1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Hamile Lepistesimi Kovalıyorlar

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  4 gün önce aldığım lepisteslerimden 3'üde hamile ama birinin karnı şiş ve artık patlamak üzere vede,erkek aradabir , dişinin birtanesi durmadan 2 dişiyide kovalıyor , erkekte hamile dişiyi kovalayan diğer hamile dişiyi (biraz saçma oldu gibi ama) kovalıyor,hamile dişiyi(doğurması yakın olan) başka bir yere mi alsam (aklımda damacana var kullanılmamış 20 LT lik) acaba dişiyi oraya koysam birşey olurmu?
  Doğurması yakın olduğu için kovalıyor olabilirler mi?:smiley33:Ama kovalayan dişi diğerinide kovalıyor hatta erkeğide arada bir kovalıyor...:bilmem:
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... ;)
   
 2. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Öyle soruki matematik sorusundan daha zor.

  Erkek dişi her zaman kovalar. Akvaryumda dişinin-yavruların saklanacağı alanlar varmı ?
   
  ulasbilir bunu beğendi.
 3. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Dişi balıklar doğuracakları zaman yaklaştığında bir sıvı salgılar.Siz onu göremezsiniz ama erkek balıklar o salgılanan şeye muazzam tepki gösterirler ve bu onlarda ki çiftleşme içgüdülerini dahada azdırır.O sebepten dişinin peşinden ayrılmaz hiçte rahat bırakmazlar. Tiye aldığın sorunun cevabını yanlış veriyorsun Fatih. Çok basit gibi görünen soruların farklı açıklamaları olabilir.. :uyari:
   
  ulasbilir bunu beğendi.
 4. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Abi sıvı salgıladığını bende biliyorum. Bende sormuştum. Normalde de kovalamıyorlarmı ? Kovalaması normal. Hem çiftleşme içgüdüsü hemde dişinin salgıladı sıvı nedeniyle kovalarlar. Ama hamileyken saldığı sıvı nedeniyle kovalarlar. Sorulan soruda birşey olurmu denilmiş neden kovalıyor dememiş zaten arkadaş. Dişinin kaçabilceği-saklanabilceği alanlar varsa problem olmaz. Mesajımda da bunu sormuştum zaten.
   
  ulasbilir bunu beğendi.
 5. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Sıvı salgıladığını biliyorsan eğer matematikten daha zor diye tiye almadan verin ki cevaplarınızı yeni arkadaşlar soru sormaya çekinmesinler.. Arkadaşın yazdığı yazıyı bana 3 satır cümle yazana kadar 3 dakika okursan eğer ayrı bir yere koyarsam bişey olur mu detayını atlamamış olursun anladın mı Fatihçim.. Burda biz kimsenin sorduğu kolay sorulara bu şekil cevap vermedik ki bunu sen daha iyi bilirsin.O yüzden sizde o şekil yardımcı olun arkadaşlarınıza ki onlarda doğru öğrensin.
   
  ulasbilir bunu beğendi.
 6. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Abi arkadaş demişki ayrı yeremi alsam damacanayamı. Bende sordum işte saklanacakları yer varmı dişnini diye...

  Kendimi tam olarak ifade edemedim sanırım. Ayrıca kesinlikle tiye almıyorum abi. Soru çokta karışık erkek dişimi kovalıyor kovalanan dişi diğerlerini kovalıyor ... diye gidiyor. Zaten lepistes hamile olmasada kovalar. Bundan söz etmeye çalışıyorum. Akvaryumda saklanacak yer varmı diye sordum. Cevap gelmedi. Saklanacak yer yoksa ayır diyecektim. Saklanacak yer varsa ayırma diyecektim...

  Mesajım yanlış anlaşıldıysa yinede özür dilerim.
   
 7. Toprak Akalın

  Toprak Akalın

  Mesajlar:
  863
  Yer:
  MERSİN
  İsim:
  Toprak Akalın
  Volkan abi, matematik sorusu gibi dediğinde karışık anlattı anlamında söylemiş sanırım. Öyleyse bir yanlış anlaşılma olmuş. :smiley33:
   
  fth-94 bunu beğendi.
 8. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  Balığım doğurdu şimdi erkek okadar kovalamıyordu,biraz zayıflamıştı dişi baktım yavru var etrafte kaçıyor başka bir yere aldık akvaryumda 1 tane çlü 3 tane gördük 1 ni kurtarabildik diğerleri hala yüzüyorlar anneyi başka bir yere aldık ama daha doğurmadı ama hala siyahlık var.
   
 9. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  Şimdi ben yumurta kaynattım verdim ve şırınga olmadığından kaşıkla biraz suyundan aldım verdim yemde koydum sonra bir yere çekildi bekledi ağzı felan haraket etmedi ama beni görünce etrafta sanki uçuyor,dişi balıkta karnında hafif siyahlık olmasına rağmen doğurmadı yada doğurduda yedi kaçmaya çalışıyor ulduğu yerden, 2-3 gün sonra koysam geçek akvaryuma bir sorun olurmu?
   
 10. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Balığını çok kurcalama bırak rahat rahat doğursun.. Ordan oraya taşımakla balığı iyice korkutur strese sokarsın.. anneyide yavrularıda kaybedebilirsin.Yumurtanın sarısınıda toplu iğne başı kadar ver.Yoksa suyun mahvolur.Suda paramparça oluyor.Yavrularda rahatça yer.
   
 11. ulasbilir

  ulasbilir

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  ulas bilir
  Anneyi başka bir yere aldım,erkek hırpalamaya başladı şimdi başka odada ışık kapalı.4 yavru kurtardım keşke önce baksaydım,yavrulara toplu iğne başı kadar verseydim :( anne olan dişiyi şimdi koysam akvaryuma sabah olunca erkek, dişinin salgıladığı kokudan dolayı raht bırakır mı ki ama biz farkedene kadar hiç kovalamamıştı diğer dişiler kovalıyor :(
   

Sayfayı Paylaş