1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hak Edilene Bir Adım Kala

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Resif bölgesi sitesinde moderatör olmanızın önemi yok, her ne kadar orada bu işi geçmişte yapanlar hep akvaryumcu dükkanı açmış olsa da, herkesi aynı kefeye koymayız ve bu işin gönüllü işi olduğunu, sevgi ve emek içerdiğini de biliriz.

Siz bu forumu takip etmiyorsunuz, sanırım orada bilmem kaç mesajı olan 'akvaryuma işemek diyor, lahana diyor vs diye düşünenlerden birisiniz veya değilsiniz. Bu forumun ilk 20. mesajı içinde yer alan bir mesajı 7 yıl sonra unutmayanlar , bunu düşünenler gerçek paylaşımın her konuyu tartışmaktan geçtiğini anlayamaz...Geriye kalan 284.000 mesajın içinde altını çizerek yazıyorum bu forumdaki bilimsel makalelerin, bilgilerin içinde boğulur giderler. Gerçek hobici olduğunu lanse edenlerin elini vicdanına koyarak pencerenin tamamını görmesi gerekir, aksi halde inandırıcı olamaz ve burada kimse de bunları takmaz.

Burası hiçbir zaman tatlı su forumu olamadı, her ne kadar bu yönde karışık açılsa da deniz akvaryumu her alanda ağırlığını koyarak artık forumun adının, açılımının artık deniz akvaryumu forumu olmasını sağlamıştır.

Yönetim odasında alınan karar şöyle; tatlı su konularını başka tatlı su forumlarına ve sitelerine yönlendiriyoruz, konuları ilgisiz bırakabiliriz ki tatlı su paylaşımları tamamen bitsin. O forumları tamamen kapatmadık çünkü zamanında emek verenlere ayıp olacağını düşündük, bunu zamana bıraktık.

Son açılan 20 konu içinde 3 tatlı su konusundan azdır veya çoktur. Burasını karışık forum olarak lanse etmekle gerçekler gizlenmez ve özellikle sözünü ettiğiniz forumun Deniz Akvaryumu Portalı'ndan kaç yıl eski forum olduğunu unutarak bir şeyler yazmanız biraz gülünç oluyor.

Deniz akvaryumu konularının nerede daha aktif olduğuna bakın, bu konulara hangi forumda daha fazla mesaj yazıldığına bakın, orada kurulum konularının hayırlı olsunla başlayıp nasıl bittiğine, burada her kurulum konusunun ortalama 50 sayfaya yaklaşmadan sonlanmadığına, her kurulum konusunda farklı konular açılacak tartışmaların kişinin kendi konusunda nasıl yazışıldığına bakın öyle bunları yazın.

Adımız: Deniz Akvaryumu Portalı

Karşılama Mesajımız: En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Bizler nasıl sözünü ettiğiniz forumların toparlanmaya çalıştığını, imme kazanmaya çalıştığını, değişmeye çalıştığını çok iyi biliyoruz.:) Beni tanıyanlar çok iyi bilir ki, lafımı doğru olduğuna inanıyorsam esirgemem. Üretmediler, yattılar, ticarilere sırtlarını dayadılar derslerini aldılar. Bitti mi? Hayır.:) Zamanında insanları kazanmaya çalışmak yerine alay etmiş olmanın bedelini ödemek gerekir, borçlu kalmayı sevmeyiz bu aynen bilinsin.

Halep ve arşın meselesi, tatlı suyu çıkarsak da, öyle veya böyle hesaplasak da üstteki link ve veri gerçeği değişmez. Ürettik, çalıştık, tartıştık, paylaştık, hiçbir forumdan adam devşirerek forum kurmadık, kavgalar, entrikalar burada olmadı, hobi ve gerçek hobi yaparak bu noktaya geldik.

