gerek bırakmayan, tek başına bir kaynak diyebilirim. Tuzluyu da az buçuk ucundan tattığım için biliyorum. :)
   
  YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
 7. cimlikaya

  cimlikaya

  Mesajlar:
  2.268
  Yer:
  İST.
  İsim:
  Teoman Çimlikaya
  Akvaryuma işenerek buralara gelinmesi nekadar doğru ve güzelse 2023 tarihinde herkesin deniz akvaryumu olacağını söylemek yanlış diyorum.
   
 8. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Elbette üye kalitesi diye bir kavramda var, her ne kadar bunu ayırmak zor gibi görünse de aslında yönetim açısından yazılan tüm mesajları kontrol etme iç güdüsü tüm arkadaşlarda olduğundan yazılan mesajlardan ve düzenlemeye gerek olmayan her açılan satırda bunu anlamak o kadar kolay oluyor ki bilemezsiniz. Son mesajı yazan Muhammed'i baz alırsak (arkasından da arkadaşlarla konusu olup konuştuk) tatlı suya yazsın veya nereye yazarsa yazsın bir konuya hakimiyet hissi alırsınız, bir kalite kokusu alırsınız. İşte bu noktada eğer böyle bir üye tatlı sucu dahi olsa emek verilen içeriğe gerçek hakkını veriyorsa o platformun korkmasına asla gerek yoktur.

  Alıntı konu yayınlandığında öcü görmüş gibi olan yegane forum olmak ayrı bir güzellik bence. Ne olursa olsun demeden, ödün vermeden bunları silmek, forum arşivine taşımaktır zamanın getirdiği kalite.

  Statüler her ne kadar küçük bir nişan olsa da, burada çok iyi işleyen yapı var, anında moderasyon (Düzenleme) kabiliyeti ne kadar iyi olursa olsun bence önemli olan yapıyı sizler kuruyorsunuz.

  Yeni üyeler takip edilmeli, doğal yeni üye ve tanınmayan üye.

  Müdavim üyeler kısmen ediliyor çünkü gerçekten toleransımız yüksek olduğu için (kişisel saygıdan yoksun olmayanlara) halen imala konusunu düzeltemeyenler olabiliyor, imla konusunda günlük yazılan mesaj sayısı bu denli yüksek bir forumda bu kadar iyi olması konusunda ben yine sizlere ve yönetici arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum.

  Özel üyelerin yazdığını veya konusunu merak ediyorsan okumak için girersin, kontrol için arkana bakmana gerek yok. Ne güzel ki hiç yanılmadık.:)

  Üstad üyeler için aynen geçerli.

  DIY gurubu için aynen geçerli.
   
  ka2n, Osman.34, MESUT_KERİM ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
 9. murat parin

  murat parin

  Mesajlar:
  2.264
  Yer:
  pendik/istanbul
  İsim:
  murat
  Temel abi forumun ve üyelerin kalitesi aşikar. Başkalarının hatırlatması sadece gururumuzu okşar.:portaliseviyoruz:
   
  MESUT_KERİM, helios2007, YMR_AY ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 10. m.avcıoğlu

  m.avcıoğlu

  Mesajlar:
  1.540
  Yer:
  bayrampaşa/istanbul
  İsim:
  Metin Avcıoğlu
  İstatistikler her zaman doğru sonucu vermez biz gönüllerde zaten birinciyiz :portaliseviyoruz:
   
  Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
 11. King Elvis

  King Elvis

  Mesajlar:
  1.659
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Aşkın Önver
  Nice paylaşımlara...Başarılara.
   
  veysel ve helios2007 bunu beğendi.
 12. Deathgrip

  Deathgrip

  Mesajlar:
  38
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Ömer Tanrıkulu
  Merhaba,

  Birkaç detayı belirtmeden edemedim. Amacım kimseyi kırmak, tartışma çıkarmak değil.

  - Son 9 yılı tuzlu su forumlarında olmak üzere 11 yıldır internet üzerindeki akvaryum forumlarında yazmakta olan,
  - Bilyap, İSAK, Akvaristler Derneği, Aquaristforum tatlı su/tuzlu su karışık olan forumlarda, tuzlu su olarak da Deep'n Blue, Reef Merkezi, Resif Bölgesi, Mercan Dünyası forumlarında fazlasıyla aktif olan, genellikle bilgi amaçlı mesajlar/yazılar yazan,
  - Hobinin aktif zamanında buluşmalara ve panellere katılmış, Akvaristler Derneği ve Akvaryum Dünyası Dergisi'nin kuruluşuna şahit olmuş,
  - Türkiye'nin ilk akvaryum yarışmasını düzenleyen ekipte yer alan (ADD Dergisinde ilk akvaryum yarışması olduğuna dair kanıt mevcuttur),

  biri olarak yazıyorum bunları. Yazacağım şeyi dikkate almanız açısından belirtmek istedim. Bunları yazmaktaki tek amacım budur, aklınıza kötü bir şey gelmesin.

