1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hamile lepistes Hk.

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Cardinal tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    s.a. arkadaşşlar 5 dakakika önce beynimi tokatlayan bir olay yaşadım.

hamile gayet büyük ebatta lepistesim yavrulamaya başlayınca yavrulardan bi kaçınıda yiyince onu 5 lt. bi tanka aldım içi rafyalı dallı budaklı bir ortam hazırladım.oturdum tv izlerken 2 yaşındaki kızım baba balık yere düşmüş dedi.hee hıı dedim gezmeye çıkmış dedim gectim.15 dk. kadar sonra dedim bi bakayım yavrulamışmı diye.anam içinde balık yok gitmiş.rafyaları kurcaladım deniz kabuklarının altına baktım yok.sonra aklımda kızımız sözleri şimşek gibi çaktı.kalbim çarpmaya başladı neredeyse ağlayacaktım yemin olsun.baktım yerde yatıyor.derisi neredeyse kurumak üzereydi.elimde bi irkildi titredi.istem dışı bi kasılma heralde dedim.amane olur ne olmaz suya koydum.ayet sakin ve stabil şekilde yüzüyor şu anda.sadece sırt kısmındaki kılcal damarlar kırmızı olmuş inşallah damarlarda çatlama yoktur.bunları yazarken bir gözümle halen balığı inceliyorum ve sorun yok gibi görünüyor.lepistesin 15 dakika suyun dışında kalıp ölmemesi.beni çok şaşırttı.normal midir? yoksa anormal bir durum mu? ilerleyen dakikalarda ölür mü?lepistes uzmanlarından yardım ve yorum bekliyorum.

2. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Geçmiş olsun. İnş kalıcı bir hasar olmaz balıkta. Lepistes için 15 dakika çok fazla.

Bjk Vatandaşı

Cardinal bunu beğendi.
  3. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    inşallah olmaz.şu anda gayet sağlıkllı gibi.görünürde sorun yok.sanırım dün gece doğurmaya başlamış.sabah kalktığımda tankta sadece 1 yavru gördüm.onuda yavruluğa koydum.balık gayet büyük 5cm den biraz daha uzun olabilir.karnıda baya şişikti.siyahlaşma başlayınca; ıspanak, sıcak suda yumuşatılmış kılçığı derisi temizlenmiş löp hamsi :))) , ve karides parçalarıyla takviye ettim.tahminimce en az 30 yavru bekliyordum ama 1 tane ggörünce ve bütün gün başka yavru alamayınca şaşırdım.tankta 2hamile(1i kendisi) 1de erkek lepistes var acaba bütün yavruları yemiş olmaları mümkün müdür? 20131206_202033.jpg 20131206_202048.jpg

4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Yavrular yenmemiş saklanmış olabilirler renkleri gri olduğu için kayaların altında yanında gözle grülmeyebilirler. Mesela benim akvaryumda bitki az bütün moliler doğurdu 2 3 hafta oluyor geçen tankta yavru gördüm gözümden kaçmış alamadım saklandı hemen.

5. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Taşların ve midye kabuklarının altlarını inceledim iki gündür gözüm tankta ama başka 1 tane bile yavru yok iki hamile balıktan sadece 1 yavru alabildim şaka gibi yarın ilk iş gidip su kanalından kum çekip akvaryumcudan da java moss ve bolca riccia alıp bitkilendirme ye başlayacağım bu arada senin dediğin gibi oldu o aldığım tek yavru taşların arasında saklanmıştı bir saat uğraştım yem olmadan almak için.

6. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Şu insaatlardaki dere kumu akvaryuma olurmu?

7. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    kumun nereden geldiğine bağlı.genelde denizden alıyorlar inşaat kumlarını.onun içindede çok tuz olur.bitki ekimine uyun olmaz sanırım.çürütebilir.bazı forumlarda kullananlar ve memnun kalanlar olmuş.ama balık ve bitkilerini kaybedenlerde var.iyice araştırmak lazım. yakınlarında dere göl falan varsa işini garantiye al derim.ben bulabilirsem kanaldan bitkide bakacağım.

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Kanal göl filan bulursan o kanalın veya gölün kenarında su olan kısımlarda veya suyun içindeki bitkileri alabilirsin abi. Önce bi kaç gün bir kovada yada yedek akvaryumun varsa orda beklet sonrada akvaryuma dikebilirsin. Benim bu yöntemle şuan 1 aydır baktığım 2 çeşit isimini bilmediğim bitki var hergün biraz daha uzuyor.

9. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Bakacağım artık bir abimizin av mağazası var ondan birde kepçe alacağım bitki kum ve canlı türleri toplamayı düşünüyorum biraz işe yarayanları kullanırım bakalım doğa karşıma neler çıkartacak birşeyler çıkarsa resimlerini paylaşırım buradan.

Sayfayı Paylaş