Yazık olmuş sizin gibi değerli birine oralarda, tabii benim fikrim.;)

ka2n, TencoMelih, Erdal ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Deathgrip

Deathgrip

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ömer Tanrıkulu
    Eyvallah o zaman. Birbirimizi tanımadığımız için yanlış anlaşılma olmuş olabilir.

Bahsettiğiniz olay veya olaylarla uzaktan yakından bir ilgim yok. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bugüne kadar 1 kişiyle problem yaşadığımı da bu yüzden belirtmiştim. Sizi kim tatlı su forumu olarak lanse ediyor bilmiyorum ama ben böyle bir şey yapmadım. Sadece mesajım içerisinde gördüğüm bir oranı belirttim. Tuzlu su forumuna ağırlık verdiğinizi zaten görebiliyorum mesaj trafiğinden.

Genel olarak anlayaşınız ve son cümledeki iltifatınız için teşekkür ederim. Yazık olma kısmı için de sizin fikrinizdir saygı duyarım, farklı düşünüyor olabiliriz. :)

Bu konuşmayı uzatmadan burada noktalayalım isterseniz. Daha önce belirttiğim gibi kimsenin beni yanlış anlayıp da hakkımda kötü bir izlenime kapılmasını istemem.

Ömer

3. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ömer bey Mercan dünyasında kim kime dum duma.Yöneticiler bile forumu takip etmiyor."Mercan dünyası 3 güne kapanacak" yazsanız yöneticiler görene kadar 3 gün geçiyor.

Resif bölgeside sizin mesaj yayınlayıp çalışma başlatmanıza kadar çok farklı değildi.

Bu iki siteye birçoğu ilanlar için girip çıkar. 100 kişi okur 3 kişi yazar.Portalda 100 kişi girer 70 kişi yazar.

Portalda yanlış bir mesaj 15 dk içinde düzeltilir.Birçok gönüllü ve sürekli online yöneticileri vardır.

Herşeyden önce burası bir web sitesi değil bir aile.Aileninde bağları ve dayanışması son derece güçlü.Son toplantıda bunu çok yakından gördüm.

Birçok forumda karşılaşılması zor Yağmur Hanım ve Gülsüm Hanım gibi çok değerli bayan hobici arkadaşlarımız var.

Açıkcası diğer sitelerin geleceğini pek parlak görmüyorum.

Resif bölgesi için harcadığınız çabayı ise ayakta alkışlıyorum.

ka2n, TencoMelih, Erdal ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  4. Önder.

Önder.

İsim:
    Önder ÖZTÜRK
    Portal gonullerin birincisi bana bu yetiyor ...

ka2n, Erdal, m.avcıoğlu ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Öncelikle bu bir başarıdır ve bu başarıda emeği geçen kurucusundan 1 mesajlı üyesine (Satış harici ;) ) kadar herkese teşekkür ediyoruz. Değerlendirme katagorileri açıkça belirtilmiş.İlk üçü bence bir forumu forum yapan kriterlerdir yani
    -Tekil ziyaretçi sayısı (Programlarla, botlarla nasıl hit artıtıldığını PC den anlayan az çok herkes bilir. Neyseki şuanki teknoloji onu ayırabiliyor )
    - Ziyaretçilerin geri gelme oranı
    - Ziyaretçilerin kalma süresi
    o yüzden sayılara takılmanın önemi yok ;)

Murat arkadaşımız da söylemiş bunu Biz (bütün olarak portal ailesi) bizi biliyorduk ama başkalarının bunu onaylaması gururumuzu okşadı sadece.