  Öncelikle Türkiye'deki en eski akvaryum forumu Bilyap'tır. Bilyap forumlarını gezerseniz 1999 yılında atılan mesajları görebilirsiniz. İSAK kurulmadan önce hobiciler Bilyap üzerinden yazışıyorlardı.

  İkinci ve son belirtmek istediğim şey ise hesabınızda bir yanlışlık olması. Bu forumda 283970 mesaj mevcut. Bu mesajların 108414 tanesi Tatlı Su forumlarında atılmış. Yani forum içeriğinin %40'a yakını tatlı su ile ilgili mesajlardan oluşuyor.

  İlanlar hariç Tuzlu Su bölümlerinde 3152 başlık açılmış.

  4.sırada yer alan şuanda (kapanan Deep'n Blue forumlarını saymazsak) Türkiye'nin eski tuzlu su forumunda ise 360.045 mesaj mevcut. Ayrıca bu forumun tuzlu su bölümlerinde 11671 konu mevcut.

  - 175556 mesaj
  - 360045 mesaj

  - 3152 başlık
  - 11671 başlık

  Tuzlu su olarak açılmış eski forumlar dahil eski ve yeni forumlar çok geride kalmıştır derken biraz haksızlık etmiyor musunuz? Şuanki mevcut durumda içerğin %40'ı tatlı sudan oluşmasından dolayı bu forum da Akvaryum.com ve Akvaryumforum.com gibi tatlı su/tuzlu su karışık kategoride değerlendirilmesi gerekmiyor mu?

  Bugüne kadar 11 yıldır forumlar üzerinden sadece 1 kişi ile problem yaşadım. O da canlı alışverişi sırasında yapmadığım bir şey ile suçlanmamdan dolayıydı. Kavga dediğim de yüz yüze veya telefonla değil, forum üzerinden. 11 yılda da sayısız insanı tanıma şansım oldu. Buradan da nasıl bir insan olduğumu çıkarırsınız diye düşünüyorum. 11 yıldır da gönüllü olarak yazıyorum internet üzerinde. 1 lira dahi bir çıkarım yoktur yazdıklarımdan dolayı. Bir de o foruma bakarsanız moderatör olduğumu göreceksiniz. Moderatör olalı 43 gün oluyor. Uzun zamandır tanıdığım bir insanın teklifini kırmak istemedim. Yani moderatör olduğuma takılmayın lütfen, 9 yıl boyunca normal bir üye olarak yazdım o forumda. Başka forumlarda da aynı şekilde.

  Mesajımı silerseniz de canınız sağolsun. Hiç üzülmem, darılmam. Umarım medeni bir şekilde konuşabiliriz.

  Saygılar,

  Ömer
   
  Montimahir bunu beğendi.
 13. harfuzmani

  harfuzmani

  Mesajlar:
  6.001
  Yer:
  Bursa
  Ömer Bey portalda bilmiyorum ne kadar vakit geçirdiniz ancak yeterince vakit geçirirseniz yazdığınız bu ve benzeri mesajların silinmeyeceğini net şekilde anlarsınız.Ayrıca mesajınızın dikkate alınması için kim yahut nerelerde ne kadar vakit geçirdiğinizin de bir önemi olmadığını, sadece düzgün ve samimi mesajların kayda alındığını göreceksiniz.

  Rakamlardan anlamam gerekli cevaplar illaki verilecektir, ancak Temel abi yahut yönetimdeki bir başkası babamın oğlu değil.Burada cidden başka forumlarla kıyaslanmayacak kadar ciddi ve samimi bulduğum için yazıyorum.
   
  ka2n, YIKIKTEMO, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 14. Erdal

  Erdal

  Mesajlar:
  4.027
  Aynen biz burada yeni üyeye de, eski üyeye de kardeşimiz abimiz gibi yaklaşıyoruz. Kendi adıma söyleyebilirim ki bana da öyle yaklaşılmıştı. Ömer bey eski üye ama sadece 5 mesajı var son 4 yılda. Sanırım bu formu aktif olarak kullanmıyor. Kullandığı zamanda sadece ilan açmak için uğramış sanırım.
   
  ka2n, m.avcıoğlu ve Önder. bunu beğendi.
 15. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Ne diyeyim bilemedim, demek doğruymuş meyve veren ağacın taşlanması, birde şunu söyleyeyim çalışın sizinde olur...
   
