1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hallederiz Su Yüzeyini-Filtresi Hediye

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde sconat tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Pratik Ozandan selamlar olsun. super:gif super:gif super:gif

Dedimki su yüzeyinde yağlanma sorunu olanların sorununu paratik Ozan pratik olarak çözer.Kafa motorunu aldım ters çevirdim altına delik açtığım pet şişeyi kafa motorunun su çeken kısmına taktım.Pet şişe olur,daha dekoratif bir kutu olur fark etmez.Etrafını silikonlayın kafa motorunu akvaryuma su emişi yukarı basacak şekilde takın.haznenin açık ağzını su yüzeyinin 1 cm filan altında bırakın tamamdır.isterseniz şişenin veya plastik kabın üst kısımlarını ızgara gibi kesikli yapın.Suyu yüzeyden emsin ne yağlanma kalsın ne tuzlanma.

Bunla bitmez. super:gif super:gif super:gif

Su yüzeyine cevrik haznenin içine koy filtre malzemeni iç filtrenin on katı temizlesin.Kısıtlı işini yapmaya aşağıda gene devam etsin.

Pratik Ozan sunar. aliye:gif

erdnc83, Kubilay*, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Bu gördüğüm en zekice ve pratik yapılmış ama yapacağı işin anlamı çok büyük olan bir paylaşım olmuş Ozan. em34: Bu çok yapılacak bir dıy olacak. Pazartesi korumam altındasın yakarım sana dokunanı. :karete:

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Hemen yapmalıyım ama bende suyu çeken yeri öyle uzun olan kafa motoru yok :( Yeni almak zorundayım..

4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Çok güzel olmuş Ozan abi ellerine sağlık. Biraz önce konumda belirtmiştim. Su yüzeyi yağlanması var diye. Yalnız sana sorularım olacak.
    1- Pet şişeyi veya herhangi bir kutuyu silikonlamadan sabitleme imkanı var mı? Çünkü çıkarması ve tekrar kullanması zor olur.
    2- Yüzey ile arasında ne kadar boşluk bırakmamış gerek?
    Bu sorumu cevaplarsan çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık çok ama çok güzel olmuş. Daha ne denir ki..

Saygılar.

5. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Yorumlara teşekkürler.İzlemeye devam edin pratik ozanı. super:gif Kafa motoruna takılacak pet şişe yahut plastik kab dibi sıkıca kafa motorunun su emiş kısmına takıldığı sürece bence çalışır.yeterince suyu yanlardan çekemeyeceği için zaten suyu yine yüzeyden alacak. super:gif super:gif

6. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Aslında bir fikir vermesi açısında su yüzeyini tam olarak belirtirseniz çok sevinirim. Çünkü akvaryumum nano ve günlük su eksilmeleri fazla oluyor. Motorun susuz kalıp yandığını görmek istemem.

Saygılar...

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Ne demek istediğinizi anlamadım? motorun susuz kalma ihtimali sıfır.:por: yapılan pet şişe veya plastik hazne suyun 1cm altına olacak o kadar.isterseniz plastik kabın kenarlarını ızgara şeklinde yapın.Motor niye yanıyor ben onu anlamadım ?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Tamam abi. Sorrumun cevabını verdin. Yüzeyin 1 cm altında tutacağız. Çok teşekkür ederim. Süper bir şey bu. :)

Saygılar...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akıntı motoru bir adet ben de akvaryum içine yönlenirince yüzey duruluyor ve yağlanma oluyor. Denedim akıntı motoru aynı istikamette çalışıyor ve yüzeyde pırıl pırıl. Çok beğendim bu yapımı Ozan hakikaten müthiş. Düşünüyorumda hazne içindeki elyafı, süngeri bile değişmek ne kadar kolay. 10 tane iç filtre senin ekstra dediğin filtrasyonu yapamaz. Tek kelimeyle bu kadar pratik ama büyük bir iş yapacak benzeri bir DIY yapım yoktur. Gönülden tekrar kutlarım. :ay:

Evet katılıyorum sana haznenin kenarları ızgara olursa daha iyi küçük balıklar o bölüme giremez bu şekilde.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Herzamanki gibi kopartmışsın olayı Ozan tebrik ederim.:helalolsun:

Su yüzeyinde yağlanma oluyor diye şikayeti olanları için on numara bir filitre olmuş Ne diyeyim,bu çalışmayı yemede yanında yat.Helal olsun Ozanım.:helalolsun:

Sayfayı Paylaş