Forumlar günümüzün teknolojik kahvehaneleri. Anam babama kahveye gidiyorsun diye kızardı aradan bir kuşak geçti hanım da bana portala giriyorsun diye kızıyor :D :D Yani sosyal paylaşım alanları. Büyük olmak için farkedilmek için ne mi yaptık? Ana konu deniz akvaryumu olacak şekilde Hiçbirşey yaptık sadece kendimiz olduk içten olduk. Temel abi yeterince açık belirtmiş ama ben yine üstünden geçeceğim. Yeri geldi amonyak artımak için akvaryuma işe dedik yeri geldi eczacıya adını bile söyleyemediğimiz tozlardan sulardan mucizeler yarattık. Gider borusundan PS bozuk radyodan kontrol ünitesi yaptık. Bunların yanında imkanı olana en iyisini önerdik. Sponsorlarımızın arkasında durduk onlara yönlendirmeye çalıştık ama asla gebe kalmadık altında ezilmedik. En ufak bir maddi çıkarımız olmadan iyi niyetli her üyemize telefon dahil olmak üzere 7/24 yardımcı olmaya çalıştık ve büyük bir gururla söylüyorum ki emeğimizin karşılığını dostluk olarak geri aldık. Biz bizim bu hobiden aldığımız keyfi herkes alabilsin diye çalıştık çalıştık. Hit alalım ranta çevirelim diye ilan mesajı başına 100 mesaj yazacaksınız demedik ama her mesajı ilan olana da izin vermedik. Bizim gibi düşünen birçok anlamda gerçekten kaliteli insanlar (bu sadece akvaryum -balık bilgisi olarak algılanmasın) şuan bizimleler ve görüyorumki bu artarak devam ediyor.
    ....ve NOKTA
    Adsız.jpg

ka2n, TencoMelih, Erdal ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Olayı fanatiklik boyutuna getirmenin manası yok diye düşünüyorum.Herkes rahat ettiği yerde yazar ki buradakiler burada, bir başkası başka yerde vs.
    Ömer Bey'in dikkat çekmek istediği nokta sanıyorum yanlış anlaşılıyor.O rakamsal bazı veriler ile konuşmuş, karşılığında ne portalın kalitesizliğinden, ne yöneticilerin vs rahatsızlığını dile getirmemiş.Olayı bu boyutta değerlendirmeli, konuyu yanlış yönlere kaydırılmamalı diye düşünüyorum.
    Nitekim herkes kendince en iyi forum ya da mecrada vakit geçiyordur.

Herkes hangi takımlı olursa olsun bir gün Bursasporlu olacak;tabut örtünüz yeşil, kefeniniz beyaz.
    Fanatiklik yapayım dedim. :)

ka2n, TencoMelih, Deathgrip ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hakan bugünde yenilirsek geçiyorum ben Bursaspora ;)

veysel bunu beğendi.
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Bu konuya yazmamdaki amaç adımın geçmiş olması:) Yoksa hangi forum birinci yada sonuncu rakkamsal olarak ilgilenmiyorum.Akvaryum Portalına üye olduğum ilk günden beri beni aralarına kabul edip, gerektiğinde her konuda sahip çıkan, ellerini üstümden hiç çekmeyen, zorlandığımda bedensel olarak yanımda olmasalarda yürekleri yanımda atan tüm portal aileme teşekkür ederim.
    Eminimki pek çok sitede çok değerli bilgiler paylaşılıyordur.Buradaki atmosfere hemen hiç bir yerde rastlamadım.Burda bulunmak; sabah kapıdan çıkarken komşunuza günaydın demek gibi, x kişi bir kaç gün ortalıkta olmayınca nerelerdesin diye aramak gibi.Sanki klavye karşısında değilde kapıyı açıp bir odaya dalmak gibi:) Kısacası burda insan kendini özel hissediyor.İnsan hissediyor.

TencoMelih, helios2007, cimlikaya ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu sene bizde de iş yok.