  Tuğçe, m.avcıoğlu ve Önder. bunu beğendi.
 16. Deathgrip

  Deathgrip

  Mesajlar:
  38
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Ömer Tanrıkulu
  Taşlama nerede var Alparslan Bey? Gayet mantıklı bir şey söyledim. Bunu da kibarca belirttim.

  Samimiyetiniz konusunda şüphem yok. Anlayışınız için de ayrıca teşekkür ederim. Foruma, sizlere sonuna kadar saygım var. Herkesin hayattan beklentileri, hoşlandığı şeyler farklıdır. Kişi kendini nerede nasıl mutlu, rahat hissediyorsa orada olsun. Mesela bambaşk bir örnek; eski ve tecrübeli üyeler forumlara artık eskisi gibi girmiyorlar. Giren olursa da kalabalık forumları tercih etmiyor. Bu da bir tercihtir. Hepimizin sonuna kadar saygı duyması lazım.

  Alpaslan Bey herhalde beni yanlış anladınız. Tekrarlıyorum, amacım sadece hatalı olduğunu düşündüğüm 2 noktayı belirtmekti. Bu şekilde yapmadığım şeyler hakkında suçlanacaksam lütfen 2 mesajım da silinsin. Kimsenin düşmanlığını kazanmaya niyetim yok.

  Ömer
   
 17. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.661
  Yer:
  ankara (aydın)
  Ömer bey öncelikle mesajınızın silinmeyceğine emin olabilirsiniz. Samimi şekilde olan ve kırıcı, küfürlü vs daha genişletmeye gerek yok mesajlarınız silinmez.
  Bizi az veya çok takip ediyorsunuz bunu bilemem ama yazdığınız mesaj sayısına göre takip etmiyorsunuz bana göre.
  Takip etseydiniz en üst mesajda yazılanların doğru yönde kesinlikle ve kesinlikle kişileri yanıltmak, doğru yönden uzaklaştırmak gibi düşüncelerle değil samimi ve hala içimizde var olan heyecanın devam ettiğini ve edeceğini gösteren ibareler olduğunu anlayabilrsiniz.

  Zaten bu şekil mesajların geleceğini kendi adıma söylüyorum tahmin etmekten öte bekliyordum. Kesinlikle bizler burada oldukça hevesimiz heyecanımız aynı ilk günki gibi devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

  Bu yazdıklarım yönetici vasfımla yazılmış değil Deniz Akvaryumu Portalı üyesi olarak yazılmıştır.

  Tekrarlıyorum, portalı seviyoruz gerçekten ama gerçekten seviyoruz.
  :portaliseviyoruz:
   
  ka2n, TencoMelih, m.avcıoğlu ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 18. Deathgrip

  Deathgrip

  Mesajlar:
  38
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Ömer Tanrıkulu
  Evet mesaj sayımdan da anlaşılacağı üzere düzenli takip etmiyorum.

  Söylediğim gibi foruma ara ara bakıp çıkıyorum. Bu başlığı gördüm ve yazma ihtiyacı duydum. Üstü kapalı mesajlara da gerek yok. Benim hiçbir foruma bağlılığım yok. İsterseniz dünyanın en büyük forumu da olabilirsiniz. Tebrik eder geçerim. Bununla ilgili bir merakım, takibim yok. Siz de bundan emin olabilirsiniz.
   
 19. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.661
  Yer:
  ankara (aydın)
  Benim mesajımı üstü kapalı olarak söylüyorsanız, portal haricinde de beni tanıyanlar iyi bilir ki hiç bir zaman imalı üstü kapalı laf söylemem. İçimde ki neyse söylediğimde odur sizde bundan emin olabilirsiniz. Hatta yazdığım bütün mesajları önünüze dökme gibi bir imkanım olsa yakından tanımanıza bile gerek yok olduğunuz yerden okumanız kafi gelir.
   
 20. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  En güzel hareket olurdu...
   

Sayfayı Paylaş