1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

hamilee !!!

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde mrt.7781 tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk
    Herkese selam. Balığım hamile akvaryuma almam veya akvaryumdan çıkarmam gereken şeyler varmı ?

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: hamilee !!!

Balığınızın türü ne?

3. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Kılıç balığı.

4. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Öncelikle hoşgeldiniz. Yavrular doğunca akvaryumdaki diğer balıklar yavruları yiyebilir. Akvaryuma yavruluk alırsanız bu ihtimal ortadan kalkar.

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle hayırlı olsun Mert abi.Balığınızı ana tankın özellikleriyle aynı olan bol bitkili bir akvaryuma alabilirsiniz.Yavrular bitkilerin arasına saklanacaklardır.Yavruluğu önermiyorum,Balık strese girip ölü doğum yapabilir,Ya da balığınızı kaybedebilirsiniz.

6. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Haktan kardeşime katılıyorum bencede yavruluğa almayın.Çünkü benimde hamile bii platim vardı 70 tane yavrulukta doğurdu ama stres nedeniyle 70 yavrudan sadece birisi hayatta kaldı onuda annesi mideye indirdi. :yazik:

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavruluk tercih edilmiyorsa akvaryuma biraz rafya koyun.Yavrular rafyaların arasında kendilerini kurtarırlar.

8. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Herkese teşekkür ederim, akvaryumuma bitki aldım ama fazla değil akvaryumumda co2 sistemi olmadığı için bitkim çok kötü durumda pet shoplara baktım ama co2 sistemi ile hiçbirşey yok forumda dıy bölümünde var ama şimdilik öyle şeyler yapmak istemiyorum. Belki ileride zaten balığım daha doğurmadı, balığımın doğuracağını nasıl anlarım ??

9. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Balığınızın anüs kısmına bakın eğer siyahlık varsa yakında olablir.Birde balığa üsten bakın ve inceleyin eğer zamanla karnı şişer ise doğum yaklaşıyor demektir balıkcım:

10. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Balığımınanüsünde siyahlık var şişti de ama son günlerde fark ettim akşam üstleri balığın vücudundaki tüm damarlar kırmızı olup belirginleşiyor bu normal mi?

11. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Anormal da olabilr ama kesin değil,bence doğuma az kaldı bir an önce hamile balığınıza iyi bir yer ayırın.Diğerleri yavruları mideye indirmesin. :)

12. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Bu biraz zor yarın sabah Antalya'ya gidecem balıkları yeğenime bıraktım umarım doğurmaz ben gelene kadar :/.

13. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Mert abi balığınız şuan hamileyken ve yavrulamaya az kalmışken Antalya'ya gitmen hiç iyi olmamış ama olan olmuş bende bir kere balığım hamileyken başka bir yere gitmek zorunda kalmıştım.Allahtan bir şey olmadı.Neyse konuya döneyim benim balıklarımdan biri hamile kaldığında onu diğer balıklarım rahatsız etmesin diye başka bir akvaryuma koyarım ve yavruladığında hamile dişimi tekrar ana tankıma koyarım böylece hem yavrularım ölmemiş hemde dişi balığım hiç rahatsız olmadan yavrularını bırakmış oluyor.Yani diyeceğim başka bir akvaryum alıp oraya ayırabilirsiniz fakat, söz konusu olan bir kılıç balığı ben bir cikletciyim yani kılıç balığı ayırıpda öyle yapılabilirmi bilemiyorum.Orasını bilen arkadaşlar cevaplarlar ama eğer ayırılabiliyorsa çok iyi olur.Umarım yanlış bir bilgi söylememişimdir.:)

14. harun_99

harun_99

Yer:
    Van
    İsim:
    harun

Tolgahan kardeşme katılıyorum.
    Bencede eğer başka bi az ltrelik akvaryumunuz var ise oraya kyun.Yalnız dua edin ki anne balık tecrübeli olup yavruları yemesin.Önceden dğumlar yapmış se yavrularını yemez. saygılar:gif

15. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Bugün Kıbrısa geldim bu akşam balıklarımı almaya gidecem umarım doğurmamıştır. :(

16. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Balıklarımı aldım halen daha doğurmadı anlayamıyorum aldığım gun veterinere gittik ve 15 gun sonra doguracak demıstı 1 ay geçti balıklar ne kadar süre içerisinde doğurur ??:(:(:(

17. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Hamile olduğundan eminmisiniz.

18. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Hamile olup olmadığını bir kere daha kontrol edin.Siz yokken yavrularını yemiş olabilir.

19. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Yetişkin balıklar rafyaların arasında takılıp solungaçlarını zedeleyebiliyorlar aman dikkat.

Sayfayı Paylaş