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hakan Bursa forman varmiydi :D

Deathgrip ve harfuzmani bunu beğendi.
  11. Deathgrip

Deathgrip

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ömer Tanrıkulu
    Şöyle anlatayım;

Şehriniz hakkında bir yorum yapmak üzere risk alıp kapıdan içeri girdim. Kimseye hakaret etmeden, kimsenin huzurunu bozma amaçlı olmadan, kimsenin emeğine kötü söz söylemeden hatalı olduğunu düşündüğüm 2 noktayı belirttim. Açıkçası hırpalanma ihtimalini bile göze aldım. Çünkü forumlar arası diyalog hiçbir zaman olmadı bu ülkede. Forumların kuruluş tarihine bakarsanız çoğu kavgalar sonucu kurulmuştur. Bunu size bir gerçeği, tespiti belirtmek üzere yazıyorum. Amacım gönderme yapmak falan değil. İsterseniz bu forumların da ismini yazarım ama çoğunuz biliyorsunuzdur hangileri olduğunu. O yüzden bu duruma objektif açıdan, dışardan bakarsak forumlar arası diyalog olmaması gayet tahmin edilebilir bir durum.

Hikayeleştirme kısmına dönersek, kimsenin mesajları içinden çekip alıntı yapmayacağım ama kılıçlar çekilmedi desem yalan olur. Bu konuda da sizi suçlamıyorum. Kılıçların çekilmesinden birilerinin gelip burayı (bu şehri) arada bir gelip taciz ettiği sonucunu çıkarıyorum karşılamanızdan dolayı. Herhalde forumlarda görülebilecek en kibar mesajlardan biriyle giriş yaptım konuya. Forumunuz hakkında bir kelime dahi etmedim ancak sanırım mesajıma ve kim olduğuma bakılmaksızın benden önce uğradığını tahmin ettiğim kişilerin yerine konuldum gibi oldu. Herkes forumu savunmaya başladı. Halbuki en eski forum hangisi mevzusunu kenara bırakırsak (ki Bilyap'ın Akvaryum.com'dan eski olduğunu kanıtlamama gerek yok herhalde) tek bir noktaya parmak bastım. "Bahsi geçen forumun çok geride kaldığını söylemek birazcık haksızlık olmuyor mu?" dedim. Açıkçası "kafanda olan cevabı almayı bekliyor muydun?" derseniz tabii ki beklemiyordum. Bugüne kadar forumlarda "Evet galiba haklı olabilirsin", "Bilemiyorum, üzerine tartışalım.", "Aynı fikirde değilim sebepleri ise şu şu şu..." gibi mesajlar pek görmedim. Benim bu konuda ne yaptığımı ise mesajlarımı daha önce okumuş olanlar bilir. Hatam varsa çok rahat bir şekilde kabul eder, kusura bakma derim. Son zamanlarda birçok da örneği mevcut.

Öncelikle üçünüze de vakit ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim. Bu başlık altında yazmış olup da benimle daha önce aynı çatı altında yazmış olan sadece sizlersiniz. O yüzden paralel olan mesajlarınız tesadüf olmasa gerek. Yüz yüze görüşmesek bile "Durun yapmayın, bu adamı tanıyorum ben" dediğiniz için tekrar teşekkürler. Yapıcı tarzda yazmanın tanımı bu olsa gerek.

Ben yapı olarak insanlarla ters düşmekten, problem yaşamaktan hoşlanan bir insan değilim. Mercan Dünyası hakkında o yüzden yazmak istemiyordum ama samimiyetimi anlamanız açısından açık açık yazıyorum. Mercan Dünyası'na yaz aylarında ortalama günde 20 mesaj attım. Hepsi de istisnasız insanların problemlerini çözmek üzere ve hatta yeni bilgilendirici başlıklar açma üzerineydi. O sırada herkesin içinde gidişiniz gidiş değil diye uyarı niteliğinde bir mesaj yazdım. Hobiye bir katkı sağlayacaksa elimi taşımın altına koyacağımı da belirttim. Hiçbir cevap alamadım. Ardından forumda yerli canlıların satışına bırakın karışılmamasını satışının alenen teşvik edilmesi benim için son nokta oldu. (Yerli canlıların satışı için devletten belge almış olmanız gerekiyor. Ayrıca olta ile balık tutanlar daha iyi bilirler vicdanen bu tip toplu satışların en azından endemik ve hassas türler için yapılmaması lazım. Balık-olta mevzusu avlanırkenki vicdani limit) Artık yazmıyorum. Dileyenler günde kaç mesaj atıldığını foruma bakıp görebilirler. :) Google üzerinden Mercan Dünyası'na ulaşmış olan yeni hobicilerin soruları cevapsız kalıyor, içim cız ediyor. Ama inadım inat.

Bu mesajın başında anlattığım olayı siz de farkedip belirttiğiniz için teşekkürler. :)

Mahir Abi, güzel ve yapıcı mesajın için tekrar teşekkürler. Burada yazmamam için hiçbir engel yok. Beni hiçbir forumda bağlayan bir durum yok, kural da yok. En azından ilan dışı bir şeyler yazmış oldum, dediğin gibi vesile oldu. :)

Genel bazda bir şey daha belirteyim. Bu forumdan da bir sürü hobicinin tuzlu suya başlaması benim hobimi daha iyi yapmama vesile. Ortak faydayı gözden kaçırmayalım. Şuanda 1000 kişi daha tuzlu suya başlasa ben hala Türkiye'ye gelmeyen markaları temin etme şansı elde edeceğim. Neden? Talep artacak, akabinde de talebe cevap vermek üzere arz artacak. 1000 kişi daha olsa gelen canlıların çeşitleri, kalitesi artacak. Neden? Çünkü akvaryumcular ve dolayısıyla büyük canlı ithalatçıları daha yüklü siparişler verecekler. Dolayısıyla çekik gözlü bir türlü yazılan canlıları yollamayan (o gönderilen listelerde her seferinde illaki eksik olur, çünkü istediğiniz canlılar önce büyük müşterilere yani büyük ülkelere ayrılırlar) canlı tedarikçileri bizleri daha fazla ciddiye alacak. Gibi gibi...

Ömer

TencoMelih, YMR_AY ve Montimahir bunu beğendi.
  12. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    2003 yılından beri forum üyelikleri bulunan birisi olarak birşeyler yazmak istedim.

Herkes ait olduğunu hissettiği platformlarda olmayı ister.
    Burasının birinci veya 100. olması benim umrumda değil. Ben sorduğum soruya düzgün bir şekilde cevap alabiliyor muyum? Evet
    Yöneticiler veya bu işten anlayanlar sana Akvaryum işini doğuştan bilmen gerekiyormuş gibi davranıyorlar mı? Hayır.

Ömer Bey işin aslı saygıda. Kimsenin okyanus gibi tecrübesi yok. Örneğin ben Mart ayında 2 palyaço 1 anemon felsefesiyle yola çıkmıştım. Hiçbirşey bilmiyordum. Şuan acemi oldum daha. Bıkmadan usanmadan cevap veren insanları gördüm. Daha akvaryuma 2 balık koymadan 50 sayfa yazılan konu gördüm. ( Savaş :D ) Seviyeli tartışmaları gördüm. Keşke toplantıya katılsaydınız da oradaki insanların hiçbir maddi çıkarı olmadan, o kadar bilgilerine rağmen karşısındakine orada da daha da mütevazi cevaplarını sorularını görseydiniz. Portal bir aile. Eminim diğer platformlarda da buna benzer oluşumlar vardır. Diğer sayfaları kötülemenin de bir anlamı yok. Başka sayfalardan da birşeyler öğrenilebilir. Örneğin ben hala bu platformda düzgün bir ansiklopedik canlı listesinin olduğuna inanmıyorum. Bu bence Türkiyede en iyi durumda olan http://www.hayrettindagci.com/ansiklopedi/ haaa yabancı bir platformdan çakmadır değildir. Burası beni ilgilendirmez. Ben bilgiye bakarım. Ama Temel abi içeriğin özgün olmasına ve bilginin doğru olmasına bakar. Ama ben bu yazıyı yazdım diye beni banlamaz.

Bildiğim başka birşey de burası bilginin peşinde, özgün olmayı hedef almış, alım satım bölümü olmasa daha mı iyi olur diye düşünen bir platform. Ben belki de bunu seviyorum. Tatlı su bölümünü de okumayı seviyorum. Acaba kursam mı bir tane de bitkili falan diyorum. İçerik bence önemli. Hedef tuzlu su ise o zaman akvaryumportalı ismi yanlış. Ama bu bir imza gibi birşey şimdi denizakvaryumuportali.com diye bir sayfa açıp oraya taşınmak çok zor. İçerik ne kadar olursa hedeflenen eğer birincilikse o kadar hızlı gerçekleşir. Çünkü arama motorları içeriğe bakar varsa çıkarsın yoksa yoksun. Tatlı sudan vazgeçmek bence şu bakımdan yanlış. 2 japonla başlayıp deniz akvaryumu kuran yok mu aramızda. Kimi Deniz akvaryumuna itersek o kadar rekabetçi ve ulaşılması kolay olur.

YIKIKTEMO, TencoMelih, helios2007 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Levent alım satım bölümünü kaldırıcaz galiba el altından hediyeleşmeler başladığı geliyor kulağıma :) :)

Alparslan bunu beğendi.
  14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hediyeleşmeler derken üstad ne demektir açar mısın?
    Kaldırılması ya da kaldırılmaması da ayrı bir tartışma.
    - Hiçbirşey satmadım. Hiçbirşey almadım.Bir kere niyetim oldu ama o da olmadı.

Satış amaçlı olan arkadaşları buradan uzaklaştırmak ise yanlış değil. Ama bana bu lazım elinde olup satmak isteyen var mı diyen arkadaşlar varsa onlara yazık olur.

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Sana hiç hediye veren olmadı mı portaldan :eek: Mesela ben Veyselin tankı sildim süpürdüm gerçi benimki hediye almaktan ziyade arsızlıktı ama neyssee :) Valla biz Angaralılar ara ara hediyeleşiriz ama orda pek yaygın değil galiba ;) Neyysee birdahaki portal buluşmasını Ankara da yaparsak bu konuyu hatırlat bana ;)

veysel bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ömer Bey sizi tanımıyorum kendinizi tanıtmanıza göre bilgili- ilgili birisiniz ve akvaryum konusunda bilgisi, ilgisi olana gerçekten saygı duyulan bir yer burası. Her ne kadar naif bir giriş yapsanızda bu konu altındaki ilk mesajınızda kasıt varmış gibi algıladım şahsen. Neden diyecek olursanız 3 yılda 3 mesajı olan bir üyenin bir yanlışlığı düzeltmek isterim diyerek sayısal verilerle donanımlı olarak bu başlık altına gelmesi biraz manidar geldi. Aslında bir bakıma da gurur verici çünkü demekki diğer açılan 1000 küsür konu içinde hiçbir yanlışlık yokmuş ki oralarda düzeltmek için müdahil olmamışsınız. (?)
    Bize verdiğiniz sayılar alexa da yok zaten sıralama belirttiğiniz sayılara göre de yapılmamış sanırım. Konunun ilk mesajında sıralama ölçütleri yazılmış zaten. Açıkçası kim birinci kim sonuncu ben dahil birçoğumuz için çokta önemli değil dediğim gibi sadece gururumuzu okşar geçer gider. Önemli olan ne biliyormusunuz önemli olan yazılanlardan da gördüğünüz gibi bu sitenin hepimiz tarafından sahiplenildiği bir yapının ortaya çıkarılması korunması yaşatılmaya çalışılması.
    A forumunun mod u olabilirsiniz B forumunun sahibi olabilirsiniz C forumundan kovulmuş olabilirsiniz.... Ama buraya geldiğinizde içten ve kasıtsız paylaşımlar yaptığınızda sizde bizden birisiniz ;)
    (Dip not: Sanki öyle bir yazdık ki sanki her konunun her satırında bilimsel makale paylaşılıyor Yok ööle bişey iki palyaço bir anemon bitti gitti işte :D )

ka2n, YIKIKTEMO, TencoMelih ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Erdal sağolsun canlı kaya vermişti.
    Portalda üye ama aktif olmayan koray koru var arkadaşım, orası benim frag bahçesi :)
    Aşkın abi yakın ama göremedim daha abilik ;)

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Az kaldı dalacağım bende senin tanka fraglar çoğalmış.:rolleyes: Ama ilk sumpa dalmak lazım oradaki canlılar daha değerli.:D

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ayrıca ben onu bunu bilmem hiç bir karşılık beklemeden çok işler başarılan bu platforma sayılarla yüzdelerle giriş yapılırsa fanatiklikse fanatiklik ben yaparım arkadaş. Yanlışta anlarım doğruda.

Burada kazanılan dostlukların haddi hesabı yok, hobiye kazandırılılanların haddi hesabı yok. Bu yönden bakılmayacak sayılarla parmak hesabı yapılacak sonra yazılanları yanlış anlamayın denecek, söylenenleri farklı yöne çekmeyelim diyen arkadaşlarımız olacak.

Unutmayalım portalın çizgisini konularda başlıklarda gündelik hayatımızda her an korumaya ve anlatmaya çalışıyoruz. Bence bu portalın yapısını bu tip sosyal paylaşım sitelerinde faal olan çoğu kişi biliyor ve Ömer beyde bunun farkında. Ama bu farkındalık varken bile sayıları mevzu bahis etmesi nedir sizce? Bu soruyu da bazı arkadaşlarıma soruyorum.
    Herkes bir olmuyor bakış açıları farklı oluyor, ya burada ben farklı okuyorum yazılanları yada bazı arkadaşlarımız kimse kusura bakmasın. Saygılar.

20. Erdal

Erdal

Ufacık kaya kardeşim lafımı olur ama içi pot böcek doluydu :) Ankara'lı olarak şimdi hemşerilerimin yanında olmak isterim ama abi istanbulda böyle şeyler zor olur şimdi ben Negatif Levent'in yanına gitmeye kalksam 3 saat en iyi ihtimalle nasıl hasat edecez birbirimizin tankını :)

Hediyenin büyüğünü giant boy anemonu verdim ama malesef öldürdüler :p. Teoman abim sağ olsun Octabus ve frogspwan verdi. Bu yılın ilk mercanı Veysel'im vermişti sağolsun. Keza Yavuz ybarbaros abimden de Allah razı olsun takasa geldi bi kova mercan bıraktı gitti.

Kendi adıma evime gelenleride boş çevirmemeye gayret ettim :p Daha neler neler bunları yazmak paylaşmak doğru olumuyor ama sanırım bazen dile getirmek gerekiyor ki insanlar nasıl bir ortama merhaba dediklerini başlarına ne geleceğini ne gibi dostluklar ile karşılaşacağını anlamasına yardımcı olur sanırım.

Ben adım kadar eminim ki Türkiye sınırları içinde en çok hediye veren hiç bir karşılık beklemeden, aldığı mercanı sırf arkadaşının hoşuna gitti diye sevmediği bir türle takas eden pek fazla insanın diğer formlarda olduğu düşünmüyorum.

Keza Temel abimi ne zaman arasam adam üşenmeden sıkılmadan saatlerce izah ediyor gece demeden gündüz demeden, Veysel öyle, Mesut öyle, Fatih öyle tek tek zor oluyor ya herkes öyle...

Sonuç olarak Ömer arkadaşım senin bir portal ortamında yakalayamayacağın her şey burada var. Sana diğer portalda başarılar dilerim. Umarım altına imzanı atacağın başarıların olur bizde dedikodusunu yaparız seni yüceltiriz ama burası senin harcın değil. Burası öyle bildiğin sanal bir ortam değil. Yaşamadan anlayamazsın ki. 4 yıllık üyeliğin var ucunda da olsa görmüşsündür illaki ortamı.

ka2n, YIKIKTEMO